To nie była dla niej łatwa decyzja...

Gabriela Czernecka 15 sierpnia 2021 10:42

Była księcia Harry'ego zerwała z nim po ślubie Williama i Kate. To nie była dla niej łatwa decyzja. Para w 2011 roku zakończyła swój płomienny romans. Wielu wróżyło, że to właśnie Chelsy Davy stanie u jego boku na ślubnym kobiercu. Niestety po siedmiu latach związku książę Harry i Chelsy Davy rozstali się. Niewielu jednak wie, że para rozstała się tuż po ślubie Williama i Kate! Dlaczego?

Chelsy Davy zerwała z Harrym zaraz po ślubie Williama

Zanim książę Harry wziął ślub z Meghan Markle, chętnie korzystał z kawalerskiego życia i długo szukał tej jedynej. O jego miłosnych podbojach i szalonych imprezach niejednokrotnie rozpisywały się brytyjskie tabloidy. Najgłośniej było o jego związku z Chelsy Davy. To ona była dziewczyną, z którą Harry miał stanąć na ślubnym kobiercu!

Zobacz: Kto mógł być na miejscu Meghan Markle? Oto byłe dziewczyny księcia Harry'ego

Chelsy Davy i książę Harry: jak się poznalli

Para poznała się przez wspólnego kolegę, Simona Dissa: „Simon i Harry byli serdecznymi przyjaciółmi. Któregoś razu Simon przedstawił mu Chelsy w przekonaniu, że ci dwoje do siebie pasują, ale sprawa rozeszła się po kościach, gdyż Chelsy miała zakończyć naukę w Stowe i wrócić do RPA”, czytamy w książce Harry. Biografia Katie Nicholl.

Zobacz: Na ślub księcia Harry'ego zostały zaproszone jego dwie byłe dziewczyny

Choć swój związek początkowo chcieli zachować w tajemnicy, udało im się to przez zaledwie kilka miesięcy. Szczegóły ich relacji w rozmowie z The Mail on Sunday wyjawili pracownicy weekendowego kurortu, w którym para spędzała razem czas, którzy ze szczegółami opowiedzieli o relacji zakochanych: „Harry i Chelsy zachowywali się jak para zakochanych, całowali się i trzymali za ręce, a on wyglądał na kompletnie oczarowanego i w którymś momencie wyznał, że Chelsy jest jego pierwszą prawdziwą miłością”.

W mediach z prędkością światła pojawiały się informacje o tym, kim jest Chelsy Davy, spadkobierczyni posiadłości ziemskich w Zanzibarze i pierwsza dziewczyna Harry'ego i jego... przyszła żona! „Chciałbym opowiedzieć wszystkim, jaka jest wspaniała, ale to moje życie prywatne i jeśli zacznę o tym mówić, nie będzie odwrotu...”, próbował ratować ukochaną przed mediami.

Przeczytaj także: Przeżyjmy to jeszcze raz! Dwa lata temu Harry i Meghan stanęli na ślubnym kobiercu!

Niestety, po dwóch latach Chelsy zaczął przeszkadzać związek na odległość. W 2007 roku para rozstała się. Davy miała już dość tego, że Harry za mało się stara, zbyt dużo uwagi poświęca wojsku, a nie jej, a na dodatek media obfotografowały go romansującego z kelnerką. Po kilku tygodniach para jednak się pogodziła, ale Harry poczuł smak wolności, z której nie chciał rezygnować.

Więcej na temat rodziny królewskiej znajdziecie w naszej grupie na Facebooku: link tutaj>>

Ich relacja była bardzo burzliwa - zakochani wielokrotnie rozstawali się i schodzili ze sobą. Brytyjczycy sądzili, że mimo nieporozumień, para w końcu ogłosi swoje zaręczyny. Zwłaszcza, że Harry to właśnie u jej boku pojawił się na ślubie brata. Chelsy pomogła mu dopracować toast (podobno taktownie doradziła mu usunięcie wątku o "zabójczych nogach Kate") i pojawiła się w jego towarzystwie na kameralnym ślubnym obiedzie w pałacu Buckingham.

Tuż po ślubie media pisały, że Harry'ego na ślubie brata połączyło coś z Pippą Middleton, siostrą panny młodej. Faktycznie, Pippa wyglądał fenomenalnie w obcisłej kreacji, która perfekcyjnie podkreślała jej... pupę (!). Nic dziwnego, że próbowano tę dwójkę zeswatać. Harry jednak szybko wyprostował te informacje: „Pippa? Ha! Nie, chwilowo z nikim się nie spotykam, jestem w stu procentach wolny”, odpowiedział.

Ślub Williama i Kate: Harry i Chelsy rozstali się

I rzeczywiście, udział w uroczystości, jaką był królewski ślub, tylko utwierdził Chelsy, że nie nadaje się na księżną.  „Była zbyt ambitna i niezależna, chciała jeszcze wiele osiągnąć”, pisze Katie Nicholl w biografii o Harrym. „Po ślubie zrozumiała, że to nie dla niej. Zobaczyła, na czym polega życie na świeczniku i stwierdziła, ze nie chce takiego życia. Miała dość nagonki dziennikarzy, przerażało ją to i ograniczało”, mówiła jedna z koleżanek Chelsy. W przeciwieństwie do Kate nie zamierzała poświęcać całego swojego życia dla ukochanego i nie najlepiej radziła sobie z presją.

„Mężczyźni z aparatami fotograficznymi obrzucali ją niewybrednymi wyzwiskami, byle wyszła na zdjęciu smutna lub rozgniewana. Naprawdę kochała Harry'ego, ale nie czuła się na siłach żyć w ten sposób”, dodaje.

Chelsy Davy o rozstaniu z Harrym

Kilka lat później Chelsy Davy odniosła się do rozstania z Harrym i opowiedziała o tym, z jak ogromną presją wiązała się "rola dziewczyny księcia": „To była jazda bez trzymanki: niekomfortowa, przerażająca i szalona. Kiedy sprawy stawały na ostrzu noża, to było nie do wytrzymania. Nie dawałam sobie rady (...). Usiłowałam żyć jak człowiek, a to było straszne. Istny obłęd. Dlatego chciałam wrócić do Afryki. Teraz  mam święty spokój”, wyznała w rozmowie z Timesem.

Przeczytaj również: Chelsy Davy o związku z księciem Harrym: „Bałam się i czułam się niekomfortowo”

Jej słowa potwierdza Angela Levin, która jest w trakcie tworzenia książki o życiu Harry'ego: „Kiedy zobaczyła, z jaką pompą się to wszystko odbywa, wiedziała, że muszą się rozstać. Mimo że mieli ze sobą wiele wspólnego, doszła do wniosku, że pochodzą z dwóch różnych światów i że to się nigdy nie uda. Zwłaszcza, że Chelsy zawsze ceniła swoją prywatność i chroniła jej”, pisze. 

Para rozstała się jednak w zgodzie. Myślicie, że dziś Chelsy żałuje tej decyzji? 

1/6
była dziewczyna księcia Harry'ego: Chalsy Davy
Copyright @East News
1/6

Chelsy Davy była pierwszą miłością księcia Harry'ego.

2/6
była dziewczyna księcia Harry'ego: Chalsy Davy
Copyright @East News
2/6

To ona była dziewczyną, z którą Harry miał stanąć na ślubnym kobiercu!

3/6
była dziewczyna księcia Harry'ego: Chalsy Davy
Copyright @East News
3/6

„Harry i Chelsy zachowywali się jak para zakochanych, całowali się i trzymali za ręce, a on wyglądał na kompletnie oczarowanego i w którymś momencie wyznał, że Chelsy jest jego pierwszą prawdziwą miłością”.

4/6
była dziewczyna księcia Harry'ego: Chalsy Davy
Copyright @East News
4/6

„Chciałbym opowiedzieć wszystkim, jaka jest wspaniała, ale to moje życie prywatne i jeśli zacznę o tym mówić, nie będzie odwrotu...”, próbował ratować ukochaną przed mediami.

5/6
Książę Harry, Chelsy Davy
Copyright @Getty Images
5/6

Niestety, po dwóch latach Chelsy zaczął przeszkadzać związek na odległość. W 2007 roku para rozstała się. Po kilku tygodniach jednak się pogodziła, ale Harry poczuł smak wolności, z której nie chciał rezygnować.

6/6
Książę Harry zaprosił na ślub z Meghan Markle byłe dziewczyny. Kim jest Cressida Bonas i Chelsy Davy?
Copyright @East News
6/6

Udział w uroczystości, jaką był królewski ślub, tylko utwierdził Chelsy, że nie nadaje się na księżną.  „Była zbyt ambitna i niezależna, chciała jeszcze wiele osiągnąć”, pisze Katie Nicholl w biografii o Harrym.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.