Książę Karol i Barbra Streisand, 20.04.1994
Fot. Kent Gavin/Mirrorpix/Getty Images
Królewskie życie

Książę Karol był pod wrażeniem Barbry Streisand i próbował ją uwieść. Jakie relacje ich łączyły?

„Byli sobą bardzo zauroczeni”

Marta Nawacka 18 maja 2022 16:13
Książę Karol i Barbra Streisand, 20.04.1994
Fot. Kent Gavin/Mirrorpix/Getty Images

Wszyscy wiedzą, że małżeństwo księcia Karola z Dianą Spencer nie było udane. Nie każdy jednak wie, że poza Camillą Parker-Bowles, która jest jego największą miłością, syn królowej Elżbiety był dość kochliwy. Książę Walii miał nawet wdać się w krótki, ale płomienny romans z Barbrą Streisand. Jakie relacje łączyły gwiazdę estrady z następcą brytyjskiego tronu?

Książę Karol był zafascynowany Barbrą Streisand

Najstarsza pociecha królowej Elżbiety II nie kryła swojej fascynacji wielką gwiazdą muzyki, jaką była Barbra Streisand. Książę Karol miał być tak zachwycony jej głosem, że cały jego pokój w pałacu okleił plakatami z wizerunkiem artystki. W 1974 roku wybrał się do Stanów Zjednoczonych. Korzystając z okazji książę udał się na plan filmu „Funny Lady”, gdzie poznał swoją idolkę. To właśnie wtedy miała nawiązać się pomiędzy nimi wyjątkowa przyjaźń, która w perspektywie miała miejsce również na coś więcej. „To było takie słodkie. Nagrywałam w wytwórni Warner Brothers, a on poprosił o spotkanie ze mną. Zaproponowałam mu wówczas łyk herbaty i pomyślałam, że może ochrona zacznie sprawdzać, czy nie jest przypadkiem zatruta”, wyznała piosenkarka w programie „Lorraine”.

Książę Karol był pod wielkim wrażeniem gwiazdy. Natychmiast zaczął to więc okazywać i... starać się o jej względy. „Zobaczyłam bukiet kwiatów i zapytałam, kto mi go przysłał. Moja asystentka odpowiedziała: „Wielbiciel o imieniu Charles”, wyznała Barbra Streisand w jednym z wywiadów. „Spojrzałam na kwiaty i zorientowałam się, że nie były z kwiaciarni. Pochodziły z jego ogrodów. Moja asystentka nie poznała go i pomyślała, że to po prostu mój fan. To było takie śmieszne. A to był książę Karol! Zanim jeszcze poznał Dianę”, dodała artystka.

Czytaj też: Książę William został wygwizdany podczas finału Pucharu Anglii. „Całkowicie potępiam wszystkich kibiców"

Książę Karol i Barbra Streisand, 20.04.1994
Fot. Kent Gavin/Mirrorpix/Getty Images

Książę Karol i Barbra Streisand, 20.04.1994

Książę Karol i Barbra Streisand, 25.04.1994
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Książę Karol i Barbra Streisand, 25.04.1994

Barbra Streisand nie zrezygnowała z marzeń dla księcia

Mimo że książę Karol starał się o względy Barbry Streisand, ta nie dała się skusić urokowi następcy tronu. Była u szczytu popularności, śniła swój amerykański sen, a jej utwory królowały na światowych listach przebojów. Nie zamierzała rzucić tego wszystkiego i wchodzić w brytyjską rodzinę królewską, co zmusiłoby ją do rezygnacji z kariery. Nie znaczy to jednak, że artystka i książę Walii zerwali ze sobą kontakt. Pozostali przyjaciółmi. „Zostaliśmy przyjaciółmi, a ja uwielbiałam spędzać czas w jego posiadłości Highgrove House. I oczywiście spędzać czas z nim”, mówiła w wywiadzie.

W Wielkiej Brytanii plotkowano jednak o tym, że po rozstaniu księcia Karola i księżnej Diany para odnowiła ze sobą kontakt. Mieli się spotkać w 1994 roku, kiedy Barbra Streisand grała koncert w Londynie. Wówczas między artystką i najstarszym synem królowej Elżbiety II miał wybuchnąć krótki, ale ognisty romans... Później książę Walii miał odwiedzić wokalistkę w Los Angeles. „Spotkali się w hotelu Bel Air. Książę zorganizował dla niej kolację. Byli sobą bardzo zauroczeni”, wspominał w 2006 roku biograf Barbry, Christopher Anderson. Jednak i tym razem z ich relacji nic nie wyszło. Karol wrócił do Wielkiej Brytanii, wprost do największej miłości swojego życia, Camilli Parker-Bowles. Piosenkarka z kolei w 1997 roku związała się z aktorem Jamesem Brolinem. „Gdybym wtedy lepiej to rozegrała, mogłabym być pierwszą żydowską księżniczką”, śmiała się przed laty.  

Zobacz także: Kim jest Harald V? Oto tajemnice ulubionego króla Norwegów

Barbra Streisand z mężem, Jamesem Brolinem, 24.02.2019, Beverly Hills
Fot. Kevin Mazur/VF19/WireImage

Barbra Streisand z mężem, Jamesem Brolinem, 24.02.2019, Beverly Hills

Książę Karol i księżna Camilla, 17.05.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Książę Karol i księżna Camilla, 17.05.2022

Źródło: magazyn Dobre Chwile

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.