Jak wygląda jej życie dzisiaj?

Konrad Szczęsny 24 października 2021 08:56

Ewelina Flinta była objawieniem pierwszej polskiej edycji Idola. Mimo że zajęła drugie miejsce, przegrywając z Alicją Janosz, jej gwiazda szybko rozbłysła jasnym blaskiem. Przebój Żałuję królował w rozgłośniach radiowych i na festiwalach, na jej koncie zaczęło pojawiać się wiele nagród. Jednak od jakiegoś czasu o Ewelinie Flincie słuch zaginął. Jak wygląda obecnie jej życie? Dziś obchodzi 42. urodziny.

Kariera Eweliny Flinty: Idol, przeboje, płyty, festiwale

Karierę rozpoczęła w latach 90. jak wokalistka takich formacji, jak Alioth, Dobre Piwo czy Surprise. Z tym ostatnim zespołem od 1997 do 1999 roku występowała na Przystanku Woodstock. Już wówczas wszyscy wiedzieli, że ma nie tylko imponującą skalę głosu, lecz także charakterystyczną, zadziorną chrypę. Dzięki temu o pochodzącej z Lubska Ewelinie Flincie w środowisku rockowym zrobiło się głośno.

Swój warsztat postanowiła kształcić w Warszawie pod okiem najlepszych. Dlatego też we wrześniu 2001 roku dołączyła do obsady stołecznego Teatru Buffo. Występowała tam m.in. w legendarnym musicalu „Metro”, w którym karierę rozpoczynała Edyta Górniak oraz Katarzyna Groniec.

Przełom przyszedł w 2002 roku, gdy wzięła udział w castingach do pierwszej polskiej edycji programu Idol. Dotarła do ścisłego finału, razem z Alicją Janosz i Szymonem Wydrą. Zajęła drugie miejsce, zdobywając 32% głosów.

Czytaj także: Całkowicie zniknęła, usunęła zdjęcia z Instagrama. Co się stało z Nelly Furtado?

Był to początek jej wielkiej ogólnopolskiej kariery. Nieco ponad osiem miesięcy po zakończeniu show wydała singiel Żałuję. Z miejsca stał się wielkim hitem i wywindował ją do pierwszej ligi gwiazd w kraju. Tym bardziej, że w kwietniu 2003 na rynek trafił pierwszy album Eweliny Flinty, zatytułowany Przeznaczenie. To z niego pochodzą inne single, które także długo okupowały czołowe miejsca na listach przebojów: Goniąc za cieniem i tytułowe Przeznaczenie.

Krążek pół roku po premierze pokrył się złotem. 24-letnia wówczas wokalistka wyruszyła w trasę promocyjną z zespołem. 2004 rok to dla niej szereg nagród i wyróżnień, m.in. statuetka Eska Music Awards dla „artystki roku”, Mikrofon Popcornu dla „wokalistki roku” i Superjedynka w tej samej kategorii.

W 2005 roku na rynku ukazuje się jej drugi album „Nie znasz mnie”. Singiel o tym samym tytule jest chętnie grany przez rozgłośnie w Polsce, zaś z drugim utworem promującym krążek – „Nieskończona historia” - występuje na festiwalu w Sopocie we wrześniu tego samego roku. Przegrywa jednak z Andrzejem Piasecznym oraz formacją Virgin. W Opolu otrzymuje natomiast drugi rok z rzędu Superjedynkę dla „wokalistki roku”.

Później jej kariera zwalnia. Nadal jest aktywna, angażuje się w projekty, także te o charakterze charytatywnym (akcje „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” i „Podziel się Posiłkiem”), aktywnie działa na rzecz fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz fundacji „Mam marzenie”. W 2006 wydaje singiel Bliżej, z którym występuje w koncercie Premier opolskiego festiwalu. 

Przełom przychodzi w marcu 2008. Wówczas na rynku ukazuje się singiel Nie kłam, że kochasz mnie, który Ewelina Flinta śpiewa razem z Łukaszem Zagrobelnym. Promuje film „Nie kłam, kochanie”. Utwór podbija polskie listy przebojów, w czerwcu duet odbiera  Superjedynkę w kategorii „Przebój roku” w Opolu. W lipcu zaś reprezentują Polskę na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, gdzie zajmują znakomite trzecie miejsce. Zdobywają również nagrodę publiczności.

Wstępują z tą piosenką także na gali Telekamer oraz w ramach Sopot Hit Festiwal. W sierpniu Ewelina Flinta pojawia się na Przystanku Woodstock, wykonuje znakomicie przyjęty przez publiczność cover Janis Joplin Cry baby. W 2010 roku ponownie pojawia się na tym wydarzeniu.

Czytaj także: Alicja Janosz zachwyca! Tak zmieniła się zwyciężczyni pierwszej edycji Idola

Co dziś robi Ewelina Flinta? Facebook, Instagram

Mimo że nie wydała trzeciego krążka, na koncertach wielokrotnie grała utwory na niego przygotowane, m.in. piosenkę Tabletka oraz Nowy plan. W latach 2010-2015 w ramach projektu muzycznego Flinta&Palma&Fazi koncertowała z Adamem Palmą i Mariuszem Mielczarkiem. Nadal angażuje się w działalność Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, w 2018 roku wzięła natomiast udział w projekcie społeczno-muzycznym Luizy Staniec „Sounds Like Women”. Ma on na celu promowanie idei równości kobiet i mężczyzn, w tym równych płac oraz przeciwdziałanie przemocy domowej, molestowaniu seksualnemu czy nierównemu traktowaniu ze względu na kolor skóry czy pochodzenie.

Po długiej przerwie w sierpniu 2018 roku nagrała utwór „Tell Me Why”, inspirowany dramatycznymi historiami trzech kobiet, które doznały m.in. przemocy domowej.  Teledysk do niego ukazał się  4 marca 2019 roku. Piosenka wraz z czterema innymi utworami została umieszczona na minialbumie pt. Without Violence & of All Colours.

Jej profil na portalu Facebook śledzi ponad 4 tysiące osób, zaś ten na Instagramie blisko 2 tysiące. A co wiemy o jej życiu prywatnym?

Czytaj także: Zmarł nagle w wieku zaledwie 48 lat. Kim był Robert Leszczyński?

Ewelina Flinta - życie prywatne, dzieci, mąż

Nawet gdy była u szczytu popularności, jak ognia unikała odpowiadania na pytania o życie prywatne. Nie pokazywała się również publicznie z partnerem, mimo że na salonach mówiło się, że jest w związku. Z czasem wyszło na jaw, że wybrankiem Eweliny Flinty jest Radosław Zagajewski, basista w jej zespole - skomponował m.in. utwór Nie znasz mnie. Nigdy jednak tego oficjalnie nie potwierdzili. Nie wiadomo, czy są ze sobą do teraz.

41-latka nie ma dzieci. Oficjalnie pojawiała się natomiast chętnie u boku starszej siostry, Anety Flinty-Małachowskiej (m.in. program Rozmowy w toku czy premiera filmu Nie kłam, kochanie) i chętnie mówiła o ich relacji w wywiadach. Podkreślała, że zawsze mogła liczyć na jej wsparcie oraz że to właśnie siostra namawiała ją do zaprezentowania światu wokalnego talentu...  

Czy Ewelina Flinta kiedykolwiek wróci na szczyt i wyda trzeci solowy album? Póki co nic na ten temat nie wiadomo. W galerii możesz zobaczyć, jak zmieniła się od 2002 roku do teraz. Dziś Ewelina Flinta obchodzi 42. urodziny. Bardzo się zmieniła?   

1/10
Ewelina Flinta, Idol, finał, 24.06.2002
Copyright @TRICOLORS/East News
1/10

Ewelina Flinta po finale pierwszej edycji programu Idol , czerwiec 2002.

2/10
Ewelina Flinta, 19.04.2004, Eska Music Awards
Copyright @TRICOLORS/East News
2/10

Ewelina Flinta ze statuetką Eska Music Awards, kwiecień 2004.

3/10
Ewelina Flinta, Opole 2006, dzień trzeci, 2.06.2006
Copyright @ADRIAN GLADECKI/REPORTER
3/10

Ewelina Flinta w trakcie festiwalu w Opolu, czerwiec 2006.

4/10
Ewelina Flinta, Dzień Dobry TVN, 13.10.2007
Copyright @TRICOLORS/East News
4/10

Ewelina Flinta w Warszawie, 13 października 2007 roku.

5/10
Ewelina Flinta, Opole 2009, 16.06.2009
Copyright @TRICOLORS/East News
5/10

Ewelina Flinta w trakcie festiwalu w Opolu, czerwiec 2009.

6/10
Ewelina Flinta, 14.08.2010
Copyright @VIPHOTO/East News
6/10

Ewelina Flinta w sierpniu 2010 roku.

7/10
Ewelina Flinta, Łazienki Królewskie, festiwal Zaczarowanej Piosenki, 7.05.2011
Copyright @TRICOLORS/East News
7/10

Ewelina Flinta w Łazienkach Królewskich, 7 maja 2011 roku.

8/10
Ewelina Flinta, 23.03.2015
Copyright @VIPHOTO/East News
8/10

Ewelina Flinta w marcu 2015 roku.

9/10
Ewelina Flinta, Kraków, Festiwal Zaczarowanej Piosenki, 09.6.2018
Copyright @MAREK LASYK/REPORTER
9/10

Ewelina Flinta w Krakowie, Festiwal Zaczarowanej Piosenki, 09.6.2018 roku.

10/10
Ewelina Flinta, wybory parlamentarne 2019, październik 2019
Copyright @Facebook @ewelinaflinta
10/10

Ewelina Flinta w trakcie wyborów parlamentarnych, 13.10.2019 rok.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.