Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Tych zasad musiała nauczyć się księżna Kate, aby zostać żoną księcia Williama

Co takiego była zmuszona wyeliminować ze swojego życia?

Damian Brillowski 23 października 2022 11:30
Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Zachwyca świetnym wyczuciem stylu, poddani ją uwielbiają. Nierzadko jest porównywana do księżnej Diany. Księżna Kate uchodzi za wzór dla wielu kobiet na całym świecie. Chcą poznać tajniki jej szafy i sekret jej pięknej skóry oraz dowiedzieć się, co je arystokratka. Jednak zanim Kate została żoną księcia Williama, musiała przejść gruntowną przemianę i zaakceptować istotne warunki panujące na królewskim dworze.  Niektóre są mocno restrykcyjne i wiążą się z życiową rewolucją! Sprawdź, jakich zasad zmuszona była przestrzegać Kate, by zostać członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej

Księżna Kate i książę William: historia poznania

Księżna Kate i książę William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku. Tak naprawdę arystokratka marzyła, aby zostać żoną syna księcia Karola zanim na dobre go poznała. Katie Nichol w książce „Kate: Przyszła Królowa” ujawniła, że Kate mimo że jako pierwsza dostała się na wymarzone studia, postanowiła jeszcze rok poczekać. Wiedziała bowiem, że książę William ma rozpocząć studia dopiero za rok. Kate zależało na tym, aby znaleźć się na tym samym roku i na tej samej uczelni, co wnuk królowej Elżbiety II. Informacja ta jednak nigdy nie została potwierdzona przez brytyjską monarchię.

Prawdą jest natomiast, że to właśnie na studiach książę William zachwycił się Kate Middleton. Według brytyjskich mediów młoda kobieta miała oczarować Williama w trakcie pokazu mody, kiedy to wyszła na wybieg w bardzo prześwitującej sukni. Odbywając naukę na uniwersytecie, Kate lubiła zakładać kuse ubrania, czym zwracała na siebie wzrok wnuka Elżbiety II. Po pewnym czasie musiała jednak zrezygnować z tych upodobań. A wszystko przez dworską etykietę, która od wieków pozostaje nieugięta. 

Czytaj także: Dlaczego księżna Kate musiała tak długo czekać na oświadczyny Williama?

Księżna Kate odwiedziła fundację Trinity Buoy Wharf, 3.02.2022
Fot. Tim Rooke/Shutterstock/Rex Features/East News
Księżna Kate podczas odwiedzin fundacji Trinity Buoy Wharf, 3.02.2022 rok

Kate miała do spełnienia cztery warunki zanim została żoną Williama

Kate chcąc wstąpić do brytyjskiej rodziny królewskiej, była zmuszona przestrzegać kilku zasad. Dokładnie czterech. O tym, jakie to były warunki opowiedziała jedna z internetowych ekspertek, zajmująca się na co dzień analizowaniem życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Kobieta ujawniła, że zanim Kate została żoną Williama, uczęszczała na lekcje dykcji, aby jej mowa brzmiała bardziej dystyngowanie. Po drugie musiała przyswoić zasady panujące na brytyjskim dworze, w tym celu konieczne okazały się zajęcia z etykiety. Ważnym punktem było także to, aby przyszła księżna używała pełnego imienia. Zamiast Kate miała mówić o sobie Catherine. Ostatnim, ale jakże istotnym warunkiem, była zmiana stylu ubierania się.

„Przemiana, z której dumna byłaby każda babcia. W zasadzie można określić to jako „zmienimy w tobie wszystko”, podsumowała ekspertka od brytyjskiej monarchii, TikTokerka Tasha. 

Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad, Kate Middleton stała się pełnoprawną członkinią brytyjskiej rodziny królewskiej.  

Czytaj także: Posądzano ją o romans z księciem Williamem. Co stało się z Rose Hanbury?

Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Księżna Kate, książę William, Nassau, Bahamy, 25.03.2022 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.