Elżbieta Dmoch
Fot. Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Zniknęła po śmierci ukochanego mężczyzny... Tak żyje dziś Elżbieta Dmoch

Co dzieje się z wokalistką 2 Plus 1?

Ksenia Krasko 29 czerwca 2020 18:55
Elżbieta Dmoch
Fot. Forum

W latach 70. była jedną z najpopularniejszych wokalistek w kraju, a przeboje „Windą do nieba”, „Chodź, pomaluj mój świat” czy „Iść w stronę słońca” nuciła cała Polska. Elżbieta Dmoch z zespołu 2 Plus 1 zniknęła z życia publicznego po bolesnym rozwodzie i śmierci ukochanego mężczyzny. Co dziś dzieje się z 68-letnią gwiazdą?

Elżbieta Dmoch z formacji 2 Plus 1. Co dzisiaj robi?

W latach 70. i w pierwszej połowie lat 80. zespół 2 Plus 1, założony przez Elżbietę Dmoch i Janusza Kruka, był niezwykle popularny. Para spełniła się nie tylko zawodowo, ale i prywatnie – po kilkuletnim romansie, w 1973 roku wzięli ślub. Niestety, uczucie nie przetrwało i w drugiej połowie lat 80. związek się rozpadł. Mówiono nawet, że utwór Windą do nieba był proroczy dla Elżbiety Dmoch...

Kruk odszedł do innej kobiety, ale pomimo bolesnych doświadczeń, parze udało się zachować poprawną relację, przynajmniej zawodową. Dziś uważa się, że wokalistka liczyła na drugą szansę dla tego związku. Niestety, w 1992 roku Janusz Kruk zmarł na zawał serca. Elżbieta Dmoch zakończyła karierę i zniknęła z życia publicznego. Pod koniec lat 90. powróciła na scenę, ale nie trwało to długo.

Wybrała samotność, nie utrzymuje kontaktu z przyjaciółmi sprzed lat. „Elżbieta nie chce pomocy i odtrąca każdy życzliwy gest. Dobrze, że chociaż przyjmuje skromną emeryturę, jaką co miesiąc przynosi jej listonosz oraz zaczęła pobierać pieniądze z tantiem”, mówił w jednym z wywiadów Cezary Szlązak, członek 2 Plus 1.

Ze względu na długi, straciła mieszkanie w Warszawie. Przeprowadziła się do małej wsi niedaleko Tarczyna, mieszkała w okropnych warunkach. Dzięki pomocy dziennikarzy Uwaga TVN, którzy zrobili o niej poruszający reportaż w 2005 roku, wróciła do stolicy, do mieszkania matki. Po roku straciła kolejną bliską osobę...

Dziś nawet nie myśli o powrocie na scenę. „Czasem spotykam się z fanami i wiem, że by tego chcieli. Ale nie ma o tym mowy. Nigdy nie wrócę do śpiewania. To zamknięty rozdział. Straciłam miłość do muzyki i ludziom nic do tego”, mówiła w 2019 roku w rozmowie z Faktem. „Jest dobrze, jak jest. Nie lubię się użalać”, ucina dzisiaj. 

Elżbieta Dmoch w 2010 roku

Urszula Blaszyńska, wokalistka 2 plus 1, 05.09.2010 r.
Fot. ARTUR BARBAROWSKI/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.