Księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Jesteście ciekawi, co na co dzień je księżna Kate? Jej dieta ma 4 zasady

Jej niektórymi wyborami możecie być zaskoczeni!

Marta Cieplak 1 października 2022 12:12
Księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images

Księżna Kate zawsze była bardzo szczupła, co zawdzięczała nie tylko diecie, ale też sporej dawce aktywności. Księżna uwielbia bowiem sport. Teraz, po narodzinach trojga dzieci, ma na ruch mniej czasu, ale rekompensują to aktywne zabawy z maluchami i odpowiednie menu. Co je księżna Kate na co dzień? I na czym polega jej dieta? Już zdradzamy. 

ZOBACZ TAKŻE: Od dziś możesz używać tego samego kosmetyku do włosów, co księżna Kate!

Co je księżna Kate?

Choć sama księżna Kate bardzo rzadko udziela wywiadów o swoim życiu prywatnym, na szczęście wiele osób z jej otoczenia zdradza szczegóły jej diety oraz treningów. I to właśnie dzięki nim wiemy, co księżna Kate je na co dzień.

Jak się okazuje, za sukcesem szybkiego powrotu do formy po wszystkich trzech ciążach była dość kontrowersyjna dieta Dukana, nazywana dietą białkową. Na czym polega? W skrócie minimalizuje się ilość węglowodanów na rzecz białka. A jak to wygląda w praktyce? Dieta ma cztery etapy. W pierwszym, który nazywany jest uderzeniowym, je się wyłącznie białko. Potem, w fazie drugiej-naprzemiennej, można dodawać do białka warzywa, ale tylko co drug dzień. W trzeciej fazie utrwalania do menu wprowadza się niewielkie ilości węglowodanów złożonych i tłuszczy. W ostatniej fazie stabilizacji wprowadzamy wszystkie zdrowe produkty i utrzymujemy dietę zbilansowaną, która pozwala utrzymać efekty odchudzania według Dukana.

Dlatego Kate od razu po powrocie do dawnej figury zawsze wraca do racjonalnego odżywiania. Co je księżna Kate gdy spędza dni z rodziną i nie jest na oficjalnych lunchach, obiadach czy kolacjach? Poznajcie zasady jej codziennego menu.

ZOBACZ TAKŻE: Co najchętniej jedzą dzieci Williama i Kate?

Dieta księżnej Kate

Księżna Kate pilnuje zdrowego i zbilansowanego menu, by czuć się świetnie i perfekcyjnie wyglądać. Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy, że księżna Cambridge przestrzega kilku zasad:

1. Unika nabiału.

2. Codziennie pije świeże koktajle, w skład których wchodzi spirulina, jarmuż, matcha, szpinak, sałata i borówki. jak podaje Daily Mail, po południu pije także zmiksowane borówki z mlekiem owsianym w ramach przekąski.

3. Ze względu na doskonały wpływ na wygląd skóry, Kate chętnie wybiera także takie produkty jak: sałatka z melona, gazpacho, jagody goji,  sałatkę tabbouleh na bazie kaszy kuskus i warzyw, oraz ceviche, czyli surową rybę marynowaną w soku z owoców cytrusowych.

4. Według źródeł Vanity Fair wieczorami Kate sama gotuje. Ulubione danie Williama, które często gości na ich stole, to pieczony kurczak. Oprócz tego Kate chętnie przygotowuje curry i wszelkiego rodzaju zupy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s getting very competitive in the kitchen… #ABerryRoyalChristmas

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Musimy pamiętać, że ona nie pochodzi z rodziny królewskiej, ale z normalnego domu, w którym się gotowało. Zawsze słyszałam, że William lubi spędzać czas z rodziną i moment, gdy siedzą razem przy jednym stole, jest dla niego ważny. Jestem pewna, że nadal to robią” powiedziała w jednym z wywiadów Carolyn Robb, była pracownica Kensington Palace.

Ksiezna Kate Middleton w marynarce granatowa
Fot. Samir Hussein/Getty Images

księżna Kate i książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.