KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William i książę Harry wspominają ostatnią rozmowę z matką...

Co powiedziała im księżna Diana tuż przed śmiercią?

Gabriela Czernecka 25 lipca 2018 21:01

Synowie księżnej Diany, książę William i książę Harry, w specjalnym dokumencie o swojej matce Diana, Our Mother: Her Life and Legacy, opowiedzieli o swoich wspomnieniach. Ujawnili przebieg ostatniej rozmowy przed śmiercią mamy, zdradzili, jaką babcią byłaby księżna Diana i jak wspominają czasy dzieciństwa. Film o księżnej Dianie pokazał jej nowe oblicze, tym razem ukazując Dianę jako oddaną matkę.

Film o księżnej Dianie 

Dokument Diana, Our Mother: Her Life and Legacy pokazał ekskluzywne, prywatne, niepublikowane dotąd zdjęcia księżnej Diany. Film o księżnej Dianie rozpoczyna się od sceny, w której książęta przeglądają album ze zdjęciami z dzieciństwa. Nie zabrakło wzruszających anegdot i wspomnień o księżnej Walii, ale przede wszystkim historii jej działalności charytatywnej. Jak książę William i książę Harry wspominają dzieciństwo?

Książę William i Harry wspominają mamę, przywołując przede wszystkim jej ogromne poczucie humoru. Diana podobno mówiła chłopcom, by Ci nie silili się na zachowania zgodne z wychowaniem i tradycją panującą w rodzinie królewskiej. Przede wszystkim chciała dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i możliwość bycia sobą. Książęta przyznają, że Diana namawiała ich do bycia „niegrzecznymi” i sama często przemycała im słodycze. William i Harry wspominają, że ich mama bardzo dobrze rozumiała czym jest „zwykłe życie poza pałacem”. 

Ostatnia rozmowa synów z księżną Dianą

William i Harry sięgają również pamięcią do chwili, gdy dowiedzieli się o tragicznym wypadku mamy. W momencie śmierci Diany książę William miał 15 lat, a książę Harry 12 lat. Okazuje się, że zaledwie chwilę przed śmiercią Diana zadzwoniła do synów, Ci jednak przebywali wówczas w posiadłości królowej, gdzie bawili się wraz z kuzynami. „Harry i ja chcieliśmy jak najszybciej się pożegnać, wiesz, powiedzieć: do usłyszenia później... gdybym tylko wiedział, co stanie się za chwilę, nie byłbym w tej rozmowie taki chaotyczny”, mówi William. Książę podkreśla, że do tej pory pamięta ostatnie słowa matki, ale o nich nie chce i nie zamierza opowiadać publicznie. Podobnie ostatni telefon z mamą wspomina książę Harry. „Dzwoniła wtedy z Paryża. Nie do końca pamiętam co mówiłem, ale do końca życia będę żałował, że ta rozmowa była taka krótka. Przypominam to sobie i jest mi naprawdę ciężko. Będę to przepracowywał sam ze sobą do końca moich dni. Nie wiedziałem, że to będzie moja ostatnia rozmowa z mamą. Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy”, powiedział książę.

Prywatne zdjęcia księżnej Diany z dziećmi

W ramach promocji dokumentu Diana, Our Mother: Her Life and Legacy brytyjska rodzina królewska podzieliła się z fanami księżnej Diany i brytyjskiej rodziny królewskiej wyjątkowymi zdjęciami. Na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiły się niepublikowane dotąd fotografie księżnej Diany z synami, Williamem i Harrym. Wśród zdjęć jest pierwsza wspólna fotografia Diany z synami. Księżna Diana trzyma na rękach małego księcia Williama - łatwo zauważyć, że na zdjęciu pod różowym swetrem księżnej rysuje się ciążowy brzuszek księżnej Diany. 

21 lat od śmierci Diany

Księżna Diana zginęła wskutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, do któego doszło dokładnie 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Księżna Walii oraz Dodi Al-Fayed, uciekali przed paparazzi w trakcie drogi z hotelu Ritz Paris do apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye. Na miejscu zginęli kierowca oraz Dodi Al-Fayed. Diana i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones, zostali ranni i przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami.  Chwilę później rodzinę poinformowano o śmierci księżnej Diany  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.