Król Karol III, 11.09.2022
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania: Herb króla Karola III przypomina znane logo?

W sieci zawrzało

Olga Figaszewska 28 września 2022 17:53
Król Karol III, 11.09.2022
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images

Po śmierci królowej Elżbiety II tron Zjednoczonego Królestwa objął najstarszy syn monarchini. Król Karol III sumiennie wywiązuje się z nowych obowiązków. Niedawno opublikowano oficjalny herb władcy. Internauci uważają, że symbol przypomina znane logo. Z czym go porównano?

Herb  króla Karola III przypomina logo Cristiano Ronaldo?

Król Karol III stawia czoła kolejnym wyzwaniom. Najstarszy syn Elżbiety II przykłada się do obowiązków. Wizerunek monarchy pojawi się wkrótce na nowych monetach, dokumentach, znaczkach pocztowych, a także budynkach czy policyjnych hełmach. Kilka dni temu zaprezentowano monogram, którym będzie posługiwał się król. Zastąpi on herb Elżbiety II „EIIR”.  

Projekt przedstawia splot liter C – od angielskiego imienia Charles i R – od łacińskiego słowa „Rex”(co w tłumaczeniu oznacza „Król”), a nad nimi znajduje się korona Tudorów. Nie zabrakło również cyfry III, która widnieje w środkowej części monogramu.

Zobacz też: Wielka Brytania. Serial „The Crown” ukaże najmroczniejsze strony króla Karola III. Pałac szykuje obronę

Projekt miał zostać wybrany sposób propozycji przygotowanych przez członków College of Arms, królewskiej korporacji, która odpowiada m.in. za nadawanie nowych herbów i rejestr rodowodów.

Okazuje się, że dla wielu internautów symbol wygląda wyjątkowo znajomo. Nikt nie spodziewał się, że projekt wywoła takie emocje i wzbudzi tyle kontrowersji.

Fani Cristiano Ronaldo uważają, że logotyp piłkarza „CR7” mógł być inspiracją dla utworzenia herbu Karola III. Znak towarowy sportowca składa się z jego inicjałów i numeru. Inni idą o krok dalej i sugerują, że barwy monogramu są zbliżone do tych, umieszczonych w logo Realu Madryt. Tam również pojawia się symbol korony.

Zauważacie podobieństwo? 

Czytaj też: „Dlaczego ona nie abdykuje?”. Skomplikowana relacja królowej Elżbiety II i króla Karola III

Król Karol III, wrzesień 2022
Fot. AARON CHOWN/AFP/East News

Znak towarowy Cristiano Ronaldo
Fot. mat.pras.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?