Książę Harry, księżna Kate i książę William, 16.10.2017
Fot. Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Harry na weselu Williama wygłaszał mowę. Niewiele dzieliło go od wpadki

Ujawniono, co chciał powiedzieć o księżnej Kate!

Gabriela Czernecka 29 kwietnia 2022 10:19
Książę Harry, księżna Kate i książę William, 16.10.2017
Fot. Samir Hussein/WireImage

Dokładnie 11 lat temu, 29 kwietnia 2011 roku cała Wielka Brytania żyła jednym wydarzeniem: ślubem księcia Williama i Kate Middleton. Podczas ceremonii brat pana młodego, książę Harry, pełnił rolę drużby i miał wygłosić na weselu przemowę. Słynący z zamiłowania do dobrej zabawy książę Sussex postanowił zrobić wówczas bratu kawał. W ostatniej chwili został jednak odwiedziony od swojego planu. O co chodziło?

Książę Harry wygłosił przemówienie na weselu Kate i Williama

Na weselu księcia Williama i jego świeżo poślubionej małżonki, Kate Middleton, książę Harry miał jedno, aczkolwiek niezwykle ważne zadanie. Do niego należało wygłoszenie mowy, która miała rozbawić, ale jednocześnie również wzruszyć zgromadzonych gości. Książę Harry, który w tym czasie słynął ze swojego imprezowego stylu życia. Postanowił więc dać z siebie wszystko i... niewiele brakowało, a zdobyłby się na niestosowny komentarz! W ostatniej chwili przed wpadką odciągnęła go jego ówczesna dziewczyna, Chelsey Davy. O co chodziło?

Zobacz teżOna czuła się jak służąca, on nie spieszył się z oświadczynami. Wszystkie sekrety Kate i Williama

Harry na ślubie Kate i Williama
Fot. Getty Images

Przemowa księcia Harry’ego na ślubie Williama 

Przemowa księcia Harry’ego na ślubie Williama z Kate miała zawierać niestosowny żart! Książę Harry chciał nieco zdenerwować brata i zamierzał… skomplementować księżną Kate, zachwycając się jej „zabójczymi nogami”: „Książę Harry chciał porozmawiać o "zabójczych nogach" swojej nowej szwagierki - ryzykowny pomysł wobec każdej panny młodej, nie mówiąc już o przyszłej małżonce króla..”, pisała w jednej ze swoich książek ekspertka Katie Nicholl. 

Jak podawał przed laty serwis Mirror, ostatecznie jednak książę Harry powstrzymał się od wypowiedzenia niestosownego komentarza. A to zasługa jego ówczesnej dziewczyny Chelsy Davy, którą poprosił na chwilę przed ślubem o przeczytanie słów, które przygotował. „Pomogła Harry'emu zredagować przemówienie, doradzając mu, by usunął fragment o "zabójczych nogach" Kate, który mógłby zawstydzić pannę młodą”, pisze ekspertka od rodziny królewskiej. 

Ostatecznie książę Harry żartował ze swojego brata i opowiedział kilka romantycznych historii związanych z młodą parą. Niewiele brakowało, a doszłoby do niezręcznej sytuacji... 

Czytaj też: Książę Karol był ukochanym wnukiem Królowej Matki. Była jego wsparciem i znała wszystkie sekrety

Harry na ślubie Kate i Williama
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.