Księżna Kate
Fot. Getty Images
Podróże 2022

Wielka Brytania. Ulubione miejsca księżnej Kate w Londynie i okolicach

Sprawdź, gdzie chętnie bywa lub bywała żona księcia Williama

Aleksandra Frankowska 19 lipca 2022 15:27
Księżna Kate
Fot. Getty Images

Księżna Kate rzadko pokazuje się publicznie w Londynie, jeśli nie pełni oficjalnej roli w wydarzeniach. Rodzina królewska chroni swoją prywatność, co nie znaczy, że czasem nie łamie obowiązujących zasad. W końcu są tylko ludźmi, którzy też mają ochotę wyjść na drinka lub odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Zebraliśmy kilka miejsc w Londynie i okolicach, które księżna Kate szczególnie sobie upodobała. To właśnie tam można ją czasem zobaczyć.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Co robi księżna Kate, czyli czym się zajmuje na co dzień?

Ulubione miejsca księżnej Kate w Londynie i okolicach

Jeśli wybierasz się do stolicy Wielkiej Brytanii i szukasz pomysłu na nietypowe zwiedzanie, zaplanuj spacer śladami księżnej Kate. Zobacz, gdzie mieszkała przed wyprowadzką, gdzie chodzi na wystawy i gdzie jada. Nawet jeśli nie pójdziesz do tej samej restauracji na kolację, może warto wypić tam chociaż drinka i poczuć się jak Kate Middleton?

Pałac Kensington

To tutaj na co dzień mieszkają księżna Kate i książę William. W całym kompleksie zajmują apartament w części 1A. Składa się na niego aż 20 pokoi rozlokowanych na 4 piętrach całego pałacu. Do ich dyspozycji jest salon, 5 pokoi gościnnych, 3 sypialnie, garderoba i kilka łazienek. Są również pomieszczenia dla pracowników książęcej pary, a także przestronny ogród, który uwielbia księżna Kate. Tutaj żona Williama z chęcią spędza wolny czas, zarówno z dziećmi, jak i zwierzętami. Uwielbia fotografować okoliczną naturę.

Kensington Palace

Wieś Bucklebury

W niewielkiej wsi Bucklebury księżna Kate wychowała się wraz z rodzeństwem. Do dziś mieszkają tam jej rodzice, którzy obecnie przeprowadzili się do zjawiskowej, wiktoriańskiej posiadłości za 30 mln złotych. Księżna Kate z przyjemnością zagląda do rodziców wraz z dziećmi i mężem. Uwielbia odpoczynek od zgiełku miasta, a w Bucklebury znajduje zawsze spokój i ukojenie. Tutaj czuje się bezpieczna, ponieważ dom zapewnia jej maksymalną prywatność. Obce samochody nie mogą zatrzymywać się ani parkować do 2 km od domu rodziców księżnej.

Bucklebury
Fot. Bucklebury

Klub Mahiki

Jeszcze za czasów studenckich księżna Kate była imprezowiczką. Z księciem Williamem i przyjaciółmi chętnie wybierała się do londyńskich klubów na całonocną zabawę. Jednym z jej ulubionych miejsc w tamtym okresie był klub Mahiki.

Pub Hollywood Arms

Chociaż w sieci na próżno szukać zdjęć księżnej Kate w pubie, według nieoficjalnych informacji co jakiś czas w niektórych się pojawia. Do pubu Hollywood Arms weszła specjalnym, tajnym wejściem, gdzie spotkała się z mamami dzieci uczących się razem z Charlotte i Georgem w szkole Thomas Battersea.

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Kensington Palace, czyli Londyn śladami księżnej Diany

Muzeum Victorii i Alberta

Księżna Kate znana jest ze swojej artystycznej duszy i zamiłowania do sztuki. Żona księcia Williama ukończyła historię sztuki, a na co dzień pasjonuje się fotografią. Jego pierwsza członkini rodziny królewskiej została również patronką Muzeum Victorii i Alberta, miejscu szczególnie bliskiemu jej sercu. To tutaj księżna chętnie podziwia najnowsze wystawy i eksponaty, kontemplując nad ukochaną sztuką.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko Kensington Palace, czyli Londyn śladami księżnej Diany

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…