Mamy z dworu
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images/Toby Melville - Pool/Getty Images
O tym się mówi!

Stylowe mamy z królewskich dworów: Nie tylko księżna Meghan i księżna Kate!

Poznajcie inne reprezentantki dworu, które spędzają czas z pociechami!

Aleksandra Frankowska 14 maja 2022 15:27
Mamy z dworu
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images/Toby Melville - Pool/Getty Images

W rodzinach królewskich można wyróżnić wiele stylowych i eleganckich mam, które z powodzeniem łączą obowiązki z wieczornym czytaniem bajek swoim dzieciom i tuleniem ich do snu. Wszystkie szybko wracały do idealnych figur sprzed ciąży, na co dzień wyglądają przepięknie i mimo, że bywają zmęczone codziennymi zajęciami, to zawsze najbardziej celebrują czas spędzony ze swoimi pociechami. O kim mowa?

ZOBACZ TEŻ: Czym pachniał Wersal za Ludwika XIV? I dlaczego kobiety mdlały w jego ogrodach?

Księżna Kate - mama George'a, Charlotte i Louisa

Żona księcia Williama jest ulubienicą brytyjskiego dworu. Królowa Elżbieta II nie mogła wymarzyć sobie lepszej przyszłej królowej. Doskonale realizuje się w swojej roli, ale... jest też mamą! W 2013 roku na świat przyszedł George, pierwsze dziecko książęcej pary i jednocześnie następca brytyjskiego tronu. W 2015 roku księżna Kate urodziła córkę Charlotte, zaś w 2018 Kate i William zostali rodzicami Louisa. Wciąż nie cichną plotki o kolejnej ciąży księżnej Kate, ale póki co nie zostały one potwierdzone przez pałac. 

Księżna Kate
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images

Księżna Meghan - mama Archiego i Lilibet

Żona księcia Harry'ego od zawsze marzyła o tym, aby zostać matką. Jej życzenie spełniło się w po raz pierwszy w 2019 roku, kiedy na świat przyszedł Archie Harrison. Dwa lata później księżna Meghan urodziła córkę Lilibet, która otrzymała imię na część królowej Elżbiety. Jeszcze w trakcie drugiej ciąży Meghan i Harry poinformowali, że księżna - zanim donosiła drugą ciążę - poroniła. Do tej pory para nie pokazała światu zdęcia córeczki.

Meghan
Fot. Toby Melville - Pool/Getty Images

Księżna Charlene z Monako - mama Gabrieli i Jacquesa

Mówi się o niej najsmutniejsza księżna świata. Podczas swojego ślubu z księciem Albertem z Monako nie kryła łez... smutku! W końcu para doczekała się dzieci, i to bliźniąt. Księżniczka Gabriela i książę Jacques przyszli na świat w 2014 roku. W ostatnich miesiącach głośno było o wyjeździe księżnej Charlene do RPA, skąd pochodzi. Tam na kilka długich miesięcy zatrzymała ją domniemana infekcja laryngologiczna. Po dłuższym czasie książę Albert odwiedził ją w Afryce razem z dziećmi, a niedawno księżna wróciła do Monako, szczęśliwa, że ponownie może być blisko swoich pociech.

Czytaj też: Długi, nieślubne dzieci, piromania... Oto kilka ciekawostek o polskich władcach!

Księżna Charlene
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Królowa Letizia z Hiszpanii - mama Eleonory i Sofii

Mówi się o niej, że stylem konkuruje z brytyjską księżną Kate. Królowa Letizia jest zawsze perfekcyjnie ubrana o godnej pozazdroszczenia figurze. Król Hiszpanii nie jest jednak jej pierwszym mężem, dlatego, aby wejść do rodziny królewskiej, musiała najpierw zmierzyć się ze sporym hejtem ze strony społeczeństwa. Wszystko jednak ułożyło się szczęśliwie i para doczekała się dwóch córek. Księżniczka Eleonora, następczyni hiszpańskiego tronu, przyszła na świat w 2005 roku, zaś jej siostra Sofia - w 2005 roku.

Królowa Sophia
Fot. Rights-managed

Księżniczka Victoria ze Szwecji - mama Stelli i Oskara

Następczyni szwedzkiego tronu ma charakterystyczny, piękny uśmiech. W życiu przeszła wiele, łącznie z depresją i zaburzeniami odżywiania, aż znalazła szczęście u boku Daniela Westlinga, trenera personalnego. Para doczekała się dwójki dzieci: Stelli, która przyszła na świat w 2012 roku i będzie ona kolejną królową Szwecji, a także Oskara, który urodził się po swojej siostrze, w 2016 roku.

Księżniczka Victoria
Fot. Michael Campanella/Getty Images

Księżniczka Madeleine - mama Leonore, Nicolasa oraz Adrienne

Plotki głoszą, że chciano zeswatać ją z księciem Williamem, ale księżniczka nie była zbyt zainteresowana tą relacją. Wyszła za mąż za amerykańskiego biznesmana. W 2014 roku na świat przyszła ich córka Leonore, w 2015 roku syn Nicolas, zaś w 2018 córka Adrienne. 

Księżniczka Madleine
Fot. Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage

Księżniczka Sofia - mama Aleksandra, Gabriela i Juliana

Celebrytka i tancerka - w Szwecji nie miała zbyt dobrej opinii, kiedy okazało się, że spotyka się z księciem. W sieci można było znaleźć również zdjęcia z jej rozbieranych sesji zdjęciowych. Po ślubie z księciem Karolem, księżniczka Sofia zmieniła jednak całkowicie swoje życie. Udziela się charytatywnie i jest wspaniałą mamą trzech chłopców. Najstarszy Aleksander urodził się w 2016 roku. Kolejny na świat przyszedł Gabriel w 2017 roku i w końcu Julian - w 2021.  

Zobacz także: Książę Andrzej i Sarah Ferguson — po burzliwym rozwodzie pozostali przyjaciółmi. W czym tkwi sekret ich relacji?

Księżna Sophia
Fot. Luca Teuchmann/WireImage

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.