Księżna Kate
Fot. Getty Images
Podróże 2022

Wielka Brytania. Ulubione miejsca księżnej Kate w Londynie i okolicach

Sprawdź, gdzie chętnie bywa lub bywała żona księcia Williama

Aleksandra Frankowska 21 października 2022 15:27
Księżna Kate
Fot. Getty Images

Choć rodzina królewska chroni swoją prywatność, nie znaczy to, że czasem nie łamie obowiązujących zasad. W końcu royalsi też czasem mają ochotę odpocząć od zgiełku wielkiego miasta czy wyjść na drinka. Oto kilka miejsc z Londynie i okolicach, które szczególnie upodobała sobie księżna Kate. To właśnie tam można czasem zobaczyć żonę następcy tronu! 

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Meghan debiutuje na okładce magazynu Variety

Ulubione miejsca księżnej Kate w Londynie i okolicach

Jeśli wybierasz się do stolicy Wielkiej Brytanii i szukasz pomysłu na nietypowe zwiedzanie, zaplanuj spacer śladami księżnej Kate. Zobacz, gdzie mieszkała przed wyprowadzką, gdzie chodzi na wystawy i gdzie jada. Nawet jeśli nie pójdziesz do tej samej restauracji na kolację, może warto wypić tam chociaż drinka i poczuć się jak Kate Middleton?

Pałac Kensington

To tutaj na co dzień mieszkają księżna Kate i książę William. W całym kompleksie zajmują apartament w części 1A. Składa się na niego aż 20 pokoi rozlokowanych na 4 piętrach całego pałacu. Do ich dyspozycji jest salon, 5 pokoi gościnnych, 3 sypialnie, garderoba i kilka łazienek. Są również pomieszczenia dla pracowników książęcej pary, a także przestronny ogród, który uwielbia księżna Kate. Tutaj żona Williama z chęcią spędza wolny czas, zarówno z dziećmi, jak i zwierzętami. Uwielbia fotografować okoliczną naturę.

Kensington Palace

Wieś Bucklebury

W niewielkiej wsi Bucklebury księżna Kate wychowała się wraz z rodzeństwem. Do dziś mieszkają tam jej rodzice, którzy obecnie przeprowadzili się do zjawiskowej, wiktoriańskiej posiadłości za 30 mln złotych. Księżna Kate z przyjemnością zagląda do rodziców wraz z dziećmi i mężem. Uwielbia odpoczynek od zgiełku miasta, a w Bucklebury znajduje zawsze spokój i ukojenie. Tutaj czuje się bezpieczna, ponieważ dom zapewnia jej maksymalną prywatność. Obce samochody nie mogą zatrzymywać się ani parkować do 2 km od domu rodziców księżnej.

Zobacz także: Wielka Brytania. Król Karol III ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie Harry'ego i Meghan

Bucklebury
Fot. Bucklebury

Klub Mahiki

Jeszcze za czasów studenckich księżna Kate była imprezowiczką. Z księciem Williamem i przyjaciółmi chętnie wybierała się do londyńskich klubów na całonocną zabawę. Jednym z jej ulubionych miejsc w tamtym okresie był klub Mahiki.

Pub Hollywood Arms

Chociaż w sieci na próżno szukać zdjęć księżnej Kate w pubie, według nieoficjalnych informacji co jakiś czas w niektórych się pojawia. Do pubu Hollywood Arms weszła specjalnym, tajnym wejściem, gdzie spotkała się z mamami dzieci uczących się razem z Charlotte i Georgem w szkole Thomas Battersea.

Muzeum Victorii i Alberta

Księżna Kate znana jest ze swojej artystycznej duszy i zamiłowania do sztuki. Żona księcia Williama ukończyła historię sztuki, a na co dzień pasjonuje się fotografią. Jego pierwsza członkini rodziny królewskiej została również patronką Muzeum Victorii i Alberta, miejscu szczególnie bliskiemu jej sercu. To tutaj księżna chętnie podziwia najnowsze wystawy i eksponaty, kontemplując nad ukochaną sztuką.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania. George ma nową pasję, która niepokoi księżną Kate. Czym interesuje się książę?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.