Imiona dzieci z rodziny królewskiej
Fot. Chris Jackson/Getty Images
O tym się mówi!

Wielka Brytania. Oto najpopularniejsze imiona royal babies!

Jak najczęściej nazywają się potomkowie Królowej Elżbiety II?

Aleksandra Frankowska 13 października 2021 17:27
Imiona dzieci z rodziny królewskiej
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Jeśli chodzi o brytyjską rodzinę królewską i nadawanie imion nowym jej członkom, w tej kwestii nikt nie kieruje się trendami panującymi w Wielkiej Brytanii czy na świecie. Jeśli doszukiwać się klucza, na podstawie którego Windsorowie decydują o imionach swoich dzieci, z pewnością warto szukać go w drzewie genealogicznym rodu. Książę George, który jest aktualnie trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu, będzie już siódmym królem o tym właśnie imieniu. Jakie są inne imiona, pod którym znajdziemy przodków ale i potomków królowej Elżbiety II?

ZOBACZ TEŻ: Dwa obywatelstwa, piękne imiona i... Oto wszystko, co wiemy o dziecku Meghan i Harry’ego

Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi

Sienna jest córką księżniczki Beatrycze z Yorku oraz Edoardo Mapelli Mozzi. Drugie imię otrzymała po swojej prababce, królowej Elżbiecie II. Imię Sienna pochodzi od nazwy włoskiej miejscowości i jest nawiązaniem do korzeni Edoardo, jej ojca, który pochodzi z Włoch.

Lilibet „Lili” Diana

Urodzona w 2021 roku córka księcia Harrego i Meghan otrzymała imię Lilibet po swojej prababce, królowej Elżbiecie, która w rodzinie była nazywana właśnie tym zdrobnieniem. Jej drugie imię to hołd dla jej zmarłej babci, księżnej Diany.

August Philip Hawke

Rodzice chłopca to księżniczka Eugenia z Yorku oraz Jack Brooksbank. Jego imię to połączenie imion pradziadka i dwóch prapradziadków.

Archie Harrison

Pierworodny syn księcia Harrego i Meghan Markle otrzymał imię, którego nikt się nie spodziewał. Oznacza ono w języku starogreckim siłę i mądrość. Harrison to ukłon w stronę jego ojca, oznacza dokładnie „syn Harry’ego”.

Archie Harrison
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Louis Arthur Charles

Niewiele osób wie, że imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama jest ukłonem w stronę ulubionego wuja przyszłego króla, Lousia Mountbattena, który został zamordowany przez IRA w 1979 roku. Arthur to drugie imię księcia Wiliama, zaś Charles to imię po dziadku chłopca.

Książę Louis
Fot. hris Jackson/Getty Images

Charlotte Elizabeth Diana

Córka księżnej Kate i księcia Williama otrzymała imię Charlotte, a więc żeńską formę imienia Charles. Elizabeth to hołd w kierunku jej prababki, zaś Diana to imię po matce księcia Williama.

Księżniczka Charlotte
Fot. Pool/Max Mumby/Getty Images

George Alexander Louise

Przyszły król otrzymał najbardziej królewskie z imion, ponieważ będzie siódmym królem Georgem. Alexander to żeńska wersja drugiego imienia jego babci.

Jak zatem widać, kwestia doboru imion w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie poddaje się żadnym sezonowym a nawet dekadowym trendom. Decyduje pochodzenie i prestiż imienia oraz to, który z królewskich przodków je już nosił. Ciekawe, czy Windsorowie zdecyduję się wpuścić do tej puli jakieś nowe, nieco bardziej współczesne imiona...  

Książę George
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?