maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Maja Ostaszewska świętuje 49. urodziny! Aktorka od 15 lat jest szczęśliwie zakochana... 

Na pierwszym spotkaniu z Michałem Englertem przetańczyła całą noc

Aleksandra Andrzejak 3 września 2021 07:27
maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Maja Ostaszewska to jedna z najbardziej ulubionych aktorek Polaków. Gwiazda ceniona jest za swój talent i wspaniałą osobowość. Artystka mocno chroni życie osobiste i rzadko dzieli się z fanami chwilami prywatności. Spokój i szczęście daje jej na co dzień partner Michał Englert. W dniu kolejnym urodzin aktorki przypominamy historię miłości pary.

Maja Ostaszewska na zdjęciach z partnerem

By Maja Ostaszewska podzieliła się na swoim profilu na Instagramie dzieliła się kadrami z prywatnego życia, musi być jakaś okazja. Ostatni raz gwiazda zrobiła wyjątek w maju przy urodzinach partnera. To wtedy pokazała zdjęcie ze swoim partnerem Michałem Englertem. Opatrzyła wtedy fotografię następującym opisem: Birthday Boy ❤️

Zobacz także: Maja Ostaszewska: „Musiałam walczyć o każdą godzinę życia mojej córeczki”
 

Maja Ostaszewska i Michał Englert: historia miłości

Maja Ostaszewska i Michał Englert poznali się w 2005 roku. Maja pracowała wówczas na planie filmu Solidarność, Solidarność. Michał był operatorem. Oboje mieli już wtedy za sobą nieudane związki. On był po rozwodzie z Małgorzatą Szumowską. Ona po rozstaniu z Łukaszem Barczykiem. Maja nie szukała miłości, twierdziła, że uczucie spotka ją w odpowiednim czasie: „Zauważyliśmy się w Sopocie, na imprezie w SPATiF-ie. Zaczęliśmy tańczyć. O świcie na molo wiedzieliśmy już, że trudno będzie się rozstać. To była eksplozja. Strasznie się zakochałam” – wspominała Ostaszewska.

„Spotkaliśmy się jako osoby dorosłe, po różnych doświadczeniach. Wiedzieliśmy, czego oczekujemy. Myślę, że oboje dobrze się dobraliśmy. Mamy wolne, twórcze zawody, doskonale się rozumiemy” – dodała Maja.

„Życie z operatorem to jak życie z marynarzem. Często znika na miesiąc, dwa. Początkowo źle się z tym czułam, teraz uczę się dawania mu wolności, ale też domagania się wolności dla siebie. Dobrze być osobno i za sobą zatęsknić” – opowiadała w jednym z wywiadów. 

Para ma dwójkę dzieci: Franka i Janinkę.

Zobacz także: Maja Ostaszewska drży o życie najbliższej osoby...

ostaszewska englert zwiazek
Fot. Michal WARGIN/East News
Maja Ostaszewska i Michał Englert, 2013

Maja Ostaszewska i Michał Englert: kłótnie

Oboje mają twarde charaktery i wybuchowe temperamenty. Przez co czasami dochodzi między nimi do gwałtownych kłótni. „Mamy duże temperamenty, ale naturalne wyrażanie emocji jest oczyszczające i szczere. Czasem przypominamy włoski schemat – pół tygodnia potrafi być cudownie, a pół niemal w kryzysie” – wyznała kiedyś Maja.

Zapytana jednak o receptę na udany związek, podała między innymi miłość, przyjaźń, wspólne pasje, poczucie humoru, ale także lojalność i wzajemne zaufanie. Michałowi wciąż zdarza się pracować ze swoją byłą żoną Małgorzatą Szumowską. „Nie mogę powiedzieć, że jestem zupełnie wolna od zazdrości, ale coraz bardziej przekonuję się, że ważniejsze jest to, co dzieje się, kiedy jesteśmy razem, niż rozmyślanie o chwilach, kiedy nie jesteśmy” – wyznała aktorka.

Zobacz także: Rówieśnicy dyskryminowali Maję Ostaszewską ze względu na inną wiarę!

ostaszewska englert dzieci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2018

Maja i Michał nie zdecydowali się na zalegalizowanie związku, mimo że są ze sobą już ponad 15 lat. Aktorka skomentowała swoją postawę wobec małżeństwa: „Nie wyobrażam sobie wyjścia za mąż tylko dlatego, by sprostać presji społecznej. Ślub nie sprawi również, że mąż czy żona będzie naszą własnością, bezwarunkowo i na zawsze. Rodzinę tworzymy od dawna, bez papierka, i jesteśmy bardzo szczęśliwi”.

Przy okazji urodzin aktorki życzymy jej wszystkiego najlepszego! 

ostaszewska englert milosc
Fot. Piotr WYGODA/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2012

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.