Książę Harry po raz pierwszy publicznie od pogrzebu księcia Filipa
Fot. Kevin Winter/Getty Images for Global Citizen VAX LIVE
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Harry na koncercie Vax Live. Pomimo zapowiedzi, Meghan nie pojawiła się u jego boku

Przemówienie księcia Harry’ego zrobiło wrażenie na publiczności

Ksenia Krasko 3 maja 2021 16:05
Książę Harry po raz pierwszy publicznie od pogrzebu księcia Filipa
Fot. Kevin Winter/Getty Images for Global Citizen VAX LIVE

Meghan i Harry wyprowadzili się do USA, aby wieść bardziej spokojne życie, ale pozostają pod nieustanną obserwacją mediów i fanów. Zainteresowanie ich życiem prywatnym w ostatnim czasie wzrasta, nie tylko ze względu na rezygnację z obowiązków królewskich i „zbyt szczery” (jak twierdzą niektórzy) wywiad z Oprah Winfrey, ale przede wszystkim dlatego, że para spodziewa się drugiego dziecka. Zakochani zdają się tym nie przejmować i robią swoje, czyli zajmują się akcjami charytatywnymi. Na jednym z takich wydarzeń Harry musiał odnaleźć się w nowej dla siebie roli, i wygląda na to, że mu się udało. Jednak pomimo wcześniejszych zapowiedzi, Meghan nie towarzyszyła mężowi, co sprowokowało kolejną porcję plotek.

Książę Harry przemówił na koncercie charytatywnym

Koncert Vax Live zorganizowano na cześć wszystkich osób, które od ponad roku stają do walki z pandemią Covid-19. Podczas wydarzenia wystosowano apel do światowych przywódców, aby udostępnili szczepionki na koronawirusa najbiedniejszym regionom. Harry, pełniący rolę ambasadora, wygłosił przemówienie. Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie od czasu pogrzebu księcia Filipa.

Wnuk brytyjskiej królowej z uśmiechem powitał obecnych na stadionie w Los Angeles. „Znajdujemy się w krytycznym momencie globalnej walki z Covid-19. Ten wieczór to święto dla każdego z was”, zwrócił się do pracowników służby zdrowia. „Dzisiejsza noc jest podziękowaniem dla wszystkich bohaterów, narażających swoje zdrowie dla nas. Przez ostatni rok bardzo dzielnie walczyliście. [...] Wykazaliście się wiedzą, odwagą i poświęceniem. Jesteśmy wam winni ogromny dług wdzięczności”, powiedział ze sceny.

Książę Sussex przypomniał także, jak istotne są szczepienia. „Nie odpoczniemy i nie wyzdrowiejemy, dopóki szczepionka nie zostanie równomiernie rozprowadzona we wszystkich zakątkach świata. Nikt nie może myśleć o własnej wygodzie i o tym, że wszystko będzie dobrze, gdy tak wiele innych ludzi cierpi”, podkreślił.

ZOBACZ: Harry na weselu Williama wygłaszał mowę. Niewiele dzieliło go od wpadki

Książę Harry na koncercie Vax Live w Los Angeles

Książę Harry wziął udział w koncercie Książę Harry na koncercie Global Citizen VAX LIVE z gwiazdami
Fot. Emma McIntyre/Getty Images for Global Citizen VAX LIVE

Harry przemawia na koncercie Vax Live w Los Angeles

Książę Harry na koncercie Global Citizen VAX LIVE
Fot. Kevin Winter/Getty Images for Global Citizen VAX LIVE

Koncert z udziałem Meghan i Harry’ego. Kiedy i gdzie obejrzeć?

Prowadzącą koncertu Vax Live została Selena Gomez. „Byłam bardzo podekscytowana, kiedy dowiedziałam się, kto weźmie w tym udział. Jestem szczęśliwa, że ci ludzie zdecydowali się do nas dołączyć i rozpowszechniać istotne informacje”, powiedziała piosenkarka.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi prezydent Joe Biden, aktorzy Ben Affleck i Sean Penn, oraz prowadzący Jimmy Kimmel. O muzyczne doznania zadbali Jennifer Lopez, zespół Foo Fighters, laureatka Oscara H.E.R. i inni artyści.

Meghan Markle również jest ambasadorką koncertu, ale nie wzięła w nim udziału. I pomimo wielu doniesień tabloidów o kryzysie w związku pary i innych „kłopotach w raju”, powód jest jasny – ciężarna księżna nie dotrzymała mężowi towarzystwa, ponieważ już wkrótce będzie rodzić i potrzebuje spokoju.

ZOBACZ: Meghan i Harry po raz drugi zostaną rodzicami! Kiedy Meghan urodzi? Media mają teorię

Koncert Vax Live zostanie wyemitowany ósmego maja o 20 (o drugiej w nocy w Polsce). Będzie dostępny na portalu YouTube. 

Meghan i Harry zostali ambasadorami koncertu Vax Live

Książę Harry na koncercie Global Citizen VAX LIVE
Fot. Kevin Mazur/Getty Images for Global Citizen VAX LIVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.