księżna Diana
Fot. East News
Ze świata urody

Oto ulubione perfumy księżnej Diany, których użyła także w dniu ślubu

Wiemy, gdzie możesz je kupić!

Xymena Borowiecka 29 lipca 2022 13:30
księżna Diana
Fot. East News

Suknie ślubne księżnej Diany czy Kate są wręcz niemożliwe do skopiowania. Metry koronek, drogie kamienie i szlachetne materiały, z których zostały wykonane nie należą do najtańszych... Jednak jest coś, co możemy mieć na sobie w tym wyjątkowym dniu, by choć trochę poczuć się jak księżna i przyszła królowa. To perfumy.

ZOBACZ TAKŻE: Top 5: najbardziej luksusowe perfumy na świecie

Perfumy Lady Diany i księżnej Kate

Wiemy, które zapachy wybrały na swoją ceremonię zaślubin najważniejsze kobiety na brytyjskim dworze: królowa Elżbieta (wówczas księżniczka), księżna Diana (Lady Diana Spencer) oraz księżna Kate (Kate Middleton). 

Księżna Diana: QUELQUES FLEURS, HOUBIGANT PARIS

Księżna na swój ślub wybrała perfumy, których używała także na co dzień. Quelques Fleurs marki Houbigant Paris miała według powielanej legendy rozlać na siebie i potem zmuszona była tak układać suknię podczas przejścia przez katedrę, by nie było widać plamy!

Te niesamowicie słodkie perfumy zawierają przede wszystkim nuty pomarańczy i owoców cytrusowych, a także m.in. goździków, orchidei, jaśminu i lili.

Ten zapach nadal możesz łatwo kupić - zarówno w brytyjskich drogeriach, jak i przez internet. Z takim aromatem na sobie, jesteś o krok od poczucia się jak Lady Di.

Fot. Materiały prasowe

Quelques Fleurs, Houbigant Paris, 321 dolarów (ok. 1000 zł).

ZOBACZ TAKŻE: Makijaż był tajną bronią księżnej Diany. Zobacz, jak go używała, by wzmocnić swoją pozycję!

Księżna Kate: WHITE GARDENIA PETALS, ILLUMINUM

Ten delikatny, kwiatowy zapach został stworzony przez brytyjską markę L'Illumin. Perfumy te były mało znane wcześniej, ale natychmiast stały się hitem na całym świecie! Według Daily Mail, wszystkie flakony o pojemności 50 ml zostały wyprzedane w ciągu kilku minut od ogłoszenia newsa.

Fot. Materiały prasowe

Poinformowano również, że Kate poprosiła, aby Opactwo Westminsterskie, było przepełnione jej ulubionymi zapachami Jo Malone - Orange Blossom, grejpfrut i limonka. Miały palić się także świece z nutami bazylii i mandarynki.

Fot. Materiały prasowe


Uwaga! Marka Jo Malone jest dostępna również w Polsce! Szukaj jej w perfumeriach Douglas:
Świeca Orange Blossom Home Candle, Jo Malone, 199 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Nie zgadniesz, co księżna Kate zawsze trzyma w torebce!

Królowa Elżbieta: WHITE ROSE, FLORIS

Mimo, że królowa nigdy nie zdradziła nazwy swojego ulubionego zapachu, to wybór wydaje się być prosty. Specjaliści perfumiarstwa zapytani przez The Telegraph przypuszczają, że to White Rose brytyjskiej marki Floris. Przywodzi on zapachem ulubione kwiaty królowej - goździki.

Dziennikarze przypuszczają, że to właśnie ten zapach towarzyszył jej podczas zaślubin z Filipem.

Fot. Materiały prasowe

White Rose, Floris, 129 dolarów (ok. 460 zł).

Jeśli naprawdę marzysz o iście królewskim ślubie, koniecznie musisz je mieć! 

Redakcja poleca

REKLAMA


Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.