Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tych zasad musiała nauczyć się księżna Kate, aby zostać żoną księcia Williama

Co takiego była zmuszona wyeliminować ze swojego życia?

Damian Brillowski 14 kwietnia 2022 16:44
Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Księżna Kate od lat zachwyca swoim ubiorem, kulturą osobistą i nienaganną dykcją. Wiele kobiet stawia sobie ją za wzór, chcąc poznać tajniki stylu księżnej i sekret jej pięknej skóry oraz dowiedzieć się co je arystokratka. Jednak nie zawsze tak było. Zanim Kate została żoną księcia Williama musiała przejść radykalną zmianę i zaakceptować kilka istotnych warunków panujących na królewskim dworze. Sprawdź, jakie zasady zmuszona była przestrzegać Kate, by zostać członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej. Do dziś się trzyma tych zasad! 

Księżna Kate i książę William: historia poznania

Księżna Kate i książę William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku. Tak naprawdę arystokratka marzyła, aby zostać żoną syna księcia Karola zanim na dobre go poznała. Katie Nichol w książce „Kate: Przyszła Królowa” ujawniła, że Kate mimo że jako pierwsza dostała się na wymarzone studia, postanowiła jeszcze rok poczekać. Wiedziała bowiem, że książę William ma rozpocząć studia dopiero za rok. Kate zależało na tym, aby znaleźć się na tym samym roku i na tej samej uczelni, co wnuk królowej Elżbiety II. Informacja ta jednak nigdy nie została potwierdzona przez brytyjską monarchię.

Prawdą jest natomiast, że to właśnie na studiach książę William zachwycił się Kate Middleton. Według brytyjskich mediów młoda kobieta miała oczarować Williama w trakcie pokazu mody, kiedy to wyszła na wybieg w bardzo prześwitującej sukni. Odbywając naukę na uniwersytecie, Kate lubiła zakładać kuse ubrania, czym zwracała na siebie wzrok wnuka Elżbiety II. Po pewnym czasie musiała jednak zrezygnować z tych upodobań. A wszystko przez dworską etykietę, która od wieków pozostaje nieugięta. 

Czytaj także: Dlaczego księżna Kate musiała tak długo czekać na oświadczyny Williama?

Księżna Kate odwiedziła fundację Trinity Buoy Wharf, 3.02.2022
Fot. Tim Rooke/Shutterstock/Rex Features/East News
Księżna Kate podczas odwiedzin fundacji Trinity Buoy Wharf, 3.02.2022 rok

Kate miała do spełnienia cztery warunki zanim została żoną Williama

Kate chcąc wstąpić do brytyjskiej rodziny królewskiej była zmuszona przestrzegać kilku zasad. Dokładnie czterech. O tym, jakie to były warunki opowiedziała jedna z internetowych ekspertek zajmująca się na co dzień analizowaniem życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Kobieta ujawniła, że zanim Kate została żoną Williama uczęszczała na lekcje dykcji, aby jej mowa brzmiała bardziej dystyngowanie. Po drugie musiała przyswoić zasady panujące na brytyjskim dworze, w tym celu konieczne okazały się zajęcia z etykiety. Ważnym punktem było także to, aby przyszła księżna używała pełnego imienia. Zamiast Kate miała mówić o sobie Catherine. Ostatnim, ale jakże istotnym warunkiem, była zmiana stylu ubierania się.

„Przemiana, z której dumna byłaby każda babcia. W zasadzie można określić to jako „zmienimy w tobie wszystko”, podsumowała ekspertka od brytyjskiej monarchii, TikTokerka Tasha. 

Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad, Kate Middleton stała się pełnoprawną członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej.  

Czytaj także: Posądzano ją o romans z księciem Williamem. Co stało się z Rose Hanbury?

Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.