Dziś księżna Kornwalii obchodzi 71. urodziny

Gabriela Czernecka 17 lipca 2018 13:28

Księżna Camilla w młodości uwielbiała świetnie się bawić i do dziś, nic się nie zmieniło. Wraz z księciem Karolem przeszli spektakularną zmianę - od najbardziej znienawidzonej pary w royal family do najbardziej... zakochanej. Karol i Camilla uwielbiają okazywać sobie uczucia i wreszcie po latach ukrywania swojego związku cieszą się nim do woli. I choć o Karolu i jego walce, by to uczucie przetrwało wiadomo wiele, to księżna Camilla wciąż stanowi zagadkę. Jak udało się jej usidlić księcia Karola? Kim była zanim stało się o niej głośno i czym się zajmowała zanim została księżną Kornwalii? Oto 7 ciekawostek o księżnej Camilli! 

1/7
księżna Camilla, księżna Kamila, księżna Kornwalii
Copyright @East News
1/7

Dlaczego księżną Camillę nazywano Rottweiler? Wszystko za sprawą jej wybuchowego charakteru. Księżna uwielbia soczyste dowcipy i bardzo żywiołowo reaguje na żarty, ale potrafi również bardzo ostro argumentować swoje zdanie podczas kłótni, co podobno bardzo podoba się Karolowi, który uwielbia toczyć z nią spory.

2/7
Książę Karol i Camilla Parker Bowles
Copyright @East News
2/7

Niewielu wie, że to właśnie księżna Camilla poderwała księcia Karola. Podeszła do niego podczas trwającego meczu polo i zapytała: „Moja praprababka była kochanką twojego prapradziadka, a więc co z tym zrobimy?”. To właśnie swoją bezpośredniością i naturalnością zauroczyła syna królowej.

3/7
Księżna Kornwalii, księżna Camilla
Copyright @Getty Images
3/7

Rodzice księżnej Camilli bardzo inwestowali w jej przyszłość. Wysyłali ją za granicę do prestiżowych szkół, np. do Szwajcarii czy Francji. Nic dziwnego, że później nazywano ją... najbardziej wyzwoloną damą.

4/7
Camilla chce objąć tron. Brytyjczycy ją hejtują. Dlaczego?
Copyright @East News
4/7

Co Camilla robiła zanim została księżną Kornwalii? Pracowała m.in. jako sekretarka w kilkunastu firmach na West Endzie. Zatrudniła się również jako recepcjonistka w firmie dekoratorskiej na Mayfair. W wolnym czasie wykorzystywała przywileje, jakie dawały jej pieniądze rodziców i wydawała je na swoje pasje.

5/7
księżna Camilla, księżna Kamila, księżna Kornwalii, książę Karol
Copyright @Getty Images
5/7

Nawet, gdy Camilla była już żoną Andrew Parkera Bowlesa, z którym miała dwójkę dzieci, nie przeszkadzało jej to jednak flirtować z następcą tronu. Choć o aferze tamponowej wiedzą wszyscy, to niewielu pamięta, że zdarzyło im się ściskać i przepychać pod stołem gdy obok siedział Andrew.

6/7
Księżna Camilla Parker Bowles
Copyright @East News
6/7

„Służący rozrzucają poduszki i miętoszą prześcieradła. Służba musi wietrzyć cały dom., bo ta odpala papierosa od papierosa i zostawia pełne popielniczki i tumany smrodu”- opisuje Rybarczyk w „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa”, jak Camilla i Karol ukrywali związek przed Dianą.

7/7
Camilla Parker Bowles umiera na raka?
Copyright @East News
7/7

Camilla nie będzie królową po śmierci Elżbiety II. Choć w 2002 roku Kościół anglikański zezwolił na ponowne śluby rozwodników, okoliczności rozpadu małżeństw Camilli i Karola są na tyle rażące, że podjęto decyzję, że Camilla dla poddanych pozostanie małżonką króla. Wiedzieliście o tym? 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.