Kto w tym roku stanął na ślubnym kobiercu?

Gabriela Czernecka 28 grudnia 2021 13:07

Pilnie strzeżona suknia ślubna, warta miliony biżuteria i iście królewski przepych. Śluby w rodzinach królewskich na całym świecie wzbudzają ogromne zainteresowanie. To wciąż jedne z niewielu okazji, w trakcie których możemy podejrzeć, do jakich zasad stosują się królewskie panny młode, jakich tradycji przestrzegają i na co w tym szczególnym dniu zwracają największą uwagę.

Królewskie śluby 2021 roku - kto stanął na ślubnym kobiercu

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w wyniku pandemii koronawirusa królewskie śluby w większości wyglądały nieco skromniej niż zwykle. Mimo to pojawiło się kilka takich wydarzeń, które zwróciły uwagę całego świata. Wyczekany ślub japońskiej księżniczki Makoślub księcia Filiposa i Niny Flohn, którzy po raz… trzeci w ciągu dwunastu miesięcy stanęli na ślubnym kobiercu czy pierwszy od stu lat ślub królewski w Rosji. Oto najsłynniejsze i najpiękniejsze królewskie śluby ostatnich dwnastu miesięcy!  

1/5
królewskie śluby 2021: Princess Mako i Kei Komuro
Copyright @
1/5

Księżniczka Mako i Kei Komuro wzięli ślub 26 października 2021 roku. Kei Komuro nie jest członkiem rodziny cesarskiej. Jest prawnikiem, a para poznała się na studiach. Zgodnie z japońskim prawem ślub Mako jest równoznaczny z jej utratą cesarskich tytułów.

2/5
królewskie śluby 2021: Książę Filipos i Nina Flohn
Copyright @Nicolas Koutsokostas/NurPhoto via Getty Images
2/5

35-letni książę Filipos, najmłodszy syn króla Grecji Konstantyna III stanął na ślubnym kobiercu u boku dziedziczki Visty, Niny Flohn w połowie października. Para stanęła na ślubnym kobiercu w Metropolitan Cathedral w Atenach.  Para po raz… trzeci w ciągu dwunastu miesięcy stanęła na ślubnym kobiercu.

3/5
królewskie śluby 2021:rand Duke George Mikhailovich Romanov i Rebecca Virginia Bettarini
Copyright @Sergey Mihailicenko/Anadolu Agency via Getty Images
3/5

Jerzy Michałowicz Romanow na początku października stanął na ślubnym kobiercu u boku ukochanej Wiktorii Romanownej Bettarini. Był to pierwszy od stulecia "królewski" ślub w Rosji. 

4/5
Ślub księżniczki Marie-Astrid i Ralpha Worthingtona
Copyright @Frank Rollitz/Schneider-P/SIPA/SIPA/East News source SIPA byline
4/5

Księżniczka Marie-Astrid z Liechtensteinu 25 września poślubiła swojego ukochanego Ralpha Worthingtona. Para powiedziała sobie tak w Katedrze Santa Maria Assunta w Toskanii. Uwagę przykuwał nieustanny uśmiech panny młodej oraz... brudne buty pana młodego.

5/5
królewskie śluby 2021: Księżniczka Maria Anunciata z Lichtensteinu i Emaneule Musini
Copyright @People Picture / SplashNews.com/East News
5/5

Księżniczka Maria Anunciata z Lichtensteinu wzięła ślub z 40-letnim przedsiębiorcą, Emanuele Musini. Uwagę przykuwała zjawiskowa suknia ślubna księżniczki. Gładki i elegancki materiał podkreślił jej figurę, a bufiaste rękawy i poszerzany dół dodały kreacji charakteru.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?