KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William i książę Harry wspominają ostatnią rozmowę z matką...

Co powiedziała im księżna Diana tuż przed śmiercią?

Gabriela Czernecka 25 lipca 2018 21:01

Synowie księżnej Diany, książę William i książę Harry, w specjalnym dokumencie o swojej matce Diana, Our Mother: Her Life and Legacy, opowiedzieli o swoich wspomnieniach. Ujawnili przebieg ostatniej rozmowy przed śmiercią mamy, zdradzili, jaką babcią byłaby księżna Diana i jak wspominają czasy dzieciństwa. Film o księżnej Dianie pokazał jej nowe oblicze, tym razem ukazując Dianę jako oddaną matkę.

Film o księżnej Dianie 

Dokument Diana, Our Mother: Her Life and Legacy pokazał ekskluzywne, prywatne, niepublikowane dotąd zdjęcia księżnej Diany. Film o księżnej Dianie rozpoczyna się od sceny, w której książęta przeglądają album ze zdjęciami z dzieciństwa. Nie zabrakło wzruszających anegdot i wspomnień o księżnej Walii, ale przede wszystkim historii jej działalności charytatywnej. Jak książę William i książę Harry wspominają dzieciństwo?

Książę William i Harry wspominają mamę, przywołując przede wszystkim jej ogromne poczucie humoru. Diana podobno mówiła chłopcom, by Ci nie silili się na zachowania zgodne z wychowaniem i tradycją panującą w rodzinie królewskiej. Przede wszystkim chciała dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i możliwość bycia sobą. Książęta przyznają, że Diana namawiała ich do bycia „niegrzecznymi” i sama często przemycała im słodycze. William i Harry wspominają, że ich mama bardzo dobrze rozumiała czym jest „zwykłe życie poza pałacem”. 

Ostatnia rozmowa synów z księżną Dianą

William i Harry sięgają również pamięcią do chwili, gdy dowiedzieli się o tragicznym wypadku mamy. W momencie śmierci Diany książę William miał 15 lat, a książę Harry 12 lat. Okazuje się, że zaledwie chwilę przed śmiercią Diana zadzwoniła do synów, Ci jednak przebywali wówczas w posiadłości królowej, gdzie bawili się wraz z kuzynami. „Harry i ja chcieliśmy jak najszybciej się pożegnać, wiesz, powiedzieć: do usłyszenia później... gdybym tylko wiedział, co stanie się za chwilę, nie byłbym w tej rozmowie taki chaotyczny”, mówi William. Książę podkreśla, że do tej pory pamięta ostatnie słowa matki, ale o nich nie chce i nie zamierza opowiadać publicznie. Podobnie ostatni telefon z mamą wspomina książę Harry. „Dzwoniła wtedy z Paryża. Nie do końca pamiętam co mówiłem, ale do końca życia będę żałował, że ta rozmowa była taka krótka. Przypominam to sobie i jest mi naprawdę ciężko. Będę to przepracowywał sam ze sobą do końca moich dni. Nie wiedziałem, że to będzie moja ostatnia rozmowa z mamą. Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy”, powiedział książę.

Prywatne zdjęcia księżnej Diany z dziećmi

W ramach promocji dokumentu Diana, Our Mother: Her Life and Legacy brytyjska rodzina królewska podzieliła się z fanami księżnej Diany i brytyjskiej rodziny królewskiej wyjątkowymi zdjęciami. Na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiły się niepublikowane dotąd fotografie księżnej Diany z synami, Williamem i Harrym. Wśród zdjęć jest pierwsza wspólna fotografia Diany z synami. Księżna Diana trzyma na rękach małego księcia Williama - łatwo zauważyć, że na zdjęciu pod różowym swetrem księżnej rysuje się ciążowy brzuszek księżnej Diany. 

21 lat od śmierci Diany

Księżna Diana zginęła wskutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, do któego doszło dokładnie 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Księżna Walii oraz Dodi Al-Fayed, uciekali przed paparazzi w trakcie drogi z hotelu Ritz Paris do apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye. Na miejscu zginęli kierowca oraz Dodi Al-Fayed. Diana i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones, zostali ranni i przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami.  Chwilę później rodzinę poinformowano o śmierci księżnej Diany  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.