edyta górniak
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Smutne urodziny Edyty Górniak. Zamieściła gorzki wpis. Mówi o manipulacji

Artystka nie ukrywa rozgoryczenia...

Konrad Szczęsny 14 listopada 2020 21:44
edyta górniak

Czternastego listopada Edyta Górniak obchodzi urodziny. Tego dnia fani składają jej za pośrednictwem mediów społecznościowych życzenia. Niestety, w tym roku na jubileuszu cieniem położyła się medialna burza z udziałem diwy. W związku z tym artystka zamieściła na swoim profilu na Instagramie gorzki wpis. Padają w nim słowa, dotyczące manipulacji. Wokalistka skierowała również do swoich fanów szczególną prośbę...

Edyta Górniak o medialnej burzy wokół jej osoby. Zagroziła kolegom prawnikami

Ogromne zainteresowanie internautów i mediów związane jest z relację na żywo na Instagramie, którą piosenkarka przeprowadziła w niedzielę 8 listopada. Wypowiedziała się w niej m.in. na temat pandemii, podkreślając, że natknęła się w sieci na filmy, w których statyści udają w szpitalach chorych na COVID-19, zaś w jej odczuciu służyć ma ona przede wszystkim depopulacji ludzkości, na której zależy rządzącym (poprzez konieczność szczepień, na które organizm może reagować różnie). Ubolewała, że ludzie się od siebie oddalili i po tym czasie nic już nie będzie takie samo. Przekonywała również, że nie da się zaszczepić na koronawirusa. Należy natomiast przyjmować w ramach wzmacniania odporności oregano i witaminy C i D.

W trakcie trwającego trzy godziny spotkania z fanami podała również swój numer telefonu i potwierdziła, że po kilku latach współpracy zwolniła swojego asystenta, Marcina Wieczorka.

Edyta Górniak nie spodziewała się chyba, że jej słowa wywołają aż taką medialną burzę i lawinę krytyki. Na ten temat wypowiadali się zarówno lekarze i specjaliści, jak i koledzy z branży, m.in. Magda Gessler, Dominika Tajner, Paulina Młynarska czy Fiolka Najdenowicz. 

W specjalnym oświadczeniu diwa przekonywała, że została źle zrozumiana: chodziło jej bowiem o poczucie zagrożenia w związku z pandemią, kreowane w mediach, jej słowa przeinaczono, wyrwano z kontekstu i zmanipulowano, natomiast kolegom z branży nie szczędziła gorzkich słów... 

„I o TEJ manipulacji człowiekiem i jego bezpieczeństwie mówiłam – wy barany bezmyślne jeden z drugim, „koledzy” z branży szukający widoczności i poklasku dla odwagi za chamstwo. Nagradzam was więc owacjami na stojąco. Ale nazwisk tu nie wspomnę, bo sobie na promocję na mojej platformie nie zasłużyliście. Oddałam je za to w ręce Pełnomocników Prawnych”, zagroziła.

Smutny wpis Edyty Górniak na Instagramie w urodziny. Prosi fanów o jedno

14 listopada, w dniu urodzin, Edyta Górniak powróciła do tematu, publikując na swoim profilu na Instagramie gorzki wpis. Nawiązała w nim do medialnej burzy i jeszcze raz podkreśliła, że padła ofiarą manipulacji ze strony mediów i części internautów.

„Jeśli w coś uwierzymy całą mocą – tak się stanie. Nie rozmyślajmy o tym, co już się rozpadło. Planujemy w sercach Nowe. Budujmy Wszystko NOWE – tylko Lepsze i Najlepsze.

Można nie wszystko rozmieć, ale nie można KŁAMAĆ. Brutalna manipulacja, która dokonała się na moich oczach, której bez rozważenia uległo aż tyle osób, pokazuje, w jak fatalnej kondycji jest dzisiaj człowiek. Jak jest zmęczony, uległy i zagubiony, jeśli można mu wmówić nawet nielogiczny absurd”, podkreśliła.

Jednocześnie podziękowała fanom za wsparcie i ciepłe słowa kierowane pod jej adresem.

„Dziękuję wszystkim, którzy stanęli po stronie racjonalności, prawdy i czystości przekazu. Wszystkim, którzy NIE używają języka opętania, agresji i zło czynienia. Miłość jest Zaufaniem. Łagodnością i mądrością. Tulę wszystkie Istoty, które o tym wiedzą. Kocham”, zapewniła.

Poprosiła również o wyjątkowy i bardzo oryginalny prezent z okazji urodzin...

„Dziękuję Bogu za podarowanie Życia Dziękuję za Wasze wewnętrzne piękno. Za Waszą Miłość, oddanie, lojalność, dobrać i za Wasze przebudzenie. Za każdą dobrą myśl uczynek i Modlitwę. Możecie wszystko – jeśli w to uwierzycie. Moim marzeniem na Urodziny jest, aby każdy z Was napisał, za co Kocha Siebie.Jesteście zawsze w moim Sercu <3 Do zobaczenia :)”, zakończyła.

Oczywiście jej apel spotkał się z szerokim odzewem. Pod wpisem z miejsca pojawiło się mnóstwo komentarzy z życzeniami, dobrymi słowami i szczerymi wyznaniami.  

Screeny z Instagrama Edyty Górniak:

Edyta Górniak, screen z Instagrama
Fot. Instagram @edytagorniak

Edyta Górniak, screen z Instagrama
Fot. Instagram @edytagorniak

Edyta Górniak, ostatni live
Fot. materiał prasowy redakcji screen z Instagrama

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.