Wszystko przez... księcia Karola

Konrad Szczęsny 28 sierpnia 2018 10:45

Była niekwestionowaną ikoną stylu, ale... jej ubiór był często odzwierciedleniem tego, co działo się w jej życiu. Królowa ludzkich serc rozwód z księciem Karolem okupiła ogromnym stresem, związanym z medialnym zainteresowaniem temat. Nic więc dziwnego, że wszystko, co kojarzyło jej się ze skandalem wokół męża i jego kochanki, wyrzucała poza margines swojego życia. Co wspólnego miały z tym torebki Chanel?!

Dlaczego księżna Diana przestała po rozwodzie nosić torebki Chanel?

Wydawać by się mogło, że klasyczne rozwiązania, jakie oferowała marka, doskonale pasowały do stylu księżnej Diany. Ceniła ona prostotę, połączoną z nutką ekstrawagancji. Jednak po rozwodzie kwestia perfekcyjnego wyglądu zeszła dla niej na dalszy plan z powodu... skojarzeń z romansem Camilli i księcia Karola! Wszystko za sprawą liter CC, zdobiących produkty marki Chanel. Choć są one oczywiście skrótem od imienia i nazwiska założycielki domu mody, dla księżnej Walii były nieodłącznie związane z inicjałami księcia Karola (ang. Charles) i Camilli Parker-Bowles.

Zobacz: Poruszający gest synów Diany. Tak w 20. rocznicę śmierci uczcili pamięć „królowej ludzkich serc”

„Jak wspomniał jeden z projektantów sprawujących pieczę nad garderobą księżnej i czuwający nad jej wizerunkiem, księżna nie była w stanie przełamać się i założyć butów ani żadnych dodatków zdobionych CC, mimo że wizualnie były najbardziej odpowiednie. Za to jej mąż – przeciwnie. Nie raz zakładał spinki do mankietów grawerowane podwójny c, co przez Dianę odczytywane było jako swego rodzaju obnoszenie się ze swoim romansem”, podkreśla serwis Glamour.pl.

Zobacz również: Celowali aparatami w jej twarz. Nawet wtedy, gdy konała w samochodzie”. Jak wyglądały ostatnie chwile Diany

Czy fakt ten należy odczytywać jako przejaw fanaberii czy może księżna Diana miała powody, by unikać wszystkiego, co kojarzyło jej się z niesławnym romansem męża?  

1/5
Diana FB
Copyright @Pinterest
1/5

Księżna Diana po rozwodzie z księciem Karolem przestała nosić akcesoria marki Chanel z powodu... jego romansu z Camillą.

2/5
Księżna Diana
Copyright @East News
2/5

Księżnej Dianie inicjały CC, którymi zdobione są akcesoria marki Chanel, kojarzyły się z inicjałami księcia Karola i Camilli.

3/5
księżna Diana i książę Karol
Copyright @East News
3/5

Księżna Diana rozwiodła się z księciem Karolem w atmosferze skandalu w 1996 roku.

4/5
Księżna Diana i książę Karol ślub
Copyright @East News
4/5

Księżna Diana wzięła ślub z księciem Karolem 29 lipca 1981 roku w katedrze św. Pawła w Londynie.

5/5
Oficjalny portret ślubny Diany i Karola
Copyright @East News
5/5

Księżna Diana i książę Karol nie byli jednak udanym małżeństwem, głównie za sprawą romansu następcy tronu z Camillą Parker-Bowles, który trwał przez cały okres jego związku z księżną Walii.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?