Nelly Furtado, 08.03.2017
Fot. The Canadian Press/PA Images/EAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

Całkowicie zniknęła, usunęła zdjęcia z Instagrama. Co się stało z Nelly Furtado?

Kiedyś jej przeboje nucił cały świat!

Konrad Szczęsny 26 lipca 2020 14:33
Nelly Furtado, 08.03.2017
Fot. The Canadian Press/PA Images/EAST NEWS

Któż nie zna takich hitów, jak „Say it right”, „Maneater”, „Promiscuous” czy „I'm like a bird”? Na początku XXI wieku Nelly Furtado odniosła spektakularny sukces. Jej kolejne piosenki grały rozgłośnie na całym świecie, koncertowała i wydawało się, że jest nie do zatrzymania. Niestety, porażka ostatniego albumu z 2017 roku sprawiła, że artystka całkowicie zniknęła z przestrzeni publicznej. Usunęła również wszystkie zdjęcia z Instagrama. Co dzieje się z nią obecnie?

Nelly Furtado - droga na szczyt, największe przeboje

Przyszła na świat w Victorii w Kolumbii Brytyjskiej, prowincji Kanady, w 1978 roku jako potomkini portugalskich emigrantów. W pocie czoła pracowała na sukces, grywając w klubach i zdobywając kolejne sceniczne doświadczenia. Przełom przyszedł, gdy w latach 90. jeden z występów zobaczył Gerlad Eaton, jej późniejszy menedżer. Uwierzył w talent Nelly Furtado na tyle, że pomógł jej w nagrywaniu i produkcji debiutanckiego krążka „Who, Nelly!”, wydanego w 2000 roku oraz doprowadził do podpisania kontraktu z wytwórnią DreamWorks.

Single, które go promowały: „Party’s Just Begun (Again)”, „Turn Off the Light”, „...on the Radio (Remember the Days)”, a szczególnie „I'm Like a Bird” podbiły listy przebojów i stało się jasne, że gwiazda Kanadyjki portugalskiego pochodzenia jasno rozbłysła. Jej pozycję umocniły kolejne płyty: „Folklore” z listopada 2003 (single: „Try”, „Força” i „Powerless (Say What You Want)”) oraz hitowy „Loose” z maja 2006 roku. Stworzyli go z nią tak uznani twórcy, jak Pharrell Williams, Timbaland i Ms. Jade. Wydawnictwo promował singiel „Maneater”, który zdobył gigantyczną popularność na całym świecie. Koncertowała, angażowała się w akcje charytatywne i wspinała się po kolejnych szczeblach sławy. 

Jednak kolejne trzy krążki: „Mi plan” (2009), „The Spirti Indestructible” (2012) a szczególnie ostatni, „The ride” z 2017 roku, nie powtórzyły sukcesu poprzedników. O Nelly Furtado zaczęło być coraz ciszej, mimo że ciągle pozostawała aktywna zawodowo. Od dwóch lat milczy. Z jej oficjalnego profilu na Instagramie zniknęły również wszystkie opublikowane wcześniej zdjęcia! Co obecnie robi? Jak wygląda jej życie? Te pytania pozostają bez odpowiedzi. Fani Kanadyjki mogą jedynie domyślać się, jaka jest prawda... Co miało wpływ na taką decyzję?

Nelly Furtado w Polsce - koncerty

Wokalistka gościła nad Wisłą kilka razy. Do historii przeszedł jej koncert w Poznaniu. Pierwotnie miała wystąpić 11 lipca 2008 w ramach obchodzonego tam Roku Klimatu i Środowiska. Gdy zagrała trzy piosenki, rozpętała się wielka nawałnica. Musiała zejść ze sceny. Nie zawiodła jednak polskiej publiczności i dała pełny koncert dzień później. 

W 2010 roku pojawiła się jako jedna z gwiazd Orange Warsaw Festiwal i wystąpiła na Służewcu. Z kolei w sierpniu 2013 roku dała występ w Szczecinie jako główna gwiazda muzyczna finału regat The Tall Ships’ Races.

Nelly Furtado: życie prywatne, partnerzy, dzieci

Mimo że uchodziła za artystkę stroniącą od medialnego zgiełku, która rzadko wypowiadała się na temat życia prywatnego, wiadomo, z kim spotykała się z biegiem lat.

I tak na początku kariery, w 2001 roku, związała się z Jasperem Gahunią, DJem. Byli w sobie szaleńczo zakochani. Do tego stopnia, że zaręczyli się a w 2003 roku powitali na świecie córeczkę, Nevis Chetan. Macierzyństwo nie spowodowało bynajmniej artystycznego przestoju – wręcz przeciwnie! Artystka miała czas, by pracować w studio nad drugim krążkiem.

„Miałam czas pomyśleć, wyciszyć się. Materiał na nową płytę Folklore był już gotowy. Nic mnie nie absorbowało poza dzieckiem”, relacjonowała później w jednym z wywiadów.

Niestety, w 2005 roku relacja zakończyła się. Powód? Nieoficjalnie mówi się, że ukochany nie uniósł sukcesu, który spadł na Nelly Furtado. Spierali się o to, kto powinien przejąć zawodowe obowiązki, a kto rozwijać karierę i zarabiać. Do rozstania gwiazda odniosła się w wywiadzie dla magazynu „Blender”. Zapewniła, że pozostaje z byłym partnerem w przyjacielskich stosunkach i zrobią wszystko, by z powodu rozpadu związku nie ucierpiała ich córeczka.

Kilka miesięcy później, już przy pracach nad trzecim albumem, poznała w studio światowej sławy producenta Timbalanda inżyniera dźwięku Demacio „Demo” Castellóna. W mediach wypowiadała się o tej relacji bardzo zdawkowo.

„Jestem szalona, ale nie aż tak. Mam dziecko i mężczyznę, którego bardzo kocham. Nie chcę, żeby każdy mógł wejść w tak intymną sferę mojego życia, kupując magazyn za parę dolarów”, podkreślała.

Ostatecznie para wzięła ślub w lipcu 2008 roku. Wydawało się, że przy boku muzyka Nelly Furtado odnalazła szczęście. Niestety, sielanka trwała osiem lat. W 2016 roku podjęli decyzję o rozstaniu.

Nelly Furtado całkowicie zniknęło. Co się z nią stało?

Być może to właśnie zakończenie długoletniej relacji było dla Kanadyjki inspiracją do stworzenia pierwszego po pięciu latach krążka. Niestety, „The Ride”, wydane nakładem własnej wytwórni Furtado Nelstar Music, nie odniosło komercyjnego sukcesu. Media i fani zauważyli również, że rozstanie negatywnie odbiło się na wyglądzie artystki. Przeszła dużą metamorfozę: przytyła oraz ścięła włosy na krótko.

Być może porażka szóstego albumu była dla Nelly Furtado ostatecznym impulsem, by przerwać karierę. Dzisiaj nie pokazuje się publicznie, niewiele wiadomo również o jej życiu prywatnym. Na pewno poświęciła się wychowywaniu 17-letniej dziś córeczki. Niektórzy sądzą, że jest zakochana.

Faktem jest, że na dobre zniknęła z mediów społecznościowych. Po raz ostatni opublikowała wpis na Facebooku we wrześniu 2018 roku, więc już dwa lata temu. Te z Instagrama zdecydowała się skasować na dobre.

Z czego się utrzymuje? Zapewne z tantiem, które wciąż spływają na jej konto z racji odtworzeć lubianych przez słuchaczy hitów w rozgłośniach radiowych oraz klubach...  

Nelly Furtado, 08.03.2017, promocja płyty „The Ride:

Nelly Furtado, 08.03.2017
Fot. The Canadian Press/PA Images/EAST NEWS

Tak Nelly Furtado wyglądała w kwietniu 2017 roku, gdy promowała swój ostatni album:

Nelly Furtado, 02.04.2017
Fot. Twitter/East News

A tak wystąpiła na koncercie 25.06.2017. Nie ukrywała poparcia dla społeczności LGBT+:

Nelly Furtado, 25.06.2017
Fot. EAST NEWS

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.