Viva! Royals

Wielka Brytania. Tak na przestrzeni lat zmieniała się królowa Elżbieta II

I taką ją też zapamiętamy

Aleksandra Frankowska 10 września 2022 12:29

8 września 2022 roku odeszła królowa Elżbieta II. Cały świat żegna monarchinię, która jeszcze za życia stała się prawdziwą legendą. Zapamiętamy ją jako uśmiechniętą i serdeczną, zawsze doskonale przygotowaną go każdej okazji, perfekcyjnie wykonującą przez 70 lat swoje obowiązki. Wróćmy na moment wspomnieniami do jej życia, które były niezwykłe. W końcu początkowo nic nie wskazywało na to, że zasiądzie na tronie.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie dni królowej Elżbiety II. Zdjęcie zrobione przed śmiercią od razu zaniepokoiło fanów

Niezwykłe życie i metamorfoza królowej Elżbiety II

Po niespodziewanej abdykacji króla Edwarda, na tron wstąpił ojciec Elżbiety, Jerzy VI. Tak oto życie ówczesnej księżniczki całkowicie się odmieniło, a ona rozpoczęła przygotowania do objęcia w przyszłości roli królowej. Od zawsze charakterystyczne było dla niej jedno upięcie włosów - podkręconych, misternie ułożonych oraz kolorowe garsonki z torebką w pasującym kolorze w późniejszym wieku. Można powiedzieć, że od nieśmiałej i skromnej księżniczki, stała się odważną, silną i pewną siebie królową. Jedyną w swoim rodzaju.

"Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby o moim istnieniu" - tak mówiła o sobie, lekko się uśmiechając.

Od najmłodszych lat posłuszna rodzicom, wierna ideałom i przestrzegająca zasad rodziny królewskiej. Do końca swych dni. Oddana żona i kochająca matka, babcia i prababcia. Siła i moc dla całego swojego narodu. Taką ją zapamiętamy. 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?