kasia-tusk-protest-kobiet-wyrok-trybunalu-5
Fot. Instagram: @makelifeeasier_pl
o tym się mówi

Kasia Tusk protestuje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji!

Influencerka ujawniła korespondencję ze swoim tatą…

Redakcja VIVA! 25 października 2020 15:30
kasia-tusk-protest-kobiet-wyrok-trybunalu-5
Fot. Instagram: @makelifeeasier_pl

Katarzyna Tusk, blogerka i inlfuencerka, autorka słynnego bloga Makelifeeasier.pl podobnie jak inne gwiazdy dołączyła do protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji w Polsce. Tusk, która od lat jest wyrocznią stylu dla wielu kobiet, postanowiła zabrać głos w tej poważnej sprawie, która dotyczy wszystkich Polek. A jej głos jest niezwykle ważny, tym ważniejszy, że Kasia jest przecież córką byłego premiera Polski, Donalda Tuska.

Katarzyna Tusk na proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

Kasia wybrała się na protest w swoim rodzinnym Trójmieście. Zdjęcia opublikowała w Instastories na profilu swojego bloga. Na proteście pojawiła się razem z przyjaciółką Zosią Cudny, z którą razem zakładały bloga. Na gdyńskie ulice dziewczyny pojechały autem, a czarne parasolki, które ze sobą zabrały jasno przypominały, w jakiej sprawie protestują.

kasia-tusk-protest-kobiet-wyrok-trybunalu-aborcja-1
Fot. Instagram: @makelifeeasier_pl

Kasia Tusk ujawnia korespondencję z ojcem!

Jednak sam udział w proteście to nie wszystko, co zrobiła Kasia. Tusk opublikowała też na Instastories smsy, które wymieniła ze swoim tatą - Donaldem Tuskiem. Ojciec wsparł córkę w walce całym sercem, ale jednocześnie prosił, żeby na siebie uważała: „To wasza rewolucja. Ale uważaj na siebie”, napisał były premier w wiadomości do ukochanej córki.

kasia-tusk-protest-kobiet-wyrok-trybunalu-aborcja-7
Fot. Instagram: @makelifeeasier_pl

Kasia opublikowała też wcześniej post na profilu @makelifeeasier_pl, w którym napisała więcej o swoich odczuciach odnośnie decyzji Trybunału Konstytucyjnego:

„Moja znajoma ginekolog powiedziała mi wczoraj: „Od 15 lat uczyłam się pomagać kobietom zajść w wymarzoną ciążę, najlepiej jak to możliwe ocenić zdrowie dziecka jeszcze w łonie matki, przyjmowałam ciężkie porody, a czasem starałam się wspierać kobiety w podjęciu najgorszych z możliwych decyzji. Od dziś muszę nauczyć się leczyć przedziurawione macice”. Delegalizacja aborcji nie zmniejsza liczby usuwanych ciąż. Zmniejsza liczbę zabiegów przeprowadzonych w bezpieczny dla kobiet sposób. Myślenie życzeniowe, że problem zniknie gdy się go zakaże jest objawem braku wyobraźni. Makabrycznym w skutkach. Chyba muszę się dziś przespacerować”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moja znajoma ginekolog powiedziała mi wczoraj: „Od 15 lat uczyłam się pomagać kobietom zajść w wymarzoną ciążę, najlepiej jak to możliwe ocenić zdrowie dziecka jeszcze w łonie matki, przyjmowałam ciężkie porody, a czasem starałam się wspierać kobiety w podjęciu najgorszych z możliwych decyzji. Od dziś muszę nauczyć się leczyć przedziurawione macice”. Delegalizacja aborcji nie zmniejsza liczby usuwanych ciąż. Zmniejsza liczbę zabiegów przeprowadzonych w bezpieczny dla kobiet sposób. Myślenie życzeniowe, że problem zniknie gdy się go zakaże jest objawem braku wyobraźni. Makabrycznym w skutkach. Chyba muszę się dziś przespacerować.

Post udostępniony przez MakeLifeEasier (@makelifeeasier_pl)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.