KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zobacz niepublikowane zdjęcia ze ślubu księcia Harry'ego i księżnej Meghan! 

Harry oczekujący na ukochaną, Meghan witająca się z mamą...

Gabriela Czernecka 19 maja 2020 15:45

O tym wydarzeniu donosiły media na całym świecie. Ulubieniec Brytyjczyków, książę Harry, syn księcia Karola i księżnej Diany, 19 maja 2018 roku stanął na ślubnym kobiercu u boku amerykańskiej aktorki i rozwódki, Meghan Markle. Od samego początku ich związek wzbudzał spore kontrowersje, ale oni na przekór przeciwnościom losu postanowili udowodnić, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody. Ich ślub był prawdziwym wydarzeniem sezonu. Nie obyło się bez momentów pełnych czułości i wzruszeń, kiedy to Harry widząc ukochaną po raz pierwszy powiedział: „Wyglądasz przepięknie. Tęskniłem za Tobą”. Nie brakło jednak i skandali, bowiem podczas ślubu wielokrotnie złamano królewski protokół. Te odstępstwa od obowiązujących od lat zasad nie były jednak zbyt wielkim zaskoczeniem. Ślub Meghan i Harry'ego jednogłośnie okrzyknięto powiewem świeżości i nowoczesności w stronę zardzewiałej monarchii. Dziś książęca para Sussex świętuje drugą rocznicę ślubu. Przypominamy, co działo się tego wyjątkowego dnia i pokazujemy niepublikowane dotąd zdjęcia z ceremonii. Tak wyglądał ślub Meghan i Harry'ego od kulis! 

Rocznica ślubu Meghan i Harry'ego - niepublikowane zdjęcia

Dziś nie są już pełnoprawnymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę i księżna Susssex na początku 2020 roku zrezygnowali z pełnienia królewskich funkcji. Para podjęła taką decyzję w wyniku wydarzeń minionych miesięcy. Para zrezygnowała z części przywilejów, które przysługują im jako członkom brytyjskiej rodziny królewskiej, a wykonywanie ich zakończyli wraz z dniem 31 marca 2020 roku. Małżeństwo od teraz zarabia na własne utrzymanie, zamiast żyć na koszt podatników, jak pozostali członkowie rodziny Windsorów. Ich decyzja podzieliła Brytyjczyków - jedni popierali ją, twierdząc, że Meghan i Harry na siłę próbowali wprowadzać zmiany w monarchii, która przecież opiera się na tradycji i określonych zachowaniach, inni wręcz przeciwnie, twierdzili, że para mogła unowocześnić nieco wizerunek Windsorów, gdyby tylko dano im na to szansę. Jedno jest pewne, małżeństwo podejmowało próby wpasowania się w świat protokołu i tradycji. Niestety nie do końca poradzili sobie z tym zadaniem.

Dziś wiodą życie z dala od królewskich przywilejów. Książęca para Sussex obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie wychowuje syna, Archiego Harrisona i nie ma wątpliwości, że wreszcie wiodą życie na własnych zasadach. Dziś para obchodzi drugą rocznicę ślubu. Jest to szczególna data nie tylko dzięki temu, że Meghan Markle stała się pełnoprawną członkinią rodziny Windsorów (co prawda tylko na dwa lata, biorąc pod uwagę rezygnację z obowiązków, ale zawsze coś!). To właśnie 19 maja 2018 roku najbardziej dało się zauważyć kierunek, w jakim rodzina Sussex chciała zmierzać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbył się 19 maja 2018 roku o godzinie 13.00 (polskiego czasu) w kaplicy św. Jerzego. Tego dnia parze towarzyszyli najbliżsi, rodzina i przyjaciele oraz... tysiące ludzi przed telewizorami. Młoda para początkowo wydawała się być zestresowana całym wydarzeniem i jego bogatą oprawą, ale szybko oswoiła się z sytuacją i poddała magii chwili. Małżeństwo z okazji pierwszej rocznicy ślubu podzieliło się z fanami niepublikowanymi dotąd zdjęciami ze ślubu. Jak wyglądał ten wyjątkowy dzień w ich życiu? Książę Harry przybył na swój ślub w towarzystwie księcia Williama. Podobnie było przed laty, kiedy to książę William brał ślub z Kate Middleton, to właśnie brat towarzyszył mu w drodze do ołtarza.

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Panowie kawałek drogi podjechali samochodem, następnie przywitali się z tłumem fanów. 

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Oczywiście królewski ślub nie mógł odbyć się gdyby, nie towarzyszył mu jakiś skandal. W tym przypadku była to sytuacja związana z ojcem księżnej Meghan. Thomas Markle na kilka tygodni przed ślubem córki zaczął aktywnie udzielać się w mediach i zdradzać szczegóły na temat jej prywatnego życia. Zarówno na Meghan, jak i jej rodzinę spadła fala krytyki. Mimo że Meghan kontaktowała się z ojcem, prosząc by zaprzestał informowania mediów o jej życiu, Thomas Markle wciąż udzielał wywiadów. Sytuacja stała się na tyle poważna, że w tym samym czasie pogorszył się jego stan zdrowia. Ostatecznie ojciec Meghan nie pojawił się na jej ślubie. W drodze do ołtarza towarzyszył więc Meghan książę Karol.

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Meghan w tym dniu mogła jednak liczyć na wsparcie matki, Dorii Ragland

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Nie zabrakło także koleżanek i przyjaciółek Meghan ze świata filmu. Choć Meghan postanowiła, że nie będzie miała na swoim ślubie honorowej druhny, bo ma zbyt wiele przyjaciółek i nie chce wybierać spośród nich, to tego dnia mogła liczyć na ich pomoc i wsparcie. 

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Po całej ceremonii Meghan i Harry wzięli udział w tradycyjnej sesji zdjęciowej. 

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

To był dla nich szczególny dzień. A co jeszcze powinniśmy pamiętać ze ślubu Meghan i Harry'ego? Zobaczcie nasze wideo!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.