Tyszka i jego taras z roslinami za miliony
Fot. Instagram
O tym się mówi!

Taras Marcina Tyszki to prawdziwa dżungla! Rośliny kosztowały prawie 1,5 mln złotych!

Fotograf urządził tropiki w centrum Warszawy!

Aleksandra Frankowska 7 października 2020 16:28
Tyszka i jego taras z roslinami za miliony
Fot. Instagram

O tarasie Marcina Tyszki mówi się w show biznesie już od dawna. Fotograf uwielbia chwalić się niesamowitymi zdjęciami tej części swojego apartamentu, z której zrobił prawdziwą dżunglę. Ponad dwa tysiące gatunków roślin kosztowało go jednak niebotyczną kwotę. Tyszka zapłacił za wszystkie rośliny 1,5 miliona złotych! Jak wygląda jego taras i kto podlewa wszystkie rośliny?

Marcin Tyszka ma na tarasie rośliny za 1,5 miliona złotych

Rośliny słynnego fotografa gwiazd budzą ogromne zainteresowanie i jednocześnie kontrowersje. Tyszka, który otwarcie mówi o tym, że urządził sobie tropiki w centrum miasta wydał na nie podobno aż 1,5 miliona złotych. Na jego tarasie znaleźć można ponad dwa tysiące roślin. Wszyscy zastanawiają się, kto podlewa prawdziwą dżunglę Tyszki! Fotograf, który uważa, że rośliny to życie, nie oszczędza na swoich zielonych przyjaciołach.

Marcin Tyszka o zamiłowaniu do roślin

Fotograf nie bez powodu zaopatrzył swoje nowe mieszkanie w tak zawrotną ilość roślin. Uważa, że są one niezbędnym elementem wystroju wnętrz. W swojej bogatej kolekcji ma zarówno palmy, oleandry, paprocie czy bambusy. Tyszka przyznał, że ogród na ósmym piętrze urządzony w tym stylu, to było dla niego ogromne wyzwanie. Samo podlewanie zajmuje mu kilka godzin. Chętnie pomaga mu mama.

Urządziłem tropiki w centrum miasta. Mam w domu dwa tysiące roślin. W mieszkaniu ok. 300. Na tarasie, na dachu – chyba ze 2 tys. Przestałem liczyć.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kto czytał najnowszą @magazyngala ??? A w niej Hugh Hefner , Elton John czy „miejski ogrodnik” ? Kogo Wam przypominam w post pandemicznej fryzurze tzn 3 miesiące bez fryzjera ? 🧔🏻 dziekuję @alicjaszewczyk_ za super wywiad 🤗 jeśli kogoś interesują niebanalne rośliny i @tysiohome to zapraszam do lektury .... nooo i oczywiście moja najnowsza kolekcja dla @la_millou nie tylko dla bobasów i nie tylko dla pań... osobiście lubię print #verde i bambusowe kimona #lamilloubytysio To początek naszej przygody .... za momencik linia poduszek i kocy również do ogrodu 🌴🌴🌴 zrobiłem ją myśląc o @tysiohome i niezmiernie mnie cieszy, że Wam się też podoba 🤗🤗🤗 zegarek @albertriele kolekcje znajdziecie również na @3kiwi.pl Photo by #piotrjamrozik Ps wiem że nie przebiję Tosi mojej supermodelki z poprzedniego zdjęcia 🙈

Post udostępniony przez Marcin Tyszka-Tysio (@tyszka_marcin)

Jeśli chodzi o cenę roślin, to Tyszka nie widzi w niej nic złego. Uważa, że skoro ludzie potrafią wydać ogromne sumy na mieszkanie, czy też na meble, to mogą to zrobić również w przypadku roślin. Taras w podobnym stylu fotograf pomaga urządzić swojej sąsiadce i przyjaciółce, Julii Wieniawie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ten moment gdy twój projekt staje się rzeczywistością, nie możesz oderwać wzroku od dachu Sąsiadki i zachodu słońca nad Warszawą.... ☺️ wcześniej musiałem oglądać plastikowy trawnik , połamaną pergolę przywiązaną do dachu sznurkiem oraz skład suchych choinek z wielu lat 😳😳😳 ... grunt, że można zmienić świat , przynajmniej ten który nas otacza... metamorfoza śmietniska w bajkowy taras zajęła kilka miesięcy ... to dopiero początek i techniczne zdjęcie, ale już dziś słuchać szum liści i bzykanie kolorowych owadów... będzie jeszcze piękniej, jak się #tysiogrodnik za coś weźmie tooo nie zaśnnie aż nie będzie raju... tworząc #urbanjungle najważniejsze by ogród nie tracił liści przez cały rok, wyglądał tak samo pięknie latem i zimą... obiecuję Wam, że w grudniu bedzie nadal soczyście i magicznie .... ( zielone to nie znaczy że tuje ... tym rosochotnikom dziękujemy 👿👿👿 jest tak wiele pięknych zimozielonych roślin ) @tysiohome 🌴 fot gdy robię fot by @zadrogagorzny 😍

Post udostępniony przez Marcin Tyszka-Tysio (@tyszka_marcin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bardzo nie lubię gdy steruje mną maszyna, a już szczególnie aparat w telefonie. Dlatego uwiebiam tryp pro w moim #p40pro @huaweimobilepl gdzie jednym dotknięciem ustawiam sobie głębie ostrości, przesłonę i naświetlenie .... i wychodzą takie nierealne zdjęcia makro na moim tarasiku. Piękny zachód słońca a w nim moje ukochane drzewo #albizia - to jest najpiękniejsze drzewo jakie możecie posadzić w polskim ogrodzie - u mnie rośną juz 4 rok - nic z nimi nie robię a kwitną i pachną. Podobno kwiaty świecą w nocy, faktycznie po zachodzie słońca skrzą się jak gwiazdki na niebie . Ja swoje pokaźne drzewka sprowadziłem z Holandii z @mypalmshop ale dostaniecie je również w @bello.mikolaj.senk oraz @grabczewscy - poleeeecam , tylko lubią duzo słońca . Jedyny minus że bardzo pozno wypuszczają liscie dopiero w połowie maja, za to kwitną do listopada. @tysiohome #winterhardyplants #roofgarden #exoticplants #lamdscapearchitecture

Post udostępniony przez Marcin Tyszka-Tysio (@tyszka_marcin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pierwszy wolny dzień od kilku tygodni, w końcu mogłem spędzić momencik w swoim domowym raju. Nie było mnie chwilę, a tu coraz bardziej dziko. Oleandry kolorowe jak w Nicei, Albizia kwitnie pachnie i ściąga motyle, bambusy to prawdziwa dżungla ... trochę zaniedbałem @tysiohome, ale obiecuję, że nadrobię ! A może nawet większy roślinny projekt ... kto jest za ? Ps przypominam że mój ogródek rośnie na 8 piętrze więc dużo trudniej się nim opiekować. To było nie lada wyzwanie. Gdy go zakładałem 5 lat temu ogrodniczy specjaliści pukali się głowę...ale jak się uprę toooo realizuję marzenia A tutaj moje ulubione roślinne adresy sprawdzone od wielu lat @bello.mikolaj.senk @oazapalmy @florapoint_warszawa @tropiart_pl @mypalmshop @grabczewscy @szkolkakordus #winterhardyplants #roofgarden #exoticplants #gardensesign

Post udostępniony przez Marcin Tyszka-Tysio (@tyszka_marcin)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.