Andrzej Piaseczny mówi o tym, że Bóg też kocha gejów
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Piasek szczerze o oskarżeniach o ukrywanie swojej orientacji seksualnej: „Można być bardzo wierzącym gejem i kochać Boga”

Konrad Szczęsny 29 listopada 2017 19:45
Andrzej Piaseczny mówi o tym, że Bóg też kocha gejów
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

„Piasek jest gejem?!” – to pytanie w ostatnim czasie wróciło ze zdwojoną siłą, gdy w jednym z wywiadów Andrzej Piaseczny zadeklarował, że wierzy w Boga i przy okazji jego słowa zostały przez środowisko LGBTQ odebrane jako wyraz hipokryzji. W najnowszym wywiadzie artysta odniósł się do medialnej burzy, którą jego słowa rozpętały w mediach.

 

Zobacz też: „Jestem dumny z tego, że wierzę w Boga”. To wyznanie Piaska oburzyło społeczność gejowską, która zarzuca mu hipokryzję. Dlaczego?

oraz: TYLKO U NAS Michał Piróg o Andrzeju Piasecznym i słowach piosenkarza dotyczących gejów: Rozumiem, o co chodzi Andrzejowi, że on nie zamierza wychodzić...

 

Andrzej Piaseczny o wierze, Bogu i paradach równości

 

Ostatnie wyznanie Piaska dotyczące wiary w Boga oburzyło społeczność gejowską. Jej przedstawiciele stwierdzili, że wokalista „ukrywa swoją orientację”, a takimi słowami „uderza w społeczność, której sam jest częścią”.

W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga”,  zadeklarował Andrzej Piaseczny w rozmowie z dziennikarzem „Gazety Krakowskiej”.

 

Zobacz też: Smutne wyznanie Andrzeja Piasecznego: „Od alkoholizmu dzieliła mnie milisekunda, przeżyłem artystyczne załamanie”

 

Andrzej Piaseczny o gejach i wierze w Boga

 

Mimo tego, że głos w sprawie zabrali mniej i bardziej znani działacze społeczności LGBTQ, artysta nie odniósł się do tych często sensacyjnych zarzutów. W dosyć pokrętny sposób odniósł się jednak do całego medialnego zamieszania w wywiadzie dla portalu Przeambitni.pl.

Można być bardzo wierzącym gejem i kochać Boga. Nie należy mylić hierarchii kościelnej z Kościołem. Kościół tworzymy my. Każdy jest owocem miłości, więc owocem Boga. Jeśli ktoś chce mi wetknąć w usta tego rodzaju słowa, to mam czelność powiedzieć, że jest oszczercą. Nie ma żadnego wykluczenia”, odpowiedział ostro Andrzej Piaseczny.

 

Andrzej Piaseczny
Fot. East NewsZobacz też: Tato i tato – pierwsza para gejów w Niemczech adoptowała dziecko! „Żyjemy bardzo klasycznie”, przekonują

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.