Rafał Brzozowski, Edyta Górniak romans
Fot. materiał prasowy / Marlena Bielińska
O TYM SIĘ MÓWI

Edytę Górniak i Rafała Brzozowskiego łączy coś więcej? Artysta skomentował pogłoski o romansie

39-latek niedawno rozstał się z narzeczoną 

Rafał Kowalski 11 maja 2021 14:59
Rafał Brzozowski, Edyta Górniak romans
Fot. materiał prasowy / Marlena Bielińska

Oboje są na polskiej scenie już dłuższy czas, ale nigdy wcześniej nie łączyło ich tak wiele. Rafał Brzozowski i Edyta Górniak spędzili w swoim towarzystwie pierwsze dni maja i właśnie ta wycieczka wokalisty w góry rozpoczęła falę spekulacji na temat rodzaju relacji między artystami. Co tam naprawdę łączy właścicielkę jednego z najlepszych głosów w Polsce i tegorocznego reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji? 39-latek skomentował medialne zamieszanie.

Rafał Brzozowski o relacji z Edytą Górniak

Osiem tygodni temu minęli się na korytarzach sali koncertowej ICE Kraków, gdzie Telewizja Polska zorganizowała wydarzenie z okazji Dnia Kobiet. Zarówno Edyta Górniak jak i Rafał Brzozowski byli gwiazdami tego wydarzenia. Wokalistka miała przedpremierowo usłyszeć wtedy od reprezentanta Polski na Eurowizji 2021 jego konkursowy utwór. „Nie jest to co prawda utwór w moim stylu, ale jest bardzo komercyjny i może się spodobać”, opowiadała JastrząbPost wokalistka. Dodała też kilka pochlebnych słów na temat samego Rafała. „ Jest to jedna z najmilszych osób w rodzimym show-biznesie, bardzo życzliwa i z bardzo wysoką kulturą osobistą”.

Chwilę później Rafał Brzozowski rozpoczął serię czatów na żywo z uczestnikami Eurowizji z poprzednich lat. Artysta połączył się między innymi z zespołem Tulia, Michałem Wiśniewskim i właśnie Edytą Górniak. Podczas wirtualnego spotkania z piosenkarką, która w 1994 roku zajęła w Dublinie 2 miejsce, poza licznymi radami dotyczącymi występu, padła też ciekawa propozycja… Niespodziewanie diva zaprosiła 39-latka do siebie w góry. „Podtrzymuję swoją deklarację i majowy weekend spędzę w towarzystwie Edyty Górniak. Przed Eurowizją dobrze zrobi mi chwila oddechu w górach i trening pod okiem mistrzyni. Bardzo się cieszę na to spotkanie”, mówił potem Plejadzie wokalista.

Chwilę później, gdy pierwsi dziennikarze i fani zaczęli zastanawiać się, czy parę łączy coś więcej, gwiazdor zaczął o wspólnej majówce mówić innymi słowami. „Muszę od razu trochę sprostować: nie jadę do niej do domu. Edyta też ceni swoją prywatność. Ona mnie zaprosiła na jakieś krótkie spotkanie, na jakąś herbatę. Ale przede wszystkim mamy znaleźć sobie już takie miejsce – poprosiłem przyjaciół górali, żebym nam pomogli znaleźć jedno takie miejsce ze sprzętem, żebyśmy mogli popracować...”, opowiadał VIVIE.pl artysta, który ostatecznie nie spędził w towarzystwie koleżanki z branży kilku godzin, a kilka dni.

Edyta Górniak relacjonowała większość wyjazdu w swoich mediach społecznościowych, z kolei Rafał Brzozowski unikał wspólnych zdjęć. Poza tymi z ogłoszonych oficjalnie wcześniej warsztatów wokalnych, podczas których miał dla diwy niespodziankę.

Mowa o oryginalnym podkładzie do piosenki Będę śniła, który znalazł się na płycie Dotyk z 1995 roku. Taśma nie była do tej pory w posiadaniu nawet samej wykonawczyni. „Tej niespodzianki nie zapomnę chyba nigdy. Myślę, że to równie wielkie zaskoczenie i wzruszenie dla wielu moich Fanów, którzy kroczą ze mną od początku mojej drogi artystycznej”, ekscytowała się potem w sieci Edyta Górniak.

CZYTAJ TEŻ: Rafał Brzozowski rozstał się z ukochaną! Wokalista opublikował oświadczenie „Po 8 latach nasza wspólna podróż dobiegła końca”

Rafał Brzozowski reaguje na plotki o romansie

Wiele emocji relacja piosenkarzy budzi także ze względu na niedawne rozstanie Rafała Brzozowskiego z narzeczoną. Zakochani byli ze sobą w związku niemal dekadę. Czy Edyta Górniak spodobała się muzykowi jako ktoś więcej, niż przyjaciółka? 39-latek zdążył skomentować takie pogłoski jeszcze przed wylotem na Eurowizję 2021. „Głupoty. Tylko tyle. Jeżeli ktoś jest miły dla ciebie, to od razu jest robiony z tego romans. Jesteśmy też przyjaciółmi z jednej branży i współpracujemy przy jednym projekcie”, wyjaśnił w rozmowie z Pomponikiem.

Współpraca Edyty i Rafała chyba przyniosła konkretne efekty. Podczas pierwszej próby Polski w Rotterdamie, artysta zaprezentował pod koniec utworu The Ride ozdobniki i wokalizy, których przed warsztatami z koleżanką z branży nigdy nie wykonywał. „Może to właśnie wpływ Edyty?”, zastanawiają się fani…

Czekamy na oficjalny występ Rafała Brzozowskiego w 2. półfinale 65. Konkursu Piosenki Eurowizji – start już 20 maja o godzinie 21:00. 

ZOBACZ TEŻ: Rafał Brzozowski rozprawia się z hejtem. „Rozbiłem bank. Czuję się jak w oku cyklonu”

Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.