william i kate z dziećmi jesień
Fot. Matt Porteous/The Duke and Duchess of Cambridge/Kensington Palace via East Nws
O tym się mówi

Książę William i księżna Kate wyprowadzają się z Kensington Palace

Dlaczego uciekają z Londynu? I gdzie teraz zamieszkają?

Redakcja VIVA! 14 czerwca 2022 14:30
william i kate z dziećmi jesień
Fot. Matt Porteous/The Duke and Duchess of Cambridge/Kensington Palace via East Nws

Księżna Kate i książę William mieszkali w Kensington Palace od 2017 roku. Tam wychowały się ich dzieci. Jednak para zmęczona Londynem postanowiła jeszcze tego lata zamieszkać w znacznie spokojniejszym miejscu, gdzie ich dzieci będą miały więcej miejsca na swobodną zabawę na świeżym powietrzu. Para książęca wybrała rezydencję Adelaide Cottage. Stamtąd będą mieli bliżej do królowej Elżbiety II, która teraz na stałe mieszka w zamku w Windsorze.

ZOBACZ TAKŻE: Jak mieszkała księżna Diana? Oto wnętrza jej domu

Gdzie zamieszkają książę William i księżna Kate po opuszczeniu Kensington Palace?

Książęca para spędziła w pałacu Kensington pięć lat i ostatecznie stwierdziła, że szuka spokojniejszego miejsca. Takiego, w którym będą mieszkać sami – bez innych członków rodziny, ale też bez... służby! Warunkiem było także to, by miejsce nie wymagało gruntownego remontu. Poszukiwania trwały podobno już od kilku miesięcy, ale ostatecznie wybór padł na Adelaide Cottage, urokliwą posiadłość na obrzeżach Windsoru, która przeszła renowację w 2015 roku. Skąd ten wybór?

Przede wszystkim nowa posiadłość położona jest blisko zamku w Windsorze, gdzie mieszka królowa, a dzieci Williama i Kate są z nią bardzo związane i uwielbiają odwiedzać prababcię gdy tylko jest to możliwe. Odległość jaka dzieli oba miejsca można pokonać w czasie zaledwie dziesięciominutowego spaceru.

Dodatkowym atutem jest także fakt, że całkiem niedaleko znajduje się posiadłość rodzinna księżnej Kate, gdzie mieszka jej matka, Carole. A ta najczęściej opiekuje się wnukami, gdy córka musi wyjechać w sprawach służbowych. Często spędzają czas na dworze i w ogrodzie, gdzie wspólnie sadzą rośliny. „Ważne jest, aby dzieci dorastały w szacunku dla przyrody, a częścią tego jest pozwolenie im na pobłocenie się" powiedziała w wywiadzie dla magazynu Saga w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Zobaczcie wnętrza rodzinnego domu Kate, Pippy i Jamesa Middletonów!

Ważnym czynnikiem decydującym o przeprowadzce z Londynu było także dobro dzieci. Williamowi i Kate zależało na tym, by mogły czuć się jak najbardziej swobodnie. Jak donoszą źródła magazynu US weekly: „George, Charlotte i Louis są bardzo podekscytowani pójściem do nowej szkoły i przebywaniem na wsi, na świeżym powietrzu, gdzie jest dużo miejsca do swobodnej zabawy”.

Jak wygląda nowy dom księcia Williama i księżnej Kate?

Adelaide Cottage to zabytkowy dom w Windsor Home Park, położonym na wschód od zamku Windsor. Został wybudowany w 1831 roku dla królowej Adelajdy, żony króla Wilhelma IV. Stąd jego nazwa, która zachowała się do dziś. Nie ma niestety żadnych oficjalnych zdjęć wnętrz, ale jak podają historyczne źródła, oryginalnie znajdowały się w nim m.in. posiadający dwa salony, królewski pokój wypoczynkowy i pokoje gościnne. Nie wiadomo czy po dziś dzień zachował się opisywany w źródłach marmurowy kominek w stylu regencji grecko-egipskiej i elementy dekoracyjne sufitu w głównej sypialni (złocone delfiny i liny) pochodzące z królewskiego jachtu HMY Royal George.

Z zewnątrz nowa posiadłość księcia Williama i księżnej Kate wygląda dość klasycznie i elegancko. Otacza ją też ogromny ogród,w. którym dzieci będą mogły spędzać każdą wolną chwilę.

Czy para książęca będzie w nim coś zmieniać? To się zapewne okaże w ciągu najbliższych miesięcy. Ale źródła związane z pałacem twierdzą, że wnuk królowej sam pokryje koszty utrzymania i ewentualnych zmian w posiadłości, by nie nadwyrężać budżetu państwa.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.