Książę William i księżna Kate
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William znów złamał królewskie zasady! Tym razem chodzi o 350-letnią tradycję...

A wszystko przez Kate

Rafał Kowalski 23 listopada 2018 20:03
Książę William i księżna Kate
Fot. East News

Na dzień przed końcem kwietnia 2011 roku książę William i Kate Middleton powiedzieli sobie sakramentalne tak. Przepiękną uroczystość oglądały miliony widzów na całym świecie i wszyscy oni skupiali się na staranności, z jaką przygotowano ślub oraz na radości z tego wydarzenia. Po siedmiu latach wyszło jednak na jaw, że przez uroczystość książę William złamał długowieczną tradycję.

William odstąpił od królewskiej tradycji

Autorka książki The Duchess of Cambridge: How Kate Middleton Became a Future Queen, Jessica Jayne słusznie zauważyła, że Kate była pierwszą kobietą niezwiązaną nijak z arystokracją, którą poślubił członek brytyjskiej rodziny królewskiej. „W dawnych czasach dziewczyna z ludu mogła jedynie pomarzyć o ślubie z księciem, ale teraz czasy się zmieniły. Kate była więc pierwszą osobą spoza arystokracji, która poślubiła księcia od 350 lat”,czytamy w książce.

I choć faktycznie to prawda, to tym faktem nie przejęła się prawdopodobnie nawet królowa. W końcu kilka lat po księciu Williamie, jego brat Harry też wziął ślub z kobietą, która nie miała szlacheckich korzeni. Czy w związku z tym doczekał się jakiś nieprzyjemności? Nie.

Być może przykład książąt Williama i Harry’ego sprawi, że brytyjska monarchia odstąpi od tej i innych zwyczajów i tradycji. W końcu panom często zdarza się łamać wypracowane przez lata zasady. Na przykład ponad miesiąc temu William nie zastosował się do protokołu w trakcie wizyty w Afryce. 36-letni książę Cambridge przytulił bowiem napotkanego czarnoskórego chłopca, który też miał na imię William…

Czy większość z zasad brytyjskiego rodu nie wydaje się Wam zbyt surowa jak na koniec drugiej dekady XXI wieku? 

Ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej, ślub Kate i Williama, ślub księżnej Kate
Fot. East News

Śluby królewskie, ślub Kate i Williama, ślub księżnej Charlene i księcia Alberta, królowa Elżbieta II ślub
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER, East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!