Harry i Meghan spodziewają się drugiego dziecka. Co onim wiemy?
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images / Pool/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dwa obywatelstwa, piękne imiona i... Oto wszystko, co wiemy o dziecku Meghan i Harry’ego

Meghan i Harry po raz drugi zostali rodzicami

Ksenia Krasko 6 czerwca 2021 18:45
Harry i Meghan spodziewają się drugiego dziecka. Co onim wiemy?
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images / Pool/Samir Hussein/WireImage

Harry i Meghan ogłosili radosną nowinę o powiększeniu rodziny dokładnie 14 lutego – w Walentynki. Ta romantyczna data ma dla niech wyjątkowe znaczenie, ponieważ tego samego dnia, ale w 1984 roku, świat dowiedział się, że księżna Diana i książę Karol spodziewają się drugiego dziecka, a po siedmiu miesiącach na świat przyszedł książę Harry. Ciąża Meghan budziła wielkie emocje, ale nic w tym dziwnego, ponieważ para pozostaje pod stała obserwacją mediów i fanów. Oto wszystko, co wiadomo o drugim dziecku Sussexów.

Imię drugiego dziecka Meghan i Harry’ego

Jakie imię otrzyma córka Sussexów? Tym pytaniem żyli bukmacherzy. Od samego początku liderem było imię Diana, na cześć zmarłej Lady Di, ale później pojawił się nowy faworyt – Philipa. Brytyjczycy liczyli, że Meghan i Harry w ten sposób uczczą pamięć księcia Edynburga. Fani royalsów stawiali natomiast, że będzie to imię Lily – skróconą wersją imienia Lilibet. Tak książę Filip zwracał się do Elżbiety II.

Jak się okazuje, te typowania były trafne. Sussexowie podzielili się ze światem szczęśliwą wiadomością, że ich córka przyszła na świat w piątek, czwartego czerwca. Dziewczynka otrzymała imiona Lilibet „Lili” Diana.

Zobacz też: Książę Harry i księżna Meghan powitali na świecie córeczkę!

„Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, z wielką radością witają na świecie swoją córkę Lilibet „Lili” Dianę Mountbatten-Windsor. Lili urodziła się w piątek czwartego czerwca o godzinie 11:40”, oświadczono na stronie fundacji Archewell. Przekazano też, że Meghan i dziecko czują się dobrze.

Drugie dziecko Meghan i Harry’ego. Chłopiec czy dziewczynka?

Po rezygnacji z obowiązków królewskich Meghan i Harry mogą swobodnie decydować, jakie informacje o ich nienarodzonym dziecku trafią do mediów. Zwykle Windsorowie nie ujawniają płci potomków, dopóki się nie urodzą, ale Sussexowie nie muszą przestrzegać tej tradycji. Dlatego w słynnym już wywiadzie dla Oprah Winfrey ogłosili, że Archie będzie miał siostrę. „Posiadanie dziecka jest cudowne, ale o co jeszcze można prosić, kiedy najpierw masz chłopca, a potem dziewczynkę”, stwierdził wyraźnie szczęśliwy Harry.

Prawdopodobnie para zatrzyma się na dwójce pociech – Sussexowie dbają o ekologię i otwarcie uważają, że posiadanie większej ilości dzieci to wyrządzanie znacznej szkody środowisku.

Meghan powiedziała kilka słów o córeczce podczas koncertu Vax Live. Wraz z Harrym byli ambasadorami wydarzenia, które promowało szczepienia przeciwko Covid-19 na całym świecie. „Mój mąż i ja cieszymy się, że wkrótce powitamy na świecie córkę”, powiedziała księżna. „To uczucie radości, którym chcemy podzielić się z milionami rodzin na świecie. Kiedy myślimy o niej, myślimy o dzieciach, którym należy się wsparcie. Ich przyszłość zależy od decyzji, które podejmiemy teraz, aby przygotować nas wszystkich na pomyślne i sprawiedliwe jutro”.

Zobacz też: Zwiastun serialu księcia Harry’ego trafił do sieci! Te sceny łamią serce...

Meghan Markle w ciąży. Kiedy poród?
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Księżna Meghan urodziła drugie dziecko

Jak pisał portal Page Six, księżna Sussex zdecydowała się na poród domowy. Myślała o tym rozwiązaniu jeszcze przed narodzinami Archiego, jednak kiedy dziecko nie pojawiło się na czas, trafiła do szpitala w Portland. „To była decyzja lekarzy, a wszystko, o co wtedy dbała, to samopoczucie dziecka. Teraz ma piękny dom w Kalifornii, to świetne miejsce na narodziny dziewczynki”, przekazał informator Page Six. Teraz już wiemy, że historia się powtórzyła. Meghan urodziła córkę w szpitalu „Santa Barbara Cottage” w Kalifornii.

Zobacz też: Meghan i Harry planują nietypowy poród. Wzorują się na poradach scjentologów

Druga pociecha księżnej Meghan i księcia Harry’ego to tak zwane „tęczowe dziecko”. Określa się tak dzieci, które przychodzą na świat po poronieniu. Meghan podzieliła się przykrym doświadczeniem w zeszłym roku, na łamach New York Times. „Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie”, pisała wtedy.

Córka Meghan i Harry’ego w kolejce do tronu

To pewne, że córka Meghan i Harry’ego będzie miała podwójne obywatelstwo – brytyjskie i amerykańskie. Dziewczynka prawdopodobnie nie będzie miała tytułów królewskich, tak samo jak jej brat, ale nie wyklucza to potomków Sussexów z linii sukcesji. Archie, który w maju skończył dwa lata, jest teraz siódmy w kolejce do tronu, a jego siostra zajęła ósmą pozycję. Sam książę Harry jest szósty – pierwszy jest książę Karol, drugi książę William, a kolejne trzy miejsca należą do jego dzieci, czyli George’a, Charlotte i Louisa.

Zobacz też: Kto przejmie władzę po Elżbiecie II? Oto lista następców brytyjskiego tronu

Portal Page Six informował, że księżna Sussex planuje wziąć urlop macierzyński, a magazyn Vanity Fair pisał to samo o Harrym. Podobno urlopy rozpoczęli jeszcze pod koniec maja, ale małżeństwo nie komentuje takich spraw. Para postarała się, aby druga ciąża Meghan była jak najbardziej prywatna, na co pozwala im życie w Kalifornii. 

Harry i Meghan spodziewają się drugiego dziecka. Co onim wiemy?
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.