księżna Diana
Fot. East News
URODA gwiazd

Wiecie, jak pachniały Kate, Diana i królowa Elżbieta podczas ślubu?

Podpowiadamy, gdzie można kupić ich ulubione perfumy!

Xymena Borowiecka 9 września 2017 07:30
księżna Diana
Fot. East News

Suknie ślubne księżnej Diany czy Kate są wręcz niemożliwe do skopiowania. Metry koronek, drogie kamienie i szlachetne materiały, z których zostały wykonane nie należą do najtańszych... Jednak jest coś, co możemy mieć na sobie w tym wyjątkowym dniu, by choć trochę czuć się jak przyszła królowa. To perfumy.

Prawdziwie królewskie perfumy!

Wiemy (w niektórych przypadkach to spekulacje), które zapachy wybrały na swoją ceremonię zaślubin najważniejsze kobiety na brytyjskim dworze: królowa Elżbieta (wówczas księżniczka), księżna Diana (Lady Diana Spencer) oraz księżna Catherine (Kate Middleton). 

Księżna Diana: QUELQUES FLEURS, HOUBIGANT PARIS

Księżna na swój ślub wybrała perfumy, których używała na co dzień. Quelques Fleurs marki Houbigant Paris miała według powielanej legendy rozlać i tak układać suknię podczas przejścia przez katedrę, by nie było widać plamy.

Te niesamowicie słodkie perfumy zawierają przede wszystkim nuty pomarańczy i owoców cytrusowych, a także m.in. goździków, orchidei, jaśminu i lili.

Ten zapach nadal możesz łatwo kupić - zarówno w brytyjskich drogeriach, jak i przez internet. Z takim aromatem na sobie, jesteś o krok od poczucia się jak Lady Di.

Fot. Materiały prasowe

Quelques Fleurs, Houbigant Paris, 321 dolarów (ok. 1000 zł).

Księżna Kate: WHITE GARDENIA PETALS, ILLUMINUM

Ten delikatny, kwiatowy zapach został stworzony przez brytyjską markę L'Illumin. Perfumy te, były mało znane wcześniej, ale natychmiast stały się hitem na całym świecie! Według Daily Mail, wszystkie flakony o pojemności 50 ml zostały wyprzedane w ciągu kilku minut od ogłoszenia newsa.

Fot. Materiały prasowe

Poinformowano również, że Kate poprosiła, aby Opactwo Westminsterskie, było przepełnione jej ulubionymi zapachami Jo Malone - Orange Blossom, grejpfrut i limonka oraz świeczki z bazylią i mandarynami.

Fot. Materiały prasowe


Uwaga! Marka Jo Malone jest dostępna również w Polsce! Szukaj jej w perfumeriach Douglas:
Świeca Orange Blossom Home Candle, Jo Malone, 199 zł.

Królowa Elżbieta: WHITE ROSE, FLORIS

Mimo że królowa nigdy nie zdradziła nazwy swojego ulubionego zapachu, to wybór wydaje się być prosty. Specjaliści perfumiarstwa zapytani przez The Telegraph przypuszczają, że to White Rose brytyjskiej marki Floris. Przywodzi on zapachem ulubione kwiaty królowej - goździki.

Dziennikarze przypuszczają, że to właśnie ten zapach towarzyszył jej podczas zaślubin z Filipem.

Fot. Materiały prasowe

White Rose, Floris, 129 dolarów (ok. 460 zł).

Jeśli naprawdę marzysz o iście królewskim ślubie, koniecznie musisz je mieć!

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.