Księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
O tym się mówi!

Sekret kultowej fryzury księżnej Diany został ujawniony!

Opowiedział o nim jej fryzjer!

Aleksandra Frankowska 6 marca 2022 17:19
Księżna Diana
Fot. EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA

Księżna Diana od zawsze była ikoną stylu, zarówno jeśli chodzi o urodę, jak i ubiór. Jej dwie fryzury, najpierw gęsty bob, a potem krótko ścięte włosy stały się wręcz kultowe. Naśladowały je kobiety na całym świecie – nawet dziś można spotkać wiele inspiracji księżną Walii. Fryzura, którą Diana nosiła w latach 90., czyli mocno skrócone włosy, miała bardzo symboliczny wymiar. Jej osobisty fryzjer podzielił się historią tej zmiany i chwyta ona za serce, jak mało co!

ZOBACZ TAKŻE: Jessica Mercedes w takim samym sweterku jak Lady Diana!

Historia fryzury księżnej Diany

Jako żona księcia Karola, Diana nosiła klasycznego boba. Wyglądała w nim bardzo klasycznie i poprawnie. Do minimalistycznych sukienek, często w czarnym kolorze, komponował się on wręcz perfekcyjnie.

W latach 90. Postanowiła zaszaleć i całkowicie zmieniła swój look obcinając włosy. Za jej nową fryzurę odpowiadał Sam McKnight, który w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue zdradził, co było powodem tak dużej zmiany.

Zobacz też: Diana Spencer ofiarą oszustwa telewizji. Były kochanek księżnej po 25 latach przerywa milczenie

Podczas sesji dla Vogue, Knight podpiął włosy Lady Di, wykorzystując do tego diadem. Diana po sesji zapytała co zrobiłby z jej włosami, gdyby powiedziała mu, że ma wolną rękę. Wówczas fryzjer odpowiedział:

Ściąłbym to wszystko i po prostu zaczął od nowa.

Diana nie wahała się ani chwili. Z boba szybko zrezygnowała na rzecz pixie cut, która stała się absolutnie kultową fryzurą. I wcale nas to nie dziwi, bo cięcie to sprawiło, że Diana w końcu wyglądała nowocześnie. Wyglądało te na to, że nowe, choć krótsze uczesanie, dodało jej pewności siebie. Co ciekawe, czas wielkiej metamorfozy Diany zbiegł się z momentem, w którym ogłoszono separację między Dianą, a Karolem. Krótkie włosy w stylu Diany stały się trendem, który naśladowały kobiety z całego świata. To również wtedy zaczęło mówić się, że przy zmianie życia, a zwłaszcza mężczyzny, kobieta powinna też zmienić fryzurę. 

ZOBACZ TAKŻE: Najbardziej stylowe płaszcze Lady Diany. Jak dziś by się nosiła Królowa Ludzkich Serc?

księżna Diana sukienka zemsty
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?