maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Maja Ostaszewska świętuje urodziny partnera. Oto historia ich miłości

Na pierwszym spotkaniu przetańczyli razem całą noc...

Aleksandra Andrzejak 5 maja 2021 14:57
maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Maja Ostaszewska rzadko dzieli się z fanami swoim życiem prywatnym. W dniu urodzin męża zrobiła wyjątek. Przypominamy historię miłości Mai Ostaszewskiej i Michała Englerta.

Maja Ostaszewska świętuje urodziny partnera

Maja Ostaszewska na swoim profilu na Instagramie dzieli się z fanami zdjęciami z planu. Rzadko kiedy pokazuje kadry z prywatnego życia. Jednak raz na jakiś czas aktorka robi wyjątek. Na początku roku pokazała zdjęcie ze swoim partnerem Michałem Englertem z ich wspólnej sesji zdjęciowej.

Zobacz także: Maja Ostaszewska: „Musiałam walczyć o każdą godzinę życia mojej córeczki”

ostaszewska englert milosc
Fot. Piotr WYGODA/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2012

Kolejny raz zdecydowała się na to z okazji urodzin partnera. Maja opublikowała kilka zdjęć Michała, na których mężczyzna pozuje na tle morza. Opatrzyła fotografię następującym opisem: Birthday Boy ❤️
#michałenglert #love

Maja Ostaszewska i Michał Englert: historia miłości

Maja Ostaszewska i Michał Englert poznali się w 2005 roku. Maja pracowała wówczas na planie filmu Solidarność, Solidarność. Michał był operatorem. Oboje mieli już wtedy za sobą nieudane związki. On był po rozwodzie z Małgorzatą Szumowską. Ona po rozstaniu z Łukaszem Barczykiem. Maja nie szukała miłości, twierdziła, że uczucie spotka ją w odpowiednim czasie: „Zauważyliśmy się w Sopocie, na imprezie w SPATiF-ie. Zaczęliśmy tańczyć. O świcie na molo wiedzieliśmy już, że trudno będzie się rozstać. To była eksplozja. Strasznie się zakochałam” – wspominała Ostaszewska.

„Spotkaliśmy się jako osoby dorosłe, po różnych doświadczeniach. Wiedzieliśmy, czego oczekujemy. Myślę, że oboje dobrze się dobraliśmy. Mamy wolne, twórcze zawody, doskonale się rozumiemy” – dodała Maja.

„Życie z operatorem to jak życie z marynarzem. Często znika na miesiąc, dwa. Początkowo źle się z tym czułam, teraz uczę się dawania mu wolności, ale też domagania się wolności dla siebie. Dobrze być osobno i za sobą zatęsknić” – opowiadała w jednym z wywiadów. 

Para ma dwójkę dzieci: Franka i Janinkę.

Zobacz także: Maja Ostaszewska drży o życie najbliższej osoby...

ostaszewska englert zwiazek
Fot. Michal WARGIN/East News
Maja Ostaszewska i Michał Englert, 2013

Maja Ostaszewska i Michał Englert: kłótnie

Oboje mają twarde charaktery i wybuchowe temperamenty. Przez co czasami dochodzi między nimi do gwałtownych kłótni. „Mamy duże temperamenty, ale naturalne wyrażanie emocji jest oczyszczające i szczere. Czasem przypominamy włoski schemat – pół tygodnia potrafi być cudownie, a pół niemal w kryzysie” – wyznała kiedyś Maja.

Zapytana jednak o receptę na udany związek, podała między innymi miłość, przyjaźń, wspólne pasje, poczucie humoru, ale także lojalność i wzajemne zaufanie. Michałowi wciąż zdarza się pracować ze swoją byłą żoną Małgorzatą Szumowską. „Nie mogę powiedzieć, że jestem zupełnie wolna od zazdrości, ale coraz bardziej przekonuję się, że ważniejsze jest to, co dzieje się, kiedy jesteśmy razem, niż rozmyślanie o chwilach, kiedy nie jesteśmy” – wyznała aktorka.

Zobacz także: Rówieśnicy dyskryminowali Maję Ostaszewską ze względu na inną wiarę!​​​​​​​

ostaszewska englert dzieci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2018

Maja i Michał nie zdecydowali się na zalegalizowanie związku, mimo że są ze sobą już ponad 15 lat. Aktorka skomentowała swoją postawę wobec małżeństwa: „Nie wyobrażam sobie wyjścia za mąż tylko dlatego, by sprostać presji społecznej. Ślub nie sprawi również, że mąż czy żona będzie naszą własnością, bezwarunkowo i na zawsze. Rodzinę tworzymy od dawna, bez papierka, i jesteśmy bardzo szczęśliwi”. 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.