Królowa Popu kończy dziś 60 lat!

Marcin Brzeziński 16 sierpnia 2018 10:58

Madonna kończy dziś 60 lat! Kolejne muzyczne dekady mijają, a Królowa Popu wciąż jest na szczycie! Ze zbuntowanej dziewczyny Madonna zmieniła się w artystkę wielkiego formatu, która wciąż zaskakuje. Jak zaczęła się jej kariera? 

Madonna początki kariery

Był czerwiec 1983 roku. Madonna była wtedy ambitną 24-latką usiłująca zwrócić na siebie uwagę w nowojorskich klubach. Odwiedzającemu ją w jej mieszkanku fotografikowi Richardowi Cormanowi na powitanie zaserwowała espresso i… gumę do żucia na srebrnej tacy. Corman nie miał bladego pojęcia, że stojąca przed nim młoda kobieta już za chwilę według jego własnego określenia „oderwie się od ziemi, na której egzystują zwyczajni śmiertelnicy i odleci w stratosferę”. I rzeczywiście tak się stało. Miesiąc po tym, jak artysta wykonał jej 66 polaroidów, które miały posłużyć jako materiał do filmowego castingu Madonna wydała swój debiutancki album, na którym znalazły się jej pierwsze wielkie przeboje: Lucky Star, Borderline i Holiday.

Spojrzenie przyszłej królowej popu

Kariera filmowa nie była jednak wtedy pisana Madonnie. Cindy Rella, w której podobno mieli zagrać Michael Jackson i Aretha Franklin nigdy nie powstała, więc zdjęcia wylądowały w pudle, a pudło w warsztacie. Po ponad trzydziestu latach Richard Corman w końcu do niego zajrzał. I już w tym roku 66 unikatowych polaroidów zostanie opublikowanych w książce i pokazanych na wystawie w Nowym Jorku.

Co fotografik myśli dzisiaj o swoich powstałych w kilka godzin bez udziału fryzjera, stylisty i tłumu asystentów pracach? „Nie jestem wielkim fanem twórczości Madonny, ale jestem fanem jej determinacji, ducha i energii. Te zdjęcia wydają się ważniejsze dzisiaj niż były kiedyś. Zobaczcie, jak ona wtedy wyglądała! Jej strój, jej włosy, jej makijaż. Ona już wtedy była w XXI wieku! I to spojrzenie osoby, która wydaje się władać światem. Choć wówczas trudno było w to uwierzyć”, mówił magazynowi i-D mówi.

Na koniec chcemy powiedzieć tylko: dobrze, że Richard Corman znalazł wreszcie czas na porządki! A Madonnie życzymy wszystkiego najlepszego!  

1/10
Madonna MT
Copyright @East News
1/10

Ze zbuntowanej dziewczyny Madonna zmieniła się w artystkę wielkiego formatu, która wciąż zaskakuje.

2/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
2/10

Madonna na zdjęciu z lat 80.

3/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
3/10

Tak wyglądała na początku swojej kariery Madonna.

4/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
4/10

Zbuntowana dwudziestolatka.

5/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
5/10

Artystyczna wizja z… miotłą?

6/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
6/10

Madonna marzyła wtedy o aktorskiej karierze.

7/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
7/10

Seksowny wamp?

8/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
8/10

Madonna na zdjęciu z lat 80.

9/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
9/10

Jeszcze nie wie, że za chwilę zostanie wielką gwiazdą.

10/10
Madonna
Copyright @Richard Corman
10/10

Narodziny „królowej popu”.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.