Imiona dzieci z rodziny królewskiej
Fot. Chris Jackson/Getty Images
O tym się mówi!

Wielka Brytania. Oto najpopularniejsze imiona royal babies!

Jak najczęściej nazywają się potomkowie Królowej Elżbiety II?

Aleksandra Frankowska 13 października 2021 17:27
Imiona dzieci z rodziny królewskiej
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Jeśli chodzi o brytyjską rodzinę królewską i nadawanie imion nowym jej członkom, w tej kwestii nikt nie kieruje się trendami panującymi w Wielkiej Brytanii czy na świecie. Jeśli doszukiwać się klucza, na podstawie którego Windsorowie decydują o imionach swoich dzieci, z pewnością warto szukać go w drzewie genealogicznym rodu. Książę George, który jest aktualnie trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu, będzie już siódmym królem o tym właśnie imieniu. Jakie są inne imiona, pod którym znajdziemy przodków ale i potomków królowej Elżbiety II?

ZOBACZ TEŻ: Dwa obywatelstwa, piękne imiona i... Oto wszystko, co wiemy o dziecku Meghan i Harry’ego

Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi

Sienna jest córką księżniczki Beatrycze z Yorku oraz Edoardo Mapelli Mozzi. Drugie imię otrzymała po swojej prababce, królowej Elżbiecie II. Imię Sienna pochodzi od nazwy włoskiej miejscowości i jest nawiązaniem do korzeni Edoardo, jej ojca, który pochodzi z Włoch.

Lilibet „Lili” Diana

Urodzona w 2021 roku córka księcia Harrego i Meghan otrzymała imię Lilibet po swojej prababce, królowej Elżbiecie, która w rodzinie była nazywana właśnie tym zdrobnieniem. Jej drugie imię to hołd dla jej zmarłej babci, księżnej Diany.

August Philip Hawke

Rodzice chłopca to księżniczka Eugenia z Yorku oraz Jack Brooksbank. Jego imię to połączenie imion pradziadka i dwóch prapradziadków.

Archie Harrison

Pierworodny syn księcia Harrego i Meghan Markle otrzymał imię, którego nikt się nie spodziewał. Oznacza ono w języku starogreckim siłę i mądrość. Harrison to ukłon w stronę jego ojca, oznacza dokładnie „syn Harry’ego”.

Archie Harrison
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Louis Arthur Charles

Niewiele osób wie, że imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama jest ukłonem w stronę ulubionego wuja przyszłego króla, Lousia Mountbattena, który został zamordowany przez IRA w 1979 roku. Arthur to drugie imię księcia Wiliama, zaś Charles to imię po dziadku chłopca.

Książę Louis
Fot. hris Jackson/Getty Images

Charlotte Elizabeth Diana

Córka księżnej Kate i księcia Williama otrzymała imię Charlotte, a więc żeńską formę imienia Charles. Elizabeth to hołd w kierunku jej prababki, zaś Diana to imię po matce księcia Williama.

Księżniczka Charlotte
Fot. Pool/Max Mumby/Getty Images

George Alexander Louise

Przyszły król otrzymał najbardziej królewskie z imion, ponieważ będzie siódmym królem Georgem. Alexander to żeńska wersja drugiego imienia jego babci.

Jak zatem widać, kwestia doboru imion w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie poddaje się żadnym sezonowym a nawet dekadowym trendom. Decyduje pochodzenie i prestiż imienia oraz to, który z królewskich przodków je już nosił. Ciekawe, czy Windsorowie zdecyduję się wpuścić do tej puli jakieś nowe, nieco bardziej współczesne imiona...  

Książę George
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.