KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To ona mogła być na miejscu księżnej Meghan. Kim jest Chelsy Davy?

Ją i Harry'ego łączył płomienny romans!

Gabriela Czernecka 24 maja 2018 14:11

Była pierwszą oficjalną dziewczyna księcia Harry'ego. On przez lata uchodził za imprezowicza, ale ona w pełni dorównywała mu w tej dziedzinie. Choć wielu wróżyło, że staną razem na ślubnym kobiercu, po siedmiu latach związku książę Harry i Chelsy Davy rozstali się. A naprawdę niewiele brakowało, by... zostali małżeństwem! 

Książę Harry i Chelsy Davy - jak się poznali?

Wszyscy pamiętamy, że jeszcze niedawno książę Harry był imprezowiczem, buntownikiem i kobieciarzem. Gdy media chodziły za nim krok w krok, a nagłówki gazet zaczynały przekraczać granice rozsądku („Harry podrywa dziewczynę z rozkładówki”, „Wesoły Harry”), ten postanowił zaszyć się gdzieś z dala od wielkiego świata. W 2004 roku książę Harry udał się do  Mohale Hoek (na granicy Lesotho z RPA), gdzie zgłosił się do wolontariatu w domu dziecka. To tam zobaczył, czym jest prawdziwe cierpienie, tam narodziła się też myśl, by iść w ślady mamy. 

Szybko zakochał się w mieszkańcach Lesotho, ale jego serce skradła ...tajemnicza blondynka, Chelsy Davy. Para poznała się przez wspólnego kolegę, Simona Dissa: „Simon i Harry byli serdecznymi przyjaciółmi. Któregoś razu Simon przedstawił mu Chelsy w przekonaniu, że ci dwoje do siebie pasują, ale sprawa rozeszła się po kościach, gdyż Chelsy miała zakończyć naukę w Stowe i wrócić do RPA”, czytamy w książce Harry. Biografia Katie Nicholl.

Jego zafascynowała jej przeszłość, pochodzenie i oczywiście uroda! Choć nie speszył jej fakt, że jest następcą tronu i po pierwszym spotkaniu określiła go słowem "milutki", to nie sądziła, że Harry to facet dla niej. Ten jednak się nie poddał i poprosił Simona o jej numer. Para wybrała się razem do modnego klubu nocnego, gdzie jeszcze przed końcem wieczoru Chelsy i Harry tańczyli spleceni w namiętnym uścisku. Zaiskrzyło!

Chelsy Davy - kim jest była dziewczyna księcia Harry'ego?

Harry szybko poznał rodziców Chelsy - ojca milionera, oraz matkę, byłą Miss Rodezji. Dobry kontakt złapał także z bratem dziewczyny, Shaunem. Powoli się zakochiwał, ale powrót do Anglii okazał się być sporym wyzwaniem dla pary. Choć swój związek początkowo chcieli zachować w tajemnicy, udało im się to przez zaledwie kilka miesięcy. Szczegóły ich relacji w rozmowie z The Mail on Sunday wyjawili pracownicy weekendowego kurortu, w którym para spędzała razem czas.

„Harry i Chelsy zachowywali się jak para zakochanych, całowali się i trzymali za ręce, a on wyglądał na kompletnie oczarowanego i w którymś momencie wyznał, że Chelsy jest jego pierwszą prawdziwą miłością”. W mediach z prędkością światła pojawiały się informacje o tym, kim jest Chelsy Davy, spadkobierczyni posiadłości ziemskich w Zanzibarze i pierwsza dziewczyna Harry'ego.

Książę próbował robić wszystko, by ukochana nie zaznała krzywdy ze strony mediów. „Chciałbym opowiedzieć wszystkim, jaka jest wspaniała, ale to moje życie prywatne i jeśli zacznę o tym mówić, nie będzie odwrotu...”, wyznał. Wówczas udało mu się nawet zorganizować przyjazd Chelsy na walentynki, podczas których miała okazję poznać księcia Karola i księżną Camillę. Choć o związku mówić nie chciał, szybko okazało się, że Harry nie zamierza aż tak przywiązywać wagi do fotoreporterów i publicznie okazywał swoje uczucia. 

Niestety, po dwóch latach Chelsy zaczął przeszkadzać związek na odległość. W 2007 roku para rozstała się. Podobno Davy miała już dość tego, że Harry za mało się stara, zbyt dużo uwagi poświęca wojsku, a nie jej, a na dodatek media obfotografowały go romansującego z kelnerką. Po kilku tygodniach para jednak się pogodziła, ale Harry poczuł smak wolności, z której nie chciał rezygnować.

Całonocne biesiady na przepustkach wojskowych i bujne życie towarzyskie Harry'ego dały Chelsy mocno w kość. Ich relacja była bardzo burzliwa - zakochani wielokrotnie rozstawali się i schodzili ze sobą. Brytyjczycy sądzili, że mimo nieporozumień, para w końcu ogłosi swoje zaręczyny. 

Razem pojawili się m.in. na ślubie Kate i Wiliama. Podczas przemowy, którą Harry wygłaszał na przyjęciu zorganizowanym przez księcia Karola, skierował słowa do Chelsy: „Jesteś następna”, sugerując że ich związek przetrwa wszystko i lada dzień usłyszymy dobrą nowinę. Niestety chwilę później para ostatecznie zdecydowała się zakończyć swój związek. Co ciekawe, Chelsy proponowano sporą sumę za opisanie ich związku, ale ta odmówiła. Mimo to para pozostała w kontakcie.

Przez pewien czas Chelsy Davy pracowała w kancelariach prawniczych, ale obecnie zajmuje się tworzeniem biżuterii. Pojawiła się nawet na ślubie Harry'ego, a wyrazom jej twarzy przypatrywały się wszystkie kamery. Ta jednak ze spokojem przyjęła ślub byłego ukochanego. Widać, że byli kochankowie darzą się sympatią. Pytanie tylko, czy Meghan podźwignie ciężar, jakim jest utrzymanie rozrywkowego Harry'ego w ryzach.   

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.