KRÓLOWA ELŻBIETA II URODZINY
Fot. MISC/Backgrid/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

95. urodziny królowa Elżbieta II spędzi pogrążona w żałobie. Najbliżsi sprawią jej wyjątkowy prezent

Piękny gest rodziny królowej. Monarchini tego dnia nie będzie sama!

Gabriela Czernecka 21 kwietnia 2021 11:17
KRÓLOWA ELŻBIETA II URODZINY
Fot. MISC/Backgrid/East News

Te urodziny nie będą dla królowej zbyt optymistyczne. Monarchini właśnie skończyła 95 lat. Niestety cztery dni temu pożegnała swojego ukochanego męża, księcia Filipa. Nie jest więc w nastroju na świętowanie. Nic dziwnego, że nie usłyszymy salwy z okazji jej urodzin, nie będzie także oficjalnego jubileuszowego portretu królowej. Jak więc monarchini spędzi ten dzień? Poznajcie szczegóły.

Tak będą wyglądały 95. urodziny królowej

Cztery dni temu królowa Elżbieta II pożegnała swojego ukochanego męża, księcia Filipa. Książę Edynburga zmarł 9 kwietnia w zamku Windsor w wieku 99 lat. U boku żony spędził 73 lata. Ich miłość przetrwała burze, skandale, rozwody trójki dzieci, a nawet próby zamachu. Żałoba narodowa po śmierci Filipa potrwa dziesięć dni. Królowa nie będzie więc w tym roku hucznie obchodzić swoich urodzin.

PrzeczytajKsiążę Filip i królowa Elżbieta II byli małżeństwem 74 lata. Ich miłość przetrwała największe burze

Monarchini zdecydowała, że tak jak w 2020 roku, tak i tym razem salwa honorowa, która powinna wybrzmieć w południe w Londynie w dniu jej urodzin, została odwołana. W tym roku nie zostanie opublikowany nawet oficjalny portret królowej z okazji jej jubileuszu. Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II skończyła dziś 95 lat. I choć oficjalnie urodziny królowej obchodzone są przez Brytyjczyków na początku czerwca, to właśnie w dokładną datę, czyli 21 kwietnia, zawsze świętowała w otoczeniu rodziny i najbliższych. Te urodziny nie będą więc dla niej zbyt radosne. Na szczęście królowa może liczyć na wsparcie dzieci oraz wnuków.

królowa Elżbieta II, książę Karol
Fot. CHRIS JACKSON/AFP/East News

Rodzina królowej spędzi z nią urodziny

Jak donosi The Telegraph, najbliżsi królowej uczczą ten dzień wraz z monarchinią wspólnym lunchem. Według brytyjskiej prasy, dzieci i wnuki królowej stworzyli nawet harmonogram, który określa godziny, w których każdy będzie mógł spotkać się z królową w tym wyjątkowym dla niej dniu, ale tak, by nie łamać obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. To piękny gest z ich strony. Rodzina królowej chce dopilnować, by tego dnia nie była sama. Monarchini będzie więc miała okazję zobaczyć się z księciem Karolem czy księżniczką Anną. Nie wiadomo, czy książę William i księżna Kate zdecydują się wybrać do królowej sami czy w otoczeniu dzieci, ale wiadomo, że w tym dniu królowa nie będzie miała okazję spotkać się z księciem Harrym, który już powrócił do Stanów Zjednoczonych.

ZobaczO tym William i Harry rozmawialina pogrzebie księcia Filipa. Ujawniono szczegóły

Na profilu na Instagramie rodziny królewskiej pojawiło się więc oficjalne zdjęcie z okazji urodzin królowej, ale nie jest to oficjalny portret monarchini. Widać, że zdjęcie, które wybrano nie jest przypadkowe. Choć na twarzy królowej widnieje uśmiech, to nie dociera on do oczu monarchini. Co więcej zdecydowano się na fotografię z uroczystości, na której królowa ma ciemniejszą kreację niż te, z których słynie. 

Z pewnością dla królowej dzień urodzin nie będzie łatwy, ale mamy nadzieję, że na jej twarzy jeszcze kiedyś zagości uśmiech.  

KRÓLOWA ELŻBIETA II WIEK
Fot. Getty Images
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.