Kinga Rusin, Viva! 2015 MT
Fot. Zuza Krajewska
ZE ŚWIATA GWIAZD

Kinga Rusin walczy z poważną chorobą. Jakie są jej objawy i jak ją leczyć?

Weronika Bruździak-Gębura 29 marca 2017 09:00
Kinga Rusin, Viva! 2015 MT
Fot. Zuza Krajewska

Kinga Rusin walczy z poważną chorobą. Dziennikarka od lat stara się pokonać Hashimoto. Jakie są jej objawy i kto jeszcze na nią choruje?

Zobacz też: „To jest choroba do końca życia’’. TYLKO U NAS Kinga Rusin po raz pierwszy o Hashimoto! EKSKLUZYWNE VIDEO

Polecamy też: Kinga Rusin wyruszyła z ukochanym do Oceanii. Czy w tej rajskiej scenerii wezmą sekretny ślub?!

Kinga Rusin choruje na Hashimoto

Kinga Rusin o chorobie dowiedziała się w mniej więcej w tym samym czasie, gdy przeżywała problemy osobiste spowodowane rozwodem. Dziennikarka ciągle czuła się zmęczona i osłabiona. Była przekonana, że wszystko z powodu stresów i intensywnej pracy. Gdy w końcu poszła do lekarza, okazało się, że cierpi na poważną chorobę tarczycy, Hashimoto. To był wyjątkowo trudny czas dla dziennikarki. W wywiadzie dla „Twojego Stylu” powiedziała: „Siadałam na podłodze w naszym dużym domu i płakałam. Nie miałam siły wstać”.

W nowym wydaniu tygodnika „Dobry Tydzień” wypowiedziała się anonimowa znajoma dziennikarki. „Nie mam wątpliwości, że to stres związany z rozwodem, dramatyczny rozpad rodziny i destrukcyjne emocje wpędziły ją w chorobę”, miała powiedzieć kobieta. Kinga Rusin nigdy nie wypowiedziała tych słów, jednak w kilka razy sama wspomniała o chorobie. Na przykład w swojej książce, „Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik”. „Zadbałam o siebie. Podstawą wszystkiego jest pozytywne myślenie. Szukanie cały czas jasnej strony księżyca. Dałam siłę i broń swojemu organizmowi. Nie miałam wyjścia, musiałam wywrócić swoje życie do góry nogami i zmienić wszystkie nawyki”, napisała dziennikarka.

Czym jest choroba Hashimoto i kto jeszcze na nią choruje?

Hashimoto to przewlekłe zapalenie tarczycy, które nieleczone może prowadzić nawet do śmierci. Choroba atakuje najczęściej kobiety. Do Hashimoto przyznało się wiele gwiazd: Kayah, Maffashion, Karolina Szostak, Gigi Hadid, aktorka Zoe Saldana czy modelka Marta Dyks. Ta ostatnia pod koniec 2016 roku opisała objawy tej choroby na swoim Facebooku:
Ciągle Ci zimno? Odczuwasz osłabienie, zmęczenie, nic Ci się nie chce, jesteś spowolniona fizycznie, psychicznie. W ciągu dnia jesteś senna. Masz obniżony nastrój, często łapią Cie doły, masz stany depresyjne? Zaburzenie koncentracji, wieczne poddenerwowanie, rozdrażnienie, bezsenność, kłopoty z koncentracją, pamięcią, zmienność nastrojów. Pojawiają się obrzęki twarzy, powiek, zasinienia pod oczami, wiecznie przesuszona, szara, szorstka skóra, przesuszone i wypadające włosy, rozdwajające się paznokcie, tycie, bądź przybieranie na wadze, trzymanie wody i opuchnięcie ciała, nadmierna potliwość, zaparcia, obfite miesiączki. (…) Miałam dość, wiedziałam, że to już nie jest zbiór luźnych dolegliwości, wiedziałam, że to trzeba tylko znaleźć i nazwać. Po poszukiwaniach okazało się, że to HASHIMOTO. Wystarczyło badanie krwi z pakietem na hormony tarczycy i przeciwciałami”, napisała modelka. Na to odważne wyznanie zdecydowała się po to, by przestrzec inne kobiety, które mają podobne objawy.

Polecamy też: Cierpią na nią Gigi Hadid, Kayah, Maffashion, Marta Dyks... Czym jest choroba Hashimoto?
 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.