maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

„Przetańczyliśmy całą noc. Wiedzieliśmy już, że trudno będzie się rozstać”. Historia miłości Mai Ostaszewskiej i Michała Englerta

Są razem od 17 lat. Czy planują wziąć ślub?

Aleksandra Andrzejak 3 września 2023 15:44
maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek. Maja Ostaszewska ceniona jest nie tylko ze względu na swój talent, ale również osobowość. Bardzo jednak chroni swoje życie prywatne i rzadko dzieli się z fanami szczegółami... Na co dzień spokój i szczęście odnajduje w ramionach ukochanego, Michała Englerta. Jak się poznali i jaką tworzą relację? Para jest razem od 17 lat i wychowuje dwójkę dzieci, lecz do tej pory nie zdecydowali się na zawarcie związku małżeńskiego. Czy zamierzają zmienić to w najbliższym czasie? Maja Ostaszewska przerwała milczenie.

Maja Ostaszewska na zdjęciach z partnerem

By Maja Ostaszewska podzieliła się na swoim profilu na Instagramie kadrami z prywatnego życia, musi być jakaś okazja. Rok temu, w maju przy urodzinach partnera, opublikowała uroczą fotografią swojego ukochanego. Zdjęcie z Michałem Englertem opatrzyła następującym opisem: Birthday Boy ❤️

Z kolei w tym roku na profilu aktorki również pojawiła się piękna fotografia. Na zdjęciu Maja Ostaszewska pozuje wraz z ukochanym. „Ktoś wspaniały ma dziś urodziny", napisała. Kadr natychmiast skradł serca internautów, którzy nie szczędzili im pochlebnych komentarzy.

Maja Ostaszewska i Michał Englert: historia miłości

Maja Ostaszewska i Michał Englert poznali się w 2005 roku. Maja pracowała wówczas na planie filmu Solidarność, Solidarność. Michał był operatorem. Oboje mieli już wtedy za sobą nieudane związki. On był po rozwodzie z Małgorzatą Szumowską. Ona po rozstaniu z Łukaszem Barczykiem. Maja nie szukała miłości, twierdziła, że uczucie spotka ją w odpowiednim czasie: „Zauważyliśmy się w Sopocie, na imprezie w SPATiF-ie. Zaczęliśmy tańczyć. O świcie na molo wiedzieliśmy już, że trudno będzie się rozstać. To była eksplozja. Strasznie się zakochałam” – wspominała Ostaszewska.

CZYTAJ TAKŻE: Edyta Górniak: „To jedyny mężczyzna, który nigdy nie sponiewierał mojego oddania i zaufania”

„Spotkaliśmy się jako osoby dorosłe, po różnych doświadczeniach. Wiedzieliśmy, czego oczekujemy. Myślę, że oboje dobrze się dobraliśmy. Mamy wolne, twórcze zawody, doskonale się rozumiemy” – dodała Maja.

„Życie z operatorem to jak życie z marynarzem. Często znika na miesiąc, dwa. Początkowo źle się z tym czułam, teraz uczę się dawania mu wolności, ale też domagania się wolności dla siebie. Dobrze być osobno i za sobą zatęsknić” – opowiadała w jednym z wywiadów. Para ma dwójkę dzieci: Franka i Janinkę.

ostaszewska englert zwiazek
Fot. Michal WARGIN/East News
Maja Ostaszewska i Michał Englert, 2013

Maja Ostaszewska i Michał Englert: kłótnie

Oboje mają twarde charaktery i wybuchowe temperamenty. Przez co czasami dochodzi między nimi do gwałtownych kłótni. „Mamy duże temperamenty, ale naturalne wyrażanie emocji jest oczyszczające i szczere. Czasem przypominamy włoski schemat – pół tygodnia potrafi być cudownie, a pół niemal w kryzysie” – wyznała kiedyś Maja na łamach Elle.

Zapytana jednak o receptę na udany związek, podała między innymi miłość, przyjaźń, wspólne pasje, poczucie humoru, ale także lojalność i wzajemne zaufanie. Michałowi wciąż zdarza się pracować ze swoją byłą żoną Małgorzatą Szumowską.Nie mogę powiedzieć, że jestem zupełnie wolna od zazdrości, ale coraz bardziej przekonuję się, że ważniejsze jest to, co dzieje się, kiedy jesteśmy razem, niż rozmyślanie o chwilach, kiedy nie jesteśmy” – wyznała aktorka w rozmowie z tygodnikiem Dobre Chwile.

ZOBACZ TAKŻE: Miłość, która zaskoczyła wielu… Tak kochają się Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski

ostaszewska englert dzieci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2018

Czy Maja Ostaszewska i Michał Englert wzięli ślub?

Maja i Michał nie zdecydowali się na zalegalizowanie związku, mimo że są ze sobą już od 17 lat. Aktorka jakiś czas temu skomentowała swoją postawę wobec małżeństwa: „Nie wyobrażam sobie wyjścia za mąż tylko dlatego, by sprostać presji społecznej. Ślub nie sprawi również, że mąż czy żona będzie naszą własnością, bezwarunkowo i na zawsze. Rodzinę tworzymy od dawna, bez papierka, i jesteśmy bardzo szczęśliwi”. 

Z kolei w ostatniej rozmowie z JastrząbPost wyznała, że dziś nie wyklucza całkowicie takiej opcji. Jednak na razie partnerzy są zadowoleni z obecnego stanu rzeczy i nie chcą zmieniać niczego na siłę. „Nie było nam to jakoś nigdy potrzebne. Tzn. ja nie mówię, że tego nigdy nie zrobię, być może któregoś dnia pomyślimy tak, czemu nie. Ja z moim partnerem buduję szczęśliwy związek od 17 lat, mamy dwójkę dzieci, nastolatków i jest nam dobrze tak jak jest", mówiła Maja Ostaszewska.

Okazuje się, że brak ślubu miał być również przejawem buntu przeciwko konserwatywnemu postrzeganiu kobiet oraz pozbawieniu praw do ślubu wielu par w Polsce. Jednak w ciągu ostatnich lat gwiazda zmieniła nieco swoje poglądy. Nie ukrywała również, że być może w przyszłości zdecyduje się na piękną ceremonię ślubną, choć na ten moment trzeba jeszcze trochę poczekać...

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Omenaa Mensah i Rafał Brzoska są małżeństwem od trzech lat. Poznaj historię miłości pary

Kiedy byłam dużo młodsza, to był to też bunt przeciwko temu, że w Polsce nie wszyscy mogą wziąć ślub i taki też bunt przeciwko temu, że postrzegało się kobietę jako kogoś, kto odniósł sukces tylko przez pryzmat tego, czy wzięła ślub i ma dzieci. Uważałam, że nie ma potrzeby, żebym ja spełniała i potwierdzała ten stereotyp, ale oczywiście, jeśli ludzie się kochają, to ślub jest czymś pięknym i nie jestem absolutnie przeciwniczką ślubów. A u nas – po prostu zawsze byliśmy zajęci wieloma innymi sprawami i nigdy nie było nam to potrzebne. Ale nie mówię, że nigdy nie wezmę tego ślubu. Może wezmę, może nie wezmę…" - czytamy na łamach JastrząbPost.

W dalszej części rozmowy zapytano ją, na jaki ślub by się zdecydowała, gdyby faktycznie miało do niego dojść. Maja Ostaszewska nie zastanawiała się długo nad odpowiedzią: „Pewnie kameralny, znając mnie", podsumowała aktorka. Czy w najbliższym czasie para nas zaskoczy? Pozostaje czekać...  

ostaszewska englert milosc
Fot. Piotr WYGODA/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2012

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.