O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Gdybym wiedziała, co przede mną...”. Słowa Joanny Racewicz chwytają za serce!

Dziennikarka obchodzi dziś 45. urodziny

VIVA! 24 maja 2018 20:15
Joanna Racewicz
Fot. East News

Ostatnie lata nie były dla niej łatwe… O bolesnych wspomnieniach będzie pamiętała do końca życia. W katastrofie smoleńskiej straciła ukochanego męża, została sama z małym dzieckiem. Niedawno straciła pracę. „Odkrywam, co znaczy normalne życie, i daję sobie zgodę na szczęście”, mówiła niedawno. Dziś Joanna Racewicz świętuje swoje 45. urodziny. Z tej okazji zamieściła na Instagramie poruszający, refleksyjny wpis. 

Urodzinowy wpis Joanny Racewicz

Joanna Racewicz umieściła na Instagramie swoje zdjęcie z dzieciństwa. Ma na nim zaledwie roczek. Słowa, którymi opatrzyła fotografię chwytają za serce... Jedno jest pewne, dziennikarka mimo traumatycznych doświadczeń, nie zamierza się poddawać. Niczego nie żałuje. 

„Przychodzisz na świat, jak czysta, biała kartka. Wszystko cię zadziwia, wszystkiego się uczysz. Zanim zrobisz pierwszy krok – upadasz bez końca. Ale wstajesz. Wytrwale. Niezależnie od tego, czy biją ci brawo, czy akurat nikt nie patrzy. Wiesz, że nie można bez końca pełzać. Dlaczego, gdy już stoisz i chodzisz o własnych siłach tak często powtarzasz: „nie, to niemożliwe, nie dam rady, nie potrafię, to za trudne”. Popatrz na siebie sprzed lat i przypomnij sobie, że niemożliwe nie istnieje. Nie pozwól, żeby ktokolwiek mówił ci, że jest inaczej. Nie słuchaj ludzi, którzy podcinają ci skrzydła. Uwierz, że wciąż są u twoich ramion. Może trochę pogniecione, może wypadło z nich kilka piór. Ale odrosną. Tylko uwierz, że istnieją. Odsuń myśli, które ciążą, jak kamień u szyi. Nie polecisz z balastem ☀️☀️☀️

Na tym zdjęciu mam półtora roku. Gdybym wiedziała, co przede mną – może zostałabym przy choince na kocyku, bo strach byłoby wstawać. Ale dziś nie żałuję ani chwili. I za każdą dziękuję, bo jestem sumą ich wszystkich. Jestem moim doświadczeniem i życiową mądrością, sukcesem i porażką, jestem lotem do gwiazd i upadkiem na samo dno rozpaczy, jestem radością i smutkiem, światłem, co otula i mrokiem, który uczy pokory. Jestem uważnością, marzeniami i energią na każdy nowy dzień. I cieszę się, jak dziecko, że zaczyna się właśnie nowy rok życia. #kocham #dziekuje #wybaczam #poprosze#swiatjestpiekny #urodziny #skrzydla#naukalatania”, napisała dziennikarka.

Fani nie kryli wzruszenia. „To jest niesamowite co Pani napisała, zapisałam sobie by móc wracać do tych słów.... Życzę samych radosnych dni❤❤❤❤❤miłego świętowania”, „Życzę nadal takiej wytrwałości i wiary ❤(mnie jej niestety brakuje) Jeszcze raz wszystkiego najlepszego”, „Pani Joanno, aby Bóg rozpromienił swe oblicze nad Panią. Wszystkiego najlepszego”, czytamy w komentarzach.

 

Przychodzisz na świat, jak czysta, biała kartka. Wszystko cię zadziwia, wszystkiego się uczysz. Zanim zrobisz pierwszy krok - upadasz bez końca. Ale wstajesz. Wytrwale. Niezależnie od tego, czy biją ci brawo, czy akurat nikt nie patrzy. Wiesz, że nie można bez końca pełzać. Dlaczego, gdy już stoisz i chodzisz o własnych siłach tak często powtarzasz: „nie, to niemożliwe, nie dam rady, nie potrafię, to za trudne”. Popatrz na siebie sprzed lat i przypomnij sobie, że niemożliwe nie istnieje. Nie pozwól, żeby ktokolwiek mówił ci, że jest inaczej. Nie słuchaj ludzi, którzy podcinają ci skrzydła. Uwierz, że wciąż są u twoich ramion. Może trochę pogniecione, może wypadło z nich kilka piór. Ale odrosną. Tylko uwierz, że istnieją. Odsuń myśli, które ciążą, jak kamień u szyi. Nie polecisz z balastem ☀️☀️☀️ Na tym zdjęciu mam półtora roku. Gdybym wiedziała, co przede mną - może zostałabym przy choince na kocyku, bo strach byłoby wstawać. Ale dziś nie żałuję ani chwili. I za każdą dziękuję, bo jestem sumą ich wszystkich. Jestem moim doświadczeniem i życiową mądrością, sukcesem i porażką, jestem lotem do gwiazd i upadkiem na samo dno rozpaczy, jestem radością i smutkiem, światłem, co otula i mrokiem, który uczy pokory. Jestem uważnością, marzeniami i energią na każdy nowy dzień. I cieszę się, jak dziecko, że zaczyna się właśnie nowy rok życia. #kocham #dziekuje #wybaczam #poprosze #swiatjestpiekny #urodziny #skrzydla #naukalatania

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

 

 

Wideo

Ten kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek w ciągu jednej nocy!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Niezwykła rozmowa z Grażyną Torbicką o jej wszystkich miłościach. A Remigiusz Mróz zdradza nam tajemnice swojego sukcesu!