Króla małżonka Camilla, księżna Kate, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Królowa małżonka nie lubiła Kate? Cieszyła się z jej rozstania z Williamem

Według Camilli ukochana księcia nie była godna rodziny królewskiej

Marta Nawacka 27 października 2022 14:36
Króla małżonka Camilla, księżna Kate, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate i książę William stanowią dziś zgodne i kochające się małżeństwo. Wspólnie doczekali się trójki pociech, jednak ich związek także miewał wzloty i upadki. W pewnym momencie, jeszcze przed zaręczynami, zakochani rozstali się. Okazuje się, że ta decyzja ucieszyła... królową małżonkę, Camillę. Dlaczego? Żona króla Karola III miała nie darzyć Kate Middleton sympatią...

Rozstanie księżnej Kate i księcia Williama

Książę William i księżna Kate od ponad dekady tworzą szczęśliwe małżeństwo. Razem doczekali się trójki dzieci: księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa. Jednak choć dziś wydają się parą idealną, to w przeszłości ich związek przechodził poważny kryzys. Po paru latach spotykania się, w 2007 roku, zakochani się rozstali. Ostatecznie oboje doszli do wniosku, że była to zła decyzja i z czasem wrócili do siebie, a książę William oświadczył się ukochanej. Księżna Kate szybko odnalazła się w roli księżnej. Dziś cieszy się wielką sympatią poddanych i wiernie stoi u boku swojego męża, który jest pierwszy w kolejce do tronu, zaraz po swoim ojcu, królu Karolu III.

Czytaj też: Wielka Brytania. Nagranie ze śmiejącym się księciem Williamem stało się hitem sieci

Książę William i księżna Kate, zaręczyny, 16.11.2010, Londyn
Fot. Anwar Hussein/Getty Images

Książę William i księżna Kate, zaręczyny, 16.11.2010, Londyn

Camilla cieszyła się z rozstania Kate i Williama

Gdy Karol zasiadł na tronie przyjmując imię król Karol III, jego żona, Camilla, zgodnie z wolą królowej Elżbiety II, została królową małżonką. Przez lata jednak nie cieszyła się sympatią ani Brytyjczyków, ani członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć po wielu latach stosunek do Camilli Parker-Bowles się zmienił, to okazuje się, że żona obecnego monarchy sama również była nieufna wobec niektórych osób, które miały dołączyć do grona royalsów. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Kate Middleton. Według znawców Camilla miała być zadowolona z rozstania Williama z ukochaną. Uważała bowiem, że dziewczyna pasierba nie nadaje się na żonę następcy tronu.

„Byłem w Londynie, gdy Kate i William rozstali się. Dla mnie to był szok, wszyscy byli przekonani, że to tylko kwestia czasu aż William oświadczy się Kate. Wtedy ludzie zaczęli mi mówić, że Kamila popierała ich decyzję”, zdradził serwisowi The Daily Beast Christopher Andersen. Eksperci mówią wprost, że żona obecnego króla jest... snobką. „To arystokratka, która od zawsze obraca się w towarzystwie z wyższych sfer. Mówiła, że jest dziedziczką Alice Keppel, jej prababki, kochanki Edwarda VII", dodaje Andersen. Królowa małżonka Camilla miała więc uważać, że Kate Middleton nie jest wystarczająco dobra dla Williama i nie pasuje do rodziny królewskiej.

„Patrzyła na nią jak na osobę, która nie jest godna wstąpienia do rodziny królewskiej", tłumaczy Christopher Anderson w tej samej rozmowie. Podobno Camilla namawiała nawet swojego męża, by ten przekonał swojego starszego syna do porzucenia pomysłu o ożenku z ukochaną. Do tego jednak nie doszło, a Kate i William w 2011 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Tym samym świeżo upieczona księżna została pierwszą kobietą z klasy robotniczej, którą wprowadzono do rodziny królewskiej. Wszystko wskazuje również na to, że dziś relacje królowej Camilli i księżnej Walii uległy znacznej poprawie...  

Zobacz także: Wielka Brytania. Karol chciał poślubić swoją kuzynkę. Co stanęło na drodze młodemu księciu?

Księżna Kate, Wimbledon, 10.07.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Księżna Kate, Wimbledon, 10.07.2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.