Viva! Royals

Wielka Brytania. Tak na przestrzeni lat zmieniała się królowa Elżbieta II

I taką ją też zapamiętamy

Aleksandra Frankowska 10 września 2022 12:29

8 września 2022 roku odeszła królowa Elżbieta II. Cały świat żegna monarchinię, która jeszcze za życia stała się prawdziwą legendą. Zapamiętamy ją jako uśmiechniętą i serdeczną, zawsze doskonale przygotowaną go każdej okazji, perfekcyjnie wykonującą przez 70 lat swoje obowiązki. Wróćmy na moment wspomnieniami do jej życia, które były niezwykłe. W końcu początkowo nic nie wskazywało na to, że zasiądzie na tronie.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie dni królowej Elżbiety II. Zdjęcie zrobione przed śmiercią od razu zaniepokoiło fanów

Niezwykłe życie i metamorfoza królowej Elżbiety II

Po niespodziewanej abdykacji króla Edwarda, na tron wstąpił ojciec Elżbiety, Jerzy VI. Tak oto życie ówczesnej księżniczki całkowicie się odmieniło, a ona rozpoczęła przygotowania do objęcia w przyszłości roli królowej. Od zawsze charakterystyczne było dla niej jedno upięcie włosów - podkręconych, misternie ułożonych oraz kolorowe garsonki z torebką w pasującym kolorze w późniejszym wieku. Można powiedzieć, że od nieśmiałej i skromnej księżniczki, stała się odważną, silną i pewną siebie królową. Jedyną w swoim rodzaju.

"Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby o moim istnieniu" - tak mówiła o sobie, lekko się uśmiechając.

Od najmłodszych lat posłuszna rodzicom, wierna ideałom i przestrzegająca zasad rodziny królewskiej. Do końca swych dni. Oddana żona i kochająca matka, babcia i prababcia. Siła i moc dla całego swojego narodu. Taką ją zapamiętamy. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…