maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Maja Ostaszewska i Michał Englert: „Przetańczyliśmy całą noc. Wiedzieliśmy już, że trudno będzie się rozstać”

Jak się poznali? Oto ich historia miłości

Aleksandra Andrzejak 6 maja 2022 07:51
maja ostaszewska michal englert historia milosci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Jest jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek. Maja Ostaszewska ceniona jest nie tylko ze względu na swój talent, ale również osobowość. Bardzo jednak chroni swoje życie prywatne i rzadko dzieli się z fanami szczegółami... Na co dzień spokój i szczęście odnajduje w ramionach ukochanego, Michała Englerta. Jak się poznali i jaką tworzą relację? Oto ich historia miłości.

Maja Ostaszewska na zdjęciach z partnerem

By Maja Ostaszewska podzieliła się na swoim profilu na Instagramie dzieliła się kadrami z prywatnego życia, musi być jakaś okazja. Rok temu, w maju przy urodzinach partnera, podzieliła się uroczą fotografią swojego ukochanego. Zdjęcie z Michałem Englertem opatrzyła następującym opisem: Birthday Boy ❤️

4 maja na profilu aktorki również pojawiła się piękna fotografia. Na zdjęciu Maja Ostaszewska pozuje wraz z ukochanym. „Ktoś wspaniały ma dziś urodziny", napisała. Kadr natychmiast skradł serca internautów, którzy nie szczędzili pochlebnych komentarzy.

Czytaj też: Mariana Arias w Zbuntowanym aniele grała bezwzględną Andreę. Ale po latach porzuciła aktorstwo
 

Maja Ostaszewska i Michał Englert: historia miłości

Maja Ostaszewska i Michał Englert poznali się w 2005 roku. Maja pracowała wówczas na planie filmu Solidarność, Solidarność. Michał był operatorem. Oboje mieli już wtedy za sobą nieudane związki. On był po rozwodzie z Małgorzatą Szumowską. Ona po rozstaniu z Łukaszem Barczykiem. Maja nie szukała miłości, twierdziła, że uczucie spotka ją w odpowiednim czasie: „Zauważyliśmy się w Sopocie, na imprezie w SPATiF-ie. Zaczęliśmy tańczyć. O świcie na molo wiedzieliśmy już, że trudno będzie się rozstać. To była eksplozja. Strasznie się zakochałam” – wspominała Ostaszewska.

„Spotkaliśmy się jako osoby dorosłe, po różnych doświadczeniach. Wiedzieliśmy, czego oczekujemy. Myślę, że oboje dobrze się dobraliśmy. Mamy wolne, twórcze zawody, doskonale się rozumiemy” – dodała Maja.

„Życie z operatorem to jak życie z marynarzem. Często znika na miesiąc, dwa. Początkowo źle się z tym czułam, teraz uczę się dawania mu wolności, ale też domagania się wolności dla siebie. Dobrze być osobno i za sobą zatęsknić” – opowiadała w jednym z wywiadów. 

Para ma dwójkę dzieci: Franka i Janinkę.

Zobacz także: Stała się jego muzą, on - jej księciem artystów. Oto niezwykła historia miłości Anny Bogusz i Ryszarda Horowitza

ostaszewska englert zwiazek
Fot. Michal WARGIN/East News
Maja Ostaszewska i Michał Englert, 2013

Maja Ostaszewska i Michał Englert: kłótnie

Oboje mają twarde charaktery i wybuchowe temperamenty. Przez co czasami dochodzi między nimi do gwałtownych kłótni. „Mamy duże temperamenty, ale naturalne wyrażanie emocji jest oczyszczające i szczere. Czasem przypominamy włoski schemat – pół tygodnia potrafi być cudownie, a pół niemal w kryzysie” – wyznała kiedyś Maja.

Zapytana jednak o receptę na udany związek, podała między innymi miłość, przyjaźń, wspólne pasje, poczucie humoru, ale także lojalność i wzajemne zaufanie. Michałowi wciąż zdarza się pracować ze swoją byłą żoną Małgorzatą Szumowską. „Nie mogę powiedzieć, że jestem zupełnie wolna od zazdrości, ale coraz bardziej przekonuję się, że ważniejsze jest to, co dzieje się, kiedy jesteśmy razem, niż rozmyślanie o chwilach, kiedy nie jesteśmy” – wyznała aktorka.

Czytaj również: Weronika Marczuk nie ma już kontaktu z byłym mężem. Cezary Pazura poprosił ją o jedno

ostaszewska englert dzieci
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2018

Maja i Michał nie zdecydowali się na zalegalizowanie związku, mimo że są ze sobą już ponad 15 lat. Aktorka skomentowała swoją postawę wobec małżeństwa: „Nie wyobrażam sobie wyjścia za mąż tylko dlatego, by sprostać presji społecznej. Ślub nie sprawi również, że mąż czy żona będzie naszą własnością, bezwarunkowo i na zawsze. Rodzinę tworzymy od dawna, bez papierka, i jesteśmy bardzo szczęśliwi”.  

ostaszewska englert milosc
Fot. Piotr WYGODA/East News

Maja Ostaszewska, Michał Englert, 2012

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.