KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Przypominamy najbardziej spektakularne królewskie śluby w historii!

Nie obyło się bez wpadek...

Gabriela Czernecka 11 października 2018 19:26

Ślub księżniczki Eugenii już w piątek! Wnuczka królowej weźmie ślub ze swoim wieloletnim partnerem, Jackiem Brooksbankiem. Para stanie na ślubnym kobiercu dokładnie tam, gdzie przed miesiącami sakramentalne tak powiedzieli sobie książę Harry i księżna Meghan. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ciekawostki o siedmiu najbardziej spektakularnych królewskich ślubach. Które ceremonie przeszły do historii? Zobaczcie sami! 

Ślub księżniczki Eugenii

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank powiedzą sobie tak 12 października 2018 roku w kaplicy świętego Jerzego na Zamku Windsor. Tego dnia będą towarzyszyć im zarówno najbliżsi, jak i rodzina. Już mówi się, że na ślubie dojdzie do wpadek. Zagraniczne media już spekulują, który z gości złamie królewski protokół, zasady etykiety bądź dress code'u. Nie jest to jednak nic zaskakującego, bowiem na królewskich ślubach również dochodzi do wpadek, czasem nawet takich, jakich nikt by się nie spodziewał! 

Wszystko o ślubie księżniczki Eugenii znajdziecie tutaj>>

Ślub księcia Williama i księżnej Kate

Tak było choćby w przypadku ślubu księcia Williama i księżnej Kate, który przeszedł do historii jako ten, którego oglądało najwięcej osób. Relację z tego wydarzenia śledziło aż około 2 miliardów ludzi na całym świecie. Nie obyło się jednak bez wpadki. Okazało się, że nikt nie sprawdził choćby rozmiarów obrączki - ta przeznaczona dla księżnej Kate była na nią... za mała, a książę William musiał się naprawdę sporo natrudzić, żeby włożyć go na palec ukochanej. Książę William, w przeciwieństwie do żony i do tradycji, obrączki nie nosi. Jego małżonka również postanowiła zrezygnować z jednej z tradycji. Podobnie, jak Diana przed laty nie ślubowała mężowi posłuszeństwa.

Ślub księcia Karola i księżnej Diany

A skoro mowa o Dianie to pora przyjrzeć się ślubowi stulecia, czyli ślubowi Diany Spencer z księciem Karolem. To wydarzenie śledziło około 750 milionów ludzi na całym świecie. Wszyscy patrzyli jednak tylko na... suknię księżnej Diany, która dziś sprawia wrażenie odrobinę kiczowatej, ale wówczas była godna "przyszłej księżniczki ludu". Kreacja z sześciu różnych materiałów, wyszywana tysiącami perełek i cekinów z najdłuższym trenem w historii sukien ślubnych w royal family, robiła piorunujące wrażenie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie królewskiej zapraszamy do grupy: link tutaj>>

Niestety, Diana ledwo zmieściła się w niej do powozu, a gdy z niego wysiadła, okazało się, że suknia jest wymięta i fatalnie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach. Osoby odpowiedzialne za pomoc w obsłudze wydarzenia musiały zrobić wszystko, by choć odrobinę poprawić wygląd panny młodej i odwrócić od tego uwagę. Mimo tych wpadek, żadna inna panna młoda nie wywołała podobnego wrażenia.

Który ślub został okrzyknięty najnowocześniejszym ślubem? Który udowodnił, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody, a na którym panna młoda płakała, i to wcale nie z radości? Zobaczcie nasze wyjątkowe video!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.