Księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
O tym się mówi!

Sekret kultowej fryzury księżnej Diany został ujawniony!

Opowiedział o nim jej fryzjer!

Aleksandra Frankowska 9 kwietnia 2021 12:27
Księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA

Księżna Diana od zawsze była ikoną stylu, zarówno jeśli chodzi o urodę, jak i ubiór. Jej dwie fryzury, najpierw gęsty bob, a potem krótko ścięte włosy stały się wręcz kultowe. Naśladowały je kobiety na całym świecie – nawet dziś można spotkać wiele inspiracji księżną Walii. Fryzura, którą Diana nosiła w latach 90., czyli mocno skrócone włosy, miała bardzo symboliczny wymiar. Dopiero niedawno jej osobisty fryzjer podzielił się historią tej zmiany i chwyta ona za serce, jak mało co!

Czytaj również: Jessica Mercedes w takim samym sweterku jak Lady Diana!

Historia fryzury księżnej Diany

Jako żona księcia Karola, Diana nosiła klasycznego boba. Wyglądała w nim bardzo klasycznie i poprawnie. Do minimalistycznych sukienek, często w czarnym kolorze, komponował się on wręcz perfekcyjnie.

W latach 90. Postanowiła zaszaleć i całkowicie zmieniła swój look obcinając włosy. Za jej nową fryzurę odpowiadał Sam McKnight, który w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue zdradził, co było powodem tak dużej zmiany.

Zobacz też: Diana Spencer ofiarą oszustwa telewizji. Były kochanek księżnej po 25 latach przerywa milczenie

Podczas sesji dla Vogue, Knight podpiął włosy Lady Di, wykorzystując do tego diadem. Diana po sesji zapytała co zrobiłby z jej włosami, gdyby powiedziała mu, że ma wolną rękę. Wówczas fryzjer odpowiedział:

Ściąłbym to wszystko i po prostu zaczął od nowa.

Diana nie wahała się ani chwili. Z boba szybko zrezygnowała na rzecz pixie cut, która stała się absolutnie kultową fryzurą. Wszystko działo się w tym samym czasie, kiedy ogłoszono separację między Dianą a Karolem. Krótkie włosy w stylu Diany stały się trendem, który naśladowały kobiety z całego świata. To również wtedy zaczęło mówić się, że przy zmianie życia, a zwłaszcza mężczyzny, kobieta powinna też zmienić fryzurę. 

księżna Diana sukienka zemsty
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.