Księżna Kate podczas wizyty z księciem Williamem w Polsce, Warszawa, 17.07.2017
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News
Królewskie życie

Księżna Kate obchodzi 40. urodziny! Uczciła ten dzień wyjątkową sesją...

Portrety trafiły w specjalne miejsce

Marta Nawacka 9 stycznia 2022 14:04
Księżna Kate podczas wizyty z księciem Williamem w Polsce, Warszawa, 17.07.2017
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Żona księcia Williama dziesięć lat temu oficjalnie stała się księżną. Choć nie miała łatwego zadania, to spisała się rewelacyjnie, zaskarbiając sobie sympatię poddanych oraz fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżna Kate oczarowała wszystkich swoją skromnością, dobrocią, pięknym uśmiechem oraz odnajdywaniem się w każdej sytuacji. Dziś obchodzi 40. urodziny, które uczciła wyjątkową sesją...

Księżna Kate obchodzi 40. urodziny

Nim Kate Middleton stała się księżną, wiodła normalne życie. Nie pochodzi z rodziny królewskiej. Swojego przyszłego męża, księcia Williama, poznała jeszcze na studiach, a ich znajomość szybko przeistoczyła się w prawdziwą miłość. Po ślubie z ukochanym na księżną Kate czekało niełatwe zadanie: wchodząc w rodzinę królewską musiała przystosować się do wielu zasad. Żona wnuka królowej Elżbiety II bardzo szybko jednak odnalazła się na dworze, zaskarbiając sobie sympatię poddanych. Ceniono ją za skromność, dobroć, otwartość oraz umiejętność zachowania się w każdej sytuacji.

Dla wielu osób księżna Kate jest także ikoną mody, a jej styl zaczęło naśladować sporo kobiet. Żona księcia Williama udowadnia, że można połączyć królewski dress code z trendami i tworzyć modne stylizacje. Od dziesięciu lat księżna bez wątpienia jest jedną z ulubienic brytyjskiej rodziny królewskiej.

Czytaj też: Metamorfozy stylu księżnej Kate! Jak zmieniła się przez lata?

EN_01481840_0001, Księżna Kate, 2021
Fot. Tim Rooke/Shutterstock/Rex Features/East News

Księżna Kate w 2021 roku

Księżna Kate – niezwykłe portrety z okazji 40. urodzin

Uznany fotograf, Paolo Roversi wykonał księżnej Kate z okazji 40. urodzin wyjątkowe portrety. „Wykonanie portretu Jej Królewskiej Wysokości, Księżnej Cambridge, było dla mnie prawdziwym zaszczytem i chwilą czystej radości. Byłem poruszony jej ciepłem i przyjaznym przyjęciem i oczarowany jej błyszczącymi oczami, które odbijały piękno jej duszy i uśmiech ukazujący hojność jej serca. To było dla mnie głębokie i bogate przeżycie, niezapomniana chwila. Poznałam wspaniałą osobę, osobę, która swoją pozytywną energią może nieść nadzieję cały świat, wyznał mężczyzna.

Fotografie wykonano w listopadzie, a księżna Kate pozuje na nich w trzech wspaniałych sukniach od Alexandra McQueena. Ta brytyjska marka stworzyła dziesięć lat temu kultową suknię ślubną księżnej. Na jednym ze zdjęć żona księcia Williama pozuje w sukni z odkrytymi ramionami, a na sobie ma również biżuterię należącą do matki swojego męża, księżnej Diany: kolczyki z brylantami i perłami oraz bransoletkę z pereł. Fotografie znalazły się w stałej kolekcji Narodowej Galerii Portretów w Londynie (National Portrait Gallery), której księżna Kate jest patronką. Galeria zostanie otwarta ponownie w 2023 roku, po przebudowie.  

Zobacz także: Co książę William podarował żonie na 40. urodziny? Księżna Kate nie była zachwycona

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.