EN_01477546_0686, królowa Elżbieta II
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II znowu pojawiła się publicznie!

Tym razem zaskoczyła mieszkańców Londynu...

Karol Sowa 18 maja 2022 17:01
EN_01477546_0686, królowa Elżbieta II
Fot. STEVE PARSONS/AFP/East News

Ten rok jest bardzo ważny dla królowej Elżbiety II, ponieważ obchodzi ona Platynowy Jubileusz. Dodatkowo w przyszłym miesiącu czekają ją uroczystości związane z jej urodzinami. Z tej okazji w Wielkiej Brytanii zaplanowane zostały liczne wydarzenia. Niedługo po tym jak ogłosiła, że nie weźmie udziału w corocznej ceremonii otwarcia parlamentu, cztery dni później można było ją zobaczyć na Royal Windsor Horse Show, czyli pokazie koni. Następnie pojawiła się na jednej z uroczystości z okazji Platynowego Jubileuszu. Dodatkowo zaskoczyła ona mieszkańców Londynu, ponieważ wzięła udział w otwarciu najnowszej linii metra... 

Królowa Elżbieta II pojawiła się na otwarciu najnowszej linii metra w Londynie 

Kilka dni temu na ziemiach brytyjskich została zakończona budowa wyczekiwanej przez wielu mieszkańców najnowszej stacji metra. Warto dodać, że została ona nazwana na cześć królowej. Nie ma co się dziwić, że monarchini zaszczyciła mieszkańców oraz organizatorów swoją obecnością. Królowa Elżbieta II miała możliwość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na stacji Paddington oraz zakupienia pierwszego biletu. Linią Elizabeth można dojechać z Shenfield, który jest na wschodzie Londynu na zachód. Między innymi do Reading czy na Heathrow, czyli największe lotnisko w Londynie. Ubranie królowej było wyjątkowe. Miała na sobie żółty płaszcz, a na głowie nie zabrakło kapelusza, który jest dla niej nieodłącznym elementem garderoby. Niestety poruszała się ona za pomocą laski. Wraz z nią pojawił się jej syn Edward oraz premier Boris Johnson.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Naukowcy odtworzyli perfumy Kleopatry, dzięki nim wiemy jak pachniała władczyni Egiptu

Elżbieta II, otwarcie stacji metra, 17.05.2022

Elżbieta II, otwarcie stacji metra, 17.05.2022
Fot. Andrew Matthews/Press Association/East News

ZOBACZ TAKŻE: Książę Karol był pod wrażeniem Barbry Streisand i próbował ją uwieść. Jakie relacje ich łączyły?

Linia metra miała być otwarta 4 lata temu, bo w grudniu 2018 roku. Jednak ze względu na problemy z systemami sygnalizacji oraz testami bezpieczeństwa otwarcie stacji cały czas było przekładane na inny termin. Jak wiadomo mieszkańcy miasta będą mogli pierwszy raz skorzystać z metra 24 maja.  

Królowa Elżbieta II, otwarcie stacji metra, 17.05.2022

Elżbieta II, otwarcie stacji metra, 17.05.2022
Fot. Andrew Matthews/Press Association/East News

Królowa Elżbieta II, otwarcie stacji metra, 17.05.2022

Elżbieta II, otwarcie stacji metra, 17.05.2022
Fot. Pool / i-Images/Eyevine/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.