Księżniczka Eugenia zaręczona, zaręczyny w brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. Instagram @royalfamily
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tych zasad na ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka muszą przestrzegać goście!

Dotyczą nawet Kate i Meghan

Gabriela Czernecka 7 października 2018 16:53
Księżniczka Eugenia zaręczona, zaręczyny w brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. Instagram @royalfamily

Zasady dress code'e na królewskim ślubie nie są dla wszystkich tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Na ślubie księżniczki Eugenii pojawi się wiele osobistości spoza rodziny królewskiej. Wszystkich jednak dotyczyć będą zasady, do których jako goście, biorący udział w uroczystości, powinni przestrzegać. Żadnych mini, określone buty i obowiązkowo - kapelusz. Co jeszcze? Oto zasady dress code'u obowiązujące na ślubie księżniczki Eugenii! 

Dress code na ślubie księżniczki Eugenii

Zasady dress code'u na ślubie księżniczki Eugenii będą dotyczyć nie tylko pań, ale i panów. Co ciekawe, są surowsze niż te, do których mieli dostosować się goście na ślubie Meghan i Harry'ego. Dlaczego? To kwestia doboru tych, którzy znaleźli się na liście. Meghan i Harry zaprosili sporo Amerykanów, a ponieważ nie mają oni zbyt wiele wspólnego z tradycjami obowiązującymi na królewskich ślubach, to by nie wprowadzać ich w zakłopotanie postanowiono odrobinę odpuścić w kwestii królewskiego dress code'u.

Mimo to, niektórzy nie potrafili dostosować się do przedstawionego przez parę minimum. Na ślubie księżniczki Eugenii zasady będą jednak bardziej przestrzegane. Dotyczą jednak zarówno pań, jak i panów. Zobaczcie sami, jakich zasad muszą przestrzegać goście na ślubie wnuczki królowej! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś WIĘCEJ o rodzinie królewskiej dołącz do naszej grupy: link tutaj >>

Dress code na ślubie Eugenii: frak, mundur lub garnitur

Panowie, którzy posiadają mundury, mogą tego dnia wystąpić ubrani właśnie w militarnym stylu. Najbardziej oficjalny, przewidziany na tak wyjątkowe okazje, jak ślub w rodzinie królewskiej, jest oczywiście frak. Książę Harry i książę William tak ubrani byli choćby na ślubie Pippy Middleton. Oprócz munduru i fraka panowie mają także do wyboru garnitur. W żadnym razie nie może to być jednak garnitur weekendowy, przeznaczony na wypoczynek poza miastem. To musi być garnitur oficjalny, najlepiej w ciemnym kolorze. Oczywiście powinien być dobrze skrojony i dopasowany do sylwetki.

Dress code na ślubie Eugenii: kolor

Goście nie mogą pojawić się w zbyt fantazyjnej kreacji. Ważny jest kolor stylizacji, który nie może być zbyt odblaskowy, by nie odwracać uwagi od panny młodej. Wyjątkiem jest tu stylizacja królowej, która może się ubrać w wyróżniający ją na tle reszty kolor. W końcu jest najważniejszą osobą na królewskim ślubie, tuż po parze młodej! Goście na ślubie księżniczki Eugenii powinni unikać także białych kreacji - to kolor zarezerwowany tylko dla panny młodej. Nikt nie powinien pojawić się również w czarnej stylizacji, kolor granatowy też nie jest zbyt dobry - sugeruje, że ktoś wybrał się na pogrzeb, a nie na ślub. 

Dress code na ślubie Eugenii: kapelusz 

Obowiązkowym elementem dziennego stroju dla pań jest kapelusz. Powinien być skromny i elegancki. Małe faux-pas na królewskim ślubie zaliczyła sama siostra księżniczki Eugenii, Beatrice, która na ślubie Kate i Williama miała kapelusz, który porównywano później do indyka, a nawet deski klozetowej! By uniknąć takich porównań panie powinny mieć minimalistyczne kapelusze, najlepiej dopasowane kolorystycznie do kreacji.

Dress code na ślubie Eugenii: buty i rajstopy! 

Żadnych sandałów, klapek i tak zwanych peep-toes. Na królewskim ślubie obowiązują buty zakrywające palce. Do tego oczywiście rajstopy lub pończochy. Królowa nie toleruje odkrytych nóg. Choć od tej zasady współczesne księżne (Meghan czy Kate) czasami odchodzą, to jednak królowa wciąż się do niej stosuje. 

Dress code na ślubie Eugenii: wyzywające stylizacje 

To jedna z podstawowych zasad, obowiązujących panie na ślubie księżniczki. Jej wytłumaczenie jest dość proste - chodzi o to, by swoją stylizacją nie odciągać uwagi od panny młodej.  Ważny jest nie tylko wspomniany wyżej kolor. Sukienki pań powinny co najwyżej sięgać kolan, nie powinny być krótsze ani zbyt wyzywające. Żadnych mini, zbyt dużych dekoltów lub sukienek sugerujących brak bielizny. Jest to po prostu... nieeleganckie. Panie nie powinny mieć także odkrytych ramion. Ma być elegancko, kobieco, ale nie wulgarnie!

Dress code na ślubie Eugenii: Kate i Meghan

Z pewnością najtrudniejsze zadanie czeka księżną Kate i księżną Meghan, jeśli te oczywiście pojawią się na uroczystości. W przeciwieństwie do nich niestety księżniczka Eugenia nie należy do najbardziej popularnych członków royal family. To utrudnia jej trochę zadanie, by być tą, o której wszyscy będą mówić. Eugenia  musi pogodzić się z tym, że Kate i Meghan z pewnością będą tego dnia zwracały na siebie uwagę.

Pytanie czy wykorzystają okazję by być w centrum zainteresowania czy usuną się w cień? Dowiemy się już 12 października! Bądźcie tego dnia z nami - specjalnie dla Was będziemy prowadzić relację na żywo ze ślubu księżniczki Eugenii!  

eugenia ulubiony bronzer
Fot. materiały prasowe

Zaręczyny księżniczki Eugenii
Fot. Instagram @royalfamily

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.