ZE ŚWIATA URODY

Wizażysta księżnej Diany wyjawił sekrety jej makijażu!

Jakich dokładnie kosmetyków używała?

Aleksandra Charzewska 7 września 2018 18:00
księżna Diana
Fot. East News

Księżna Diana była nie tylko królową ludzkich serc, ale również niekwestionowaną ikoną stylu. Wszystko co na siebie założyła natychmiastowo stawało się powszechnym obiektem pożądania, nie tylko w Wielkiej Brytanii. Również makijaż Diany wzbudzał wiele zachwytów, a kobiety na całym świecie próbowały go wiernie odtwarzać tak, aby jak najbardziej upodobnić się do pięknej księżnej. Oficjalny wizażysta Diany – Clayton Howard ujawnił szczegóły jej makijażu. Jakich kosmetyków używała?

Jakich kosmetyków używała księżna Diana?

Przed wykonaniem makijażu księżnej jej wizażysta robił bardzo skrupulatne notatki i wizualizacje efektu końcowego tak, aby podczas upiększania Diany nie pominąć żadnego ważnego kroku. Zaczynał od podkładu Max Factor Sheer Genius w kolorze Honey Touch, który potem matowił pudrem marki Swedich Formula w kolorze Translucent Matte. Na policzki księżnej nakładał róż Max Factor w kolorze Blushing Frost.

Makijaż oczu Diany Clayton Howard zaczynał od nałożenia na powieki cieni Elizabeth Arden Duo o kolorach Timberland i Rice. Aby nieco rozświetlić spojrzenie używał połusykującego pudru Max Factor o chłodnym odcieniu Platinium Frost. Następnie dwa najbardziej charakterystyczne dla makijażu księżnej kosmetyki, oczywiście w kolorze niebieskim: kredka do oczy Blue Kohl i maskara Navy Blue, oba produkty od Elizabeth Arden. Wizażysta makijaż księżnej wykańczał szminką Max Factor w kolorze Tint of Pink.

Niektóre z kosmetyków, jakich używał Clayton Howard są wciąż dostępne na rynku. Macie któryś z nich w swojej kosmetyczce?

makijaż księżnej Diany
Fot. Clayton Howard

księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!