KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i księżna Meghan obchodzą 4. rocznicę ślubu! Zobacz niepublikowane zdjęcia z uroczystości

Harry oczekujący na ukochaną, Meghan witająca się z mamą...

Gabriela Czernecka 19 maja 2022 10:45

19 maja 2018 roku ulubieniec Brytyjczyków, książę Harry, stanął na ślubnym kobiercu u boku swojej ukochanej: amerykańskiej rozwódki, Meghan Markle. O tym wydarzeniu rozpisywały się media na całym świecie. Związek pary od samego początku wzbudzał spore kontrowersje, ale zakochani udowodnili, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody. Na uroczystości nie obyło się bez pełnych czułości momentów oraz wzruszeń, kiedy książę widząc ukochaną, powiedział: „Wyglądasz przepięknie. Tęskniłem za Tobą”. Nie zabrakło również skandali... Podczas ceremonii wielokrotnie złamano królewski protokół. Odstępstwa od obowiązujących zasad nie były jednak zbyt wielkim zaskoczeniem, a ślub Meghan i Harry’ego jednogłośnie okrzyknięto „powiewem świeżości i nowoczesności” w obliczu „zardzewiałej” monarchii. Dziś Sussexowie świętują czwartą rocznicę ślubu. Przypominamy, co działo się w tym wyjątkowym dniu. Tak wyglądał ślub Meghan i Harry’ego od kulis!

Rocznica ślubu Meghan i Harry’ego - niepublikowane zdjęcia

Meghan i Harry nie są już pełnoprawnymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Książę i księżna Sussex na początku zeszłego roku zrezygnowali z pełnienia królewskich funkcji, a w tym roku potwierdzili, że nie wrócą do tych obowiązków. Wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych i zarabiają na własne utrzymanie, angażując się w wiele nowych projektów, między innymi współpracę z Oprah Winfrey. W lutym przekazali światu, że spodziewają się drugiego dziecka. Córka pary ma urodzić się już niedługo.

Decyzja Sussexów o odejściu z rodziny podzieliła Brytyjczyków – jedni zauważali, że jest słuszna, twierdząc, że Meghan i Harry na siłę próbowali wprowadzać zmiany w monarchii, która przecież opiera się na tradycji i określonych zachowaniach. Inni twierdzili, że para mogła unowocześnić wizerunek Windsorów, gdyby tylko miała taką szansę. Jedno jest pewne, małżeństwo podejmowało próby wpasowania się w świat protokołu i tradycji. Niestety nie do końca poradzili sobie z tym zadaniem.

Dziś książęca para Sussex obchodzi czwartą rocznicę ślubu. Jest to szczególna data nie tylko dlatego, że Meghan Markle stała się wtedy pełnoprawną członkinią rodziny Windsorów (co prawda tylko na dwa lata, biorąc pod uwagę rezygnację z obowiązków, ale zawsze coś!). To właśnie 19 maja 2018 roku najbardziej dało się zauważyć kierunek, w jakim rodzina Sussex chciała zmierzać.

Zobacz też: Królowa Elżbieta II znowu pojawiła się publicznie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

Ślub Meghan i Harry’ego - jak wyglądała ceremonia?

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbył się 19 maja 2018 roku o godzinie 13.00 (polskiego czasu) w kaplicy św. Jerzego. Tego dnia parze towarzyszyli najbliżsi, rodzina i przyjaciele oraz... tysiące ludzi przed telewizorami. Młoda para początkowo wydawała się być zestresowana całym wydarzeniem i jego bogatą oprawą, ale szybko oswoiła się z sytuacją i poddała się magii chwili. Jak wyglądał ten wyjątkowy dzień? Para podzieliła się niepublikowanymi dotąd zdjęciami dwa lata temu, gdy świętowała pierwszą rocznicę ślubu.

Książę Harry przybył na ceremonię w towarzystwie księcia Williama. W taki sposób stworzyli swoją własną tradycję, ponieważ przed laty, kiedy to William brał ślub z Kate Middleton, to młodszy brat odprowadził go do ołtarza. Panowie kawałek drogi podjechali samochodem, następnie przywitali się z tłumem fanów.

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Na królewskim ślubie nie mogło oczywiście zabraknąć skandalu, a chodziło o ojca księżnej Meghan. Thomas Markle na kilka tygodni przed ślubem córki zaczął aktywnie udzielać się w mediach i zdradzać szczegóły na temat jej prywatnego życia. Zarówno na Meghan, jak i na jej rodzinę spadła fala krytyki. Mimo, że księżna Sussex skontaktowała się z ojcem i poprosiła go o trzymanie się z dala od mediów, Thomas Markle wciąż udzielał wywiadów. Sytuacja stała się na tyle poważna, że w tym samym czasie pogorszył się jego stan zdrowia. Ostatecznie ojciec Meghan nie pojawił się na jej ślubie. Do ołtarza odprowadził ją książę Karol.

Zobacz też: Książę Karol był pod wrażeniem Barbry Streisand i próbował ją uwieść. Jakie relacje ich łączyły?

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Meghan w tym dniu mogła także liczyć na wsparcie matki, Dorii Ragland.

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Na uroczystości nie zabrakło także przyjaciółek Meghan i koleżanek z branży, choć księżna postanowiła, że nie będzie miała na swoim ślubie honorowej druhny, bo nie chciała wybierać „tej jedynej”.

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

Po pięknej ceremonii Meghan i Harry wzięli udział w tradycyjnej sesji zdjęciowej.

Ślub Harry'ego i Meghan, niepublikowane zdjęcia ślub księcia Harry'ego i księżnej Meghan
Fot. screen Sussex Royal Instaram

To był dla nich szczególny dzień... Co jeszcze działo się na ślubie Meghan i Harry’ego? Zobaczcie nasze wideo! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.