Andrzej Piaseczny mówi o tym, że Bóg też kocha gejów
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Piasek szczerze o oskarżeniach o ukrywanie swojej orientacji seksualnej: „Można być bardzo wierzącym gejem i kochać Boga”

Konrad Szczęsny 29 listopada 2017 19:45
Andrzej Piaseczny mówi o tym, że Bóg też kocha gejów
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

„Piasek jest gejem?!” – to pytanie w ostatnim czasie wróciło ze zdwojoną siłą, gdy w jednym z wywiadów Andrzej Piaseczny zadeklarował, że wierzy w Boga i przy okazji jego słowa zostały przez środowisko LGBTQ odebrane jako wyraz hipokryzji. W najnowszym wywiadzie artysta odniósł się do medialnej burzy, którą jego słowa rozpętały w mediach.

 

Zobacz też: „Jestem dumny z tego, że wierzę w Boga”. To wyznanie Piaska oburzyło społeczność gejowską, która zarzuca mu hipokryzję. Dlaczego?

oraz: TYLKO U NAS Michał Piróg o Andrzeju Piasecznym i słowach piosenkarza dotyczących gejów: Rozumiem, o co chodzi Andrzejowi, że on nie zamierza wychodzić...

 

Andrzej Piaseczny o wierze, Bogu i paradach równości

 

Ostatnie wyznanie Piaska dotyczące wiary w Boga oburzyło społeczność gejowską. Jej przedstawiciele stwierdzili, że wokalista „ukrywa swoją orientację”, a takimi słowami „uderza w społeczność, której sam jest częścią”.

W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga”,  zadeklarował Andrzej Piaseczny w rozmowie z dziennikarzem „Gazety Krakowskiej”.

 

Zobacz też: Smutne wyznanie Andrzeja Piasecznego: „Od alkoholizmu dzieliła mnie milisekunda, przeżyłem artystyczne załamanie”

 

Andrzej Piaseczny o gejach i wierze w Boga

 

Mimo tego, że głos w sprawie zabrali mniej i bardziej znani działacze społeczności LGBTQ, artysta nie odniósł się do tych często sensacyjnych zarzutów. W dosyć pokrętny sposób odniósł się jednak do całego medialnego zamieszania w wywiadzie dla portalu Przeambitni.pl.

Można być bardzo wierzącym gejem i kochać Boga. Nie należy mylić hierarchii kościelnej z Kościołem. Kościół tworzymy my. Każdy jest owocem miłości, więc owocem Boga. Jeśli ktoś chce mi wetknąć w usta tego rodzaju słowa, to mam czelność powiedzieć, że jest oszczercą. Nie ma żadnego wykluczenia”, odpowiedział ostro Andrzej Piaseczny.

 

Andrzej Piaseczny
Fot. East NewsZobacz też: Tato i tato – pierwsza para gejów w Niemczech adoptowała dziecko! „Żyjemy bardzo klasycznie”, przekonują

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.