Księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
O tym się mówi!

Sekret kultowej fryzury księżnej Diany został ujawniony!

Opowiedział o nim jej fryzjer!

Aleksandra Frankowska 27 listopada 2021 18:31
Księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA

Księżna Diana od zawsze była ikoną stylu, zarówno jeśli chodzi o urodę, jak i ubiór. Jej dwie fryzury, najpierw gęsty bob, a potem krótko ścięte włosy stały się wręcz kultowe. Naśladowały je kobiety na całym świecie – nawet dziś można spotkać wiele inspiracji księżną Walii. Fryzura, którą Diana nosiła w latach 90., czyli mocno skrócone włosy, miała bardzo symboliczny wymiar. Dopiero niedawno jej osobisty fryzjer podzielił się historią tej zmiany i chwyta ona za serce, jak mało co!

ZOBACZ TAKŻE: Jessica Mercedes w takim samym sweterku jak Lady Diana!

Historia fryzury księżnej Diany

Jako żona księcia Karola, Diana nosiła klasycznego boba. Wyglądała w nim bardzo klasycznie i poprawnie. Do minimalistycznych sukienek, często w czarnym kolorze, komponował się on wręcz perfekcyjnie.

W latach 90. Postanowiła zaszaleć i całkowicie zmieniła swój look obcinając włosy. Za jej nową fryzurę odpowiadał Sam McKnight, który w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue zdradził, co było powodem tak dużej zmiany.

Zobacz też: Diana Spencer ofiarą oszustwa telewizji. Były kochanek księżnej po 25 latach przerywa milczenie

Podczas sesji dla Vogue, Knight podpiął włosy Lady Di, wykorzystując do tego diadem. Diana po sesji zapytała co zrobiłby z jej włosami, gdyby powiedziała mu, że ma wolną rękę. Wówczas fryzjer odpowiedział:

Ściąłbym to wszystko i po prostu zaczął od nowa.

Diana nie wahała się ani chwili. Z boba szybko zrezygnowała na rzecz pixie cut, która stała się absolutnie kultową fryzurą. Wszystko działo się w tym samym czasie, kiedy ogłoszono separację między Dianą a Karolem. Krótkie włosy w stylu Diany stały się trendem, który naśladowały kobiety z całego świata. To również wtedy zaczęło mówić się, że przy zmianie życia, a zwłaszcza mężczyzny, kobieta powinna też zmienić fryzurę.

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej stylowe płaszcze Lady Diany. Jak dziś by się nosiła Królowa Ludzkich Serc?

księżna Diana sukienka zemsty
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.