TYLKO U NAS!

Tak wyglądały przygotowania Rafała Brzozowskiego do udziału w Eurowizji!

Wokalista zdradził nam całą prawdę

Konrad Szczęsny 20 maja 2021 20:27

W Rotterdamie trwają próby przed półfinałami 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Polska wystąpi w drugim z nich, już dziś. Naszym reprezentantem w Holandii został Rafał Brzozowski. Tuż przed wylotem prowadzący „Jaka to melodia?” udzielił nam wywiadu. Zdradził w nim m.in., jak przygotowywał się do konkursu. 

Rafał Brzozowski o swoim udziale w Eurowizji 2021

Prezenter i piosenkarz nie ukrywał, że działania promocyjne i przygotowania dały mu się we znaki, jednak skupiał się przede wszystkim na tym, by wystąpić jak najlepiej w Rotterdamie.

– Czuję się świetnie. Trochę zmęczony tym wszystkim, co się teraz działo promocyjnie, ale już jednak chyba ten czas, żeby wychillować i się przygotować był. Teraz trzeba się skupić na występie - podkreślił.

Czy myśląc o występie Rafał Brzozowski czuje bardziej presję czy ekscytację?

– Przede wszystkim radość, że jadę. Bo nie wiedzieliśmy czy pojedziemy, tutaj też była taka wielka niewiadoma od początku czy to będzie live to tape czy to będzie na żywo. Troszkę pewnie ekscytacji i jakiegoś stresu będzie, ale myślę, że po to są te próby i po to są te przygotowania, żeby o tym nie myśleć tylko robić swoje po prostu tam na scenie. I tam się taka już trochę włącza wiesz, ta taka nutka rywalizacji. To jest jednak coś takiego, że jak już wchodzisz to chcesz przyłożyć. I trzeba tak trochę przyłożyć, ale spokojnie – wyjaśniał nam prowadzący „Jaka to melodia?”.

Czy w związku z tym, że reprezentuje w tak wielkim wydarzeniu Polskę, odczuwa większy stres?

–  Ja myślę, że jak się zaczyna czuć pewne presje to wychodzi to źle. Ja tu cały czas przywołuję taką postawę skoczka na belce, który wie, że tym skokiem – jeśli go zrobi – to wygrywa zawody. No i cały kraj patrzy, wszyscy patrzą. Jeśli on by na to wszystko myślał w ten sposób, to by skoczył źle i tak się zdarzało. Więc ja myślę, że trzeba zrobić jak najlepiej ten występ i na tym się skupić po prostu – zaznacza.

I dodaje, że dobry występ jest jego absolutnym priorytetem.

– Wiadomo, że jest to też pewnego rodzaju zobowiązanie i nobilitacja. I to jest piękna rzecz, gdyby się udało tam powalczyć i zrobić dobry wynik – to będę strasznie dumny. Natomiast przede wszystkim dobrze wystąpić – to jest pierwsza rzecz – zapewnił Rafał Brzozowski.

Czytaj też: Edytę Górniak i Rafała Brzozowskiego łączy coś więcej? Artysta skomentował pogłoski o romansie

Rafał Brzozowski o przygotowaniach do Eurowizji: bieganie, ćwiczenia wokalne, występ

Jak 39-latek przygotowywał się do udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji?

– Wiesz, przełożenie choreografii na dużą scenę, która wymaga od nas zajęcia całej jej powierzchni, to jest troszeczkę trudne. Bo myślę, że niewielu artystów będzie się na to decydować, żeby całą scenę próbować wykorzystać choreograficznie, więc to może być też nasz duży atut. Natomiast do tego trzeba się trochę przygotować – wyjaśniał.

Jak u niego przebiegały te przygotowania?

Choreografia, tańce, nawet to, że biegam, że po prostu staram się być w jakiejś formie, w kondycji fizycznej, żeby się tam nie zasapać, to też jest bardzo ważne. Więc ćwiczenie tej piosenki, układanie jej wokalowo, zgrywanie z drugim głosem – to są pewne takie rzeczy od kuchni, które trzeba technicznie przygotować – wyjaśniał nam Rafał Brzozowski.

Pełny zapis wywiadu możesz zobaczyć powyżej.  

Czytaj także: Rafał Brzozowski rozprawia się z hejtem. „Rozbiłem bank. Czuję się jak w oku cyklonu”

Rafał Brzozowski, Warszawa, Muzeum Neonów, 29.04.2021 rok
Fot. Beata Zawadzka/East News

Rafał Brzozowski, Warszawa, Muzeum Neonów, 29.04.2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…