Królowa Elżbieta, Johnny Deep
Fot. Getty Images
O tym się mówi!

Te gwiazdy Hollywood są spokrewnione z królową Elżbietą II

W czyich żyłach płynie królewska krew?

Aleksandra Frankowska 29 października 2022 11:27
Królowa Elżbieta, Johnny Deep
Fot. Getty Images

Zmarła we wrześniu królowa Elżbieta II stała się legendą za życia. Najdłużej panująca władczyni cieszyła się wielką popularnością nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Choć monarchini od zawsze dbała o jak najlepszą reputację członków swojej rodziny, to inni royalsi już niekoniecznie, przez co w ostatnich latach głośno było o różnych skandalach i kontrowersjach związanych z Windsorami. Gdyby przyjrzeć się bliżej gwiazdom Hollywood, one także mogłyby mieć wpływ na opinię o brytyjskiej rodzinie królewskiej, gdyż... wiele z nich ma wspólne korzenie oraz przodków z królową Elżbietą II. Zobacz, o kim dokładnie mowa!

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Okładka biografii księcia Harry'ego trafiła do sieci. Wyznaczono datę premiery

Jakie hollywoodzkie gwiazdy są spokrewnione z królową Elżbietą II?

Na co dzień ich twarze zdobią okładki kolorowych magazynów na całym świecie. Błyszczą na czerwonych dywanach, grają w filmach, prowadzą autorskie programy i nierzadko mają na swoim koncie dość kontrowersyjne afery.  Okazuje się, że z brytyjską rodziną królewską mają wiele wspólnego.

Angelina Jolie

Aktorka ma francuskie korzenie, a jej przodkiem był król Francji, Filip II. To właśnie on staje się bezpośrednim łącznikiem Jolie z królową Elżbietą, czyniąc z nich kuzynki w dwudziestym szóstym pokoleniu. Sama Jolie zdecydowanie nadawałaby się na arystokratkę, a swoimi działaniami charytatywnymi bardzo przypomina księżną Dianę.

Brad Pitt

Wspólnym przodkiem królowej Elżbiety II i byłego męża Angeliny Jolie jest Henryk II. Władca rządził w XII wieku i pozostawił po sobie wielu potomków. Można tutaj mówić o pokrewieństwie w dwudziestej piątej linii, a więc bliższym, niż w przypadku Jolie.

Hugh Grant

Tutejsze pokrewieństwo jest stosunkowo bliskie. Hugh Grant to brytyjski aktor, który jest kuzynem Elżbiety II w dziewiątym pokoleniu. Ich wspólnym przodkiem był król Anglii, Henryk VII, ale również król Szkocji, Jakub IV.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielka Brytania. Tajemnice testamentu księcia Filipa. Kto otrzyma największy spadek?

Ellen DeGeneres

Słynną amerykańską dziennikarkę łączy z królową Elżbietą sam Edward III. Są one kuzynkami w osiemnastym pokoleniu. Co ciekawe, poprzez Sir Thomasa Fairfaxa i jego żonę Agnes Gascoigne, Ellen jest też spokrewniona z Kate Middleton.

Johnny Deep

Amerykańskiego aktora i królową Elżbietę II łączy wspólny przodek w dwudziestej linii. Pokrewieństwo badane było przez genealoga, dr Nicka Barratta.

"Kiedy zbadałem historię Johnny'ego, odkryłem prawdopodobny związek z Windsorami. Od tamtej pory stworzyłem drzewo genealogiczne, które pokazuje, jak to zrobić. Musicie cofnąć się ponad 500 lat wstecz, aby dojść do punktu, w którym jego przodkowie stali się członkami rodziny królewskiej", powiedział.

Tom Hanks

Król Jan, który panował w latach 1199-1216 to wspólny przodek Hanksa i królowej Elżbiety II. Mówimy więc tutaj o pokrewieństwie w dwudziestym czwartym pokoleniu.

Michael Douglas

Aktor wraz z królową Elżbietą mają wspólnego przodka, którym był Edward III. Jest to więc pokrewieństwo w osiemnastym pokoleniu.

Hilary Duff

O aktorce mówi się, że jest najbliżej spokrewnioną z królową Elżbietą II gwiazdą Hollywood. Ich wspólnym przodkiem jest bowiem Alexander Spotswood, dziesiąty prawnuk Edwarda III.

Uma Thurman

Między aktorką i królową Elżbietą II można mówić o pokrewieństwie w dwudziestej pierwszej linii. Wszystko to za sprawą króla Edwarda I.

Brooke Shields

Wspólnym przodkiem aktorki i Elżbiety II jest Jan z Gaunt, książę Lancaster oraz syn Edwarda III. Shields jest również spokrewniona z francuską monarchią.

Zobacz też: Wielka Brytania. Królowa małżonka nie lubiła Kate? Cieszyła się z jej rozstania z Williamem

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?