Książę Harry, Trumna z ciałem królowej Elżbiety II przybyła do Pałacu Westminsterskiego
Fot. RIGI/BackGrid UK /East News
Królewskie życie

Wielka Brytania. Książę Harry postanowił ocenzurować autobiografię. Nie chce, by ludzie się od niego odwrócili

Publikacja ma się ukazać pod koniec roku

Marta Nawacka 29 września 2022 15:18
Książę Harry, Trumna z ciałem królowej Elżbiety II przybyła do Pałacu Westminsterskiego
Fot. RIGI/BackGrid UK /East News

Niebawem premierę ma mieć książka księcia Harry'ego, w której młodszy z synów króla Karola III opowiada o wydarzeniach od wczesnego dzieciństwa, aż do teraźniejszości. Okazuje się jednak, że zdecydował się na ocenzurowanie autobiografii i naniesienie poprawek z obawy przed... reakcją ludzi.

Autobiografia księcia Harry'ego

W swojej autobiografii książę miał opowiedzieć o wydarzeniach ze swojego życia, jakie miały miejsce już od wczesnego dzieciństwa, aż do teraz. Publikacja miała zawierać również opis trudnych chwil, z jakimi mierzył się młodszy z synów króla Karola III i księżnej Diany, takich jak rozstanie rodziców, śmierć ukochanej mamy, służba w Afganistanie, a nawet budzący spore kontrowersje „Megxit”, czyli odejście księcia Sussex i jego żony z królewskiego dworu. Książę Harry twierdzi, że książkę tworzy „ nie jako książę, którym się urodził, ale jako człowiek, którym się stał”. To jedna z trzech pozycji, jakie jest zobowiązany napisać w ramach wartego 40 milionów dolarów kontraktu. 

Czytaj też: Wielka Brytania: Herb króla Karola III przypomina znane logo?

Książę Harry, procesja żałobna do Westminster Hall, 14.09.2022
Fot. Martin Meissner - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry, procesja żałobna do Westminster Hall, 14.09.2022

Książę Harry cenzuruje swoją autobiografię

Jakiś czas temu media donosiły, że autobiografia księcia Harry'ego może poważnie zaszkodzić brytyjskiej rodzinie królewskiej i niektórym jej członkom, m.in. księciu Williamowi czy królowi Karolowi III. Teraz okazuje się, że młodszy z synów monarchy zdecydował się wprowadzić w książce istotne zmiany. Skłoniła go do tego śmierć babci, królowej Elżbiety II, koronacja ojca oraz nastroje społeczne, które ulegają zmianie. Książę Sussex nie chce, żeby ludzie się od niego odwrócili, dlatego zamierza ocenzurować autobiografię.

Jak podaje Daily Mail pierwsza wersja publikacji nie zrobiła wrażenia na wydawcy, który uważał, że jest zbyt ugrzeczniona. Miała także za bardzo skupiać się na teoretyzowaniu w kwestiach zdrowia psychicznego. Teraz książę Harry sam zdecydował o wprowadzeniu zmian w publikacji, która ma ukazać się pod koniec roku. „Stwierdził, że śmierć królowej i intronizacja Karola spowodowały wyraźny wzrost sympatii dla monarchii. Pozostawienie wyrazistych fragmentów, które uderzają w rodzinę, byłoby w tej sytuacji strzałem we własne kolano”, opowiada informator Daily Mail.

Według nieoficjalnych informacji, dwór miał się ucieszyć z zapowiedzianych zmian, jednak nie obiecuje sobie po nich zbyt wiele. Na razie nie wiadomo, co książę Sussex zdecyduje się ujawnić w swojej biografii, jednak pewne jest, że brytyjska rodzina królewska w dalszym ciągu będzie w centrum zainteresowania...  

Zobacz także: Wielka Brytania. Książę George pokłócił się z kolegami. Syn Kate i Williama pokazał charakterek

Książę Harry, Meghan Markle, uroczystości pożegnalne królowej Elżbiety II, 2022
Fot. POOL PA/Associated Press/East News

Książę Harry i księżna Meghan, uroczystości pożegnalne królowej Elżbiety II, wrzesień 2022 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.