KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Przypominamy najbardziej spektakularne królewskie śluby w historii!

Nie obyło się bez wpadek...

Gabriela Czernecka 12 listopada 2021 17:02

Królewskie śluby zawsze wzbudzają spore zainteresowanie mediów. Śluby w brytyjskiej rodzinie królewskiej świętuje cała Wielka Brytania, a poddani królowej z niecierpliwością oczekują na to, by móc zobaczyć suknię ślubną panny młodej. Tak było i w przypadku ślubu księcia Karola z Dianą Spencer, księcia Andrzeja z Sarah Ferguson, księcia Williama z Kate MIddleton, księcia Harry'ego z Meghan Markle czy księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem. Przypominamy ciekawostki o siedmiu najbardziej spektakularnych królewskich ślubach. Które ceremonie przeszły do historii? Zobaczcie sami! 

Ślub księcia Williama i księżnej Kate

Tak było choćby w przypadku ślubu księcia Williama i księżnej Kate, który przeszedł do historii jako ten, którego oglądało najwięcej osób. Relację z tego wydarzenia śledziło aż około 2 miliardów ludzi na całym świecie. Nie obyło się jednak bez wpadki. Okazało się, że nikt nie sprawdził choćby rozmiarów obrączki - ta przeznaczona dla księżnej Kate była na nią... za mała, a książę William musiał się naprawdę sporo natrudzić, żeby włożyć go na palec ukochanej. Książę William, w przeciwieństwie do żony i do tradycji, obrączki nie nosi. Jego małżonka również postanowiła zrezygnować z jednej z tradycji. Podobnie, jak Diana przed laty nie ślubowała mężowi posłuszeństwa.

Zobacz:  Księżna Kate i książę William trzymają się za ręce. Czy złamali protokół?

Ślub księcia Karola i księżnej Diany

A skoro mowa o Dianie to pora przyjrzeć się ślubowi stulecia, czyli ślubowi Diany Spencer z księciem Karolem. To wydarzenie śledziło około 750 milionów ludzi na całym świecie. Wszyscy patrzyli jednak tylko na... suknię księżnej Diany, która dziś sprawia wrażenie odrobinę kiczowatej, ale wówczas była godna "przyszłej księżniczki ludu". Kreacja z sześciu różnych materiałów, wyszywana tysiącami perełek i cekinów z najdłuższym trenem w historii sukien ślubnych w royal family, robiła piorunujące wrażenie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie królewskiej zapraszamy do grupy: link tutaj>>

Niestety, Diana ledwo zmieściła się w niej do powozu, a gdy z niego wysiadła, okazało się, że suknia jest wymięta i fatalnie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach. Osoby odpowiedzialne za pomoc w obsłudze wydarzenia musiały zrobić wszystko, by choć odrobinę poprawić wygląd panny młodej i odwrócić od tego uwagę. Mimo tych wpadek, żadna inna panna młoda nie wywołała podobnego wrażenia.

Zobacz również: Był powiernikiem jej mrocznych sekretów. Oto najpiękniejszezdjęcia księcia Williama z Dianą

Który ślub został okrzyknięty najnowocześniejszym ślubem? Który udowodnił, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody, a na którym panna młoda płakała, i to wcale nie z radości? Zobaczcie nasze wyjątkowe video!  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?