Heather Locklear, Los Angeles, Kalifornia, 02.02.1981 rok
Fot. Harry Langdon/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Próba uduszenia matki, załamanie nerwowe, uzależnienie i myśli samobójcze. Jak wygląda życie Heather Locklear?

W serialu „Dynastia” olśniewała jako Sammy Jo

Damian Brillowski 25 września 2022 11:01
Heather Locklear, Los Angeles, Kalifornia, 02.02.1981 rok
Fot. Harry Langdon/Getty Images

Jej życiorys to gotowy scenariusz na film. Ale dramatyczny i pełen osobistych tragedii. Popularność zyskała dzięki „Dynastii” – miliony na całym świecie kojarzą ją z roli Samanthy Josephine, zwanej Sammy Jo. Grająca ją Heather Locklear przez lata uchodziła za ikonę piękna, ale los okazał się w jej przypadku przewrotny... Dwa rozwody, załamanie nerwowe, próba uduszenia własnej matki, pobicie policjanta, aresztowanie czy uzależnienie od alkoholu i narkotyków, doprowadziły ją na skraj. Po wielu latach walki o siebie powoli wychodzi na prostą. Jak dziś wygląda życie Heather Locklear? Aktorka kończy dzisiaj 61 lat.

Heather Locklear jako Samantha Josephine w serialu „Dynastia” 

Któż z nas nie oglądał serialu „Dynastia”! Był to jedyny powiew świeżości i luksusu w komunistycznej Polsce. Bajeczne rezydencje, spektakularne kreacje i drogocenne biżuterie wzbudzały zachwyt widowni na całym świecie. Jeśli dorzucimy do tego wartką akcję i przejmujące dialogi – hit murowany. I tak też było. Serial emitowany w latach 1981-1989 doczekał się w sumie 9 sezonów. Fabuła skupiała się wokół wzlotów i upadków rodziny Carringtonów. Główną osią serialu był miłosny trójkąt pomiędzy potentatem naftowym Blake’em i jego ukochaną Krystle a byłą żoną Alexis.

W pamięci widzów zapadła również postać Samanthy Josephine, granej przez Heather Locklear. W serialu „Sammy Jo” była siostrzenicą Krystle oraz żoną Stevena, a jednocześnie jedną z największych intrygantek w rezydencji Carringtonów. Sama aktorka czarowała widzów nieprzeciętną urodą. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w drugim sezonie. Od początku wzbudzała skrajne emocje. Z niekrytą przyjemnością uwielbiała manipulować ludźmi. Jednak z biegiem czasu jej postać dokonała zaskakującej przemiany. Jako jedyna w serialu przeszła imponującą metamorfozę, stając się lepszym człowiekiem. Z manipulatorki stała się kochającą matką. 

Po zakończeniu serialu Heather Locklear postanowiła kontynuować karierę aktorską. Zagrała w filmie „Podpalaczka” opartej na książce Stephena Kinga oraz w serialach: „T.J. Hooker” i „Melrose Place”. Za rolę Amandy Woodward w ostatniej z wymienionych produkcji została cztery razy nominowana do Złotych Globów. Ponadto występowała jako modelka w reklamach oraz ukończyła studia psychologiczne. 

Czytaj także: Christopher Reeve wcielał się w postać kultowego Supermana. Był na szczycie, jednak tragiczny wypadek zmienił wszystko

Heather Locklear, Los Angeles, Kalifornia, styczeń 1981 rok
Fot. Harry Langdon/Getty Images

Heather Locklear, Los Angeles, Kalifornia, styczeń 1981 rok

Burzliwe życie Heather Locklear 

W pewnym momencie jej kariera zaczęła podupadać. Rola w filmie „Powrót potwora z bagien” przyniosła jej anty nagrodę filmową w postaci Złotej Maliny. 

W miłości również nie miała szczęścia. Jej medialne związki z gwiazdami kina Tomem Cruise’em czy Markiem Harmonem kończyły się fiaskiem. Przysięgę małżeńską składała dwukrotnie. W 1986 roku poślubiła Tommy’ego Lee z Mötley Crüe, zaś w 1994 roku ślubowała miłość Richiemu Samborze, gitarzyście zespołu Bon Jovi. Oba małżeństwa nie przetrwały próby czasu i zakończyły się rozwodami. 

Brak sukcesów na polu zawodowym, krytyka jej dotychczasowych ról oraz liczne zawody miłosne przyczyniły się do pogorszenia stanu psychicznego Heather Locklear. Jak informowała amerykańska prasa, była gwiazda „Dynastii” zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Kilkadziesiąt razy wylądowała na odwyku. 

Czytaj także: Dorota Kamińska: w latach 80. nazywano ją "chodzącym ideałem". Piękna aktorka nie miała szczęścia w miłości 

Heather Locklear, „Powrót potwora z bagien”, styczeń 1989 roku
Fot. Michael Ochs Archives/Getty Images
Heather Locklear, „Powrót potwora z bagien”, styczeń 1989 roku

Heather Locklear próbowała popełnić samobójstwo 

Problemy z używkami nie były jedynymi, z którymi zmagała się aktorka. Według amerykańskich mediów, na początku lutego 2018 roku Heather Locklear została oskarżona o przemoc domową i pobicie policjanta, a także o stawianie oporu i utrudnianie służbom wykonywania ich obowiązków. Przed samym pobiciem groziła stróżowi prawa, że zabije go, gdy jeszcze raz zjawi się w jej domu. W trakcie zatrzymania gwiazda była pod wpływem alkoholu. Ostatecznie, po tak wielu przewinieniach Heather Locklear została aresztowana. Gwiazda nie przyznała się do winy i po wpłacaniu 20 tys. dolarów kaucji opuściła mury aresztu. 

Nie minęło pół roku i znowu doszło do wstrząsających wydarzeń z udziałem aktorki. W lipcu, na skutek załamania nerwowego, kobieta próbowała udusić własną matkę, a także zaatakowała ojca, gdy ten próbował udaremnić jej próbę samobójczą, odbierając pistolet.

Pod koniec 2018 roku Heather Locklear przeszła kolejne załamanie nerwowe. W efekcie trafiła do szpitala psychiatrycznego. Początkowo miała w nim spędzić dwa tygodnie, ale wbrew własnej woli, jej pobyt w szpitalu został przedłużony o kolejne dwa miesiące. Wszystko dlatego, że według rodziny, aktorka była w fatalnym stanie psychicznym i szukała jedynie okazji, by targnąć się na swoje życie. Dla lekarzy był to sygnał, że musi ona przejść dłuższe leczenie i dodatkowe badania. 

Czytaj także: Ocalała z pożaru, przeszła 200 operacji, amputowano jej palce. Historia Turii Pitt porusza... 

Heather Locklear miała załamanie nerwowe i zostaje w szpitalu psychiatrycznym
Fot. Getty Images

Heather Locklear, 2018 rok

Tak dziś żyje Heather Locklear

Dzisiaj Heather Locklear kończy 61 lat. Ze związku małżeńskiego z Richim Samborą doczekała się córki Avy. Według najnowszych informacji amerykańskiej prasy, stan zdrowia aktorki zaczął się poprawiać. Od prawie dwóch lat żyje w trzeźwości. Nie wykazuje też napadów agresji. 

W życiu miłosnym również zaczęło się jej układać. Po dwóch nieudanych małżeństwach, w 2020 roku serialowa gwiazda zaręczyła się z kolegą ze szkolnych lat, Chrisem Heisserem. 

Wróciła też do aktorstwa. Jej najnowsza produkcja to film telewizyjny pt. „Don't Sweat the Small Stuff: The Kristine Carlson Story”. W rozmowie z dziennikarzami szczerze przyznała, że bała się powrotu na plan zdjęciowy ze względu na zapamiętywanie kwestii, które po tak długiej przerwie były dla niej sporym wyzwaniem. Film z udziałem aktorki miał swoją premierę 16 października 2021 roku.

Zobacz, jak obecnie wygląda odtwórczyni „Sammy Jo”. Czy bardzo się zmieniła od czasów „Dynastii”? 

Czytaj także: Nałóg alkoholowy oraz poważne problemy zdrowotne... Jak dziś wygląda życie Henryka Gołębiewskiego? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?