Księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images
Ze świata urody

Poznaj sekrety diety księżnej Kate!

Uwaga: niektóre są dość kontrowersyjne!

Marta Cieplak 11 kwietnia 2021 16:30
Księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images

Księżna Kate zawsze była bardzo szczupła, co zawdzięczała nie tylko diecie, ale też sporej dawce aktywności. Księżna uwielbia bowiem sport. Teraz, po narodzinach trojga dzieci, ma na ruch mniej czasu, ale rekompensują to aktywne zabawy z maluchami i odpowiednie menu. Na czym polega dieta księżnej Kate? 

Dieta księżnej Kate

Choć sama Kate Middleton bardzo rzadko udziela wywiadów o swoim życiu prywatnym, wiele osób z jej otoczenia zdradza szczegóły jej diety oraz treningów.

I jak się okazuje, za sukcesem szybkiego powrotu do formy po wszystkich trzech ciążach była dość kontrowersyjna dieta Dukana, nazywana dietą białkową. Na czym polega? W skrócie minimalizuje się ilość węglowodanów na rzecz białka. A jak to wygląda w praktyce? Dieta ma cztery etapy. W pierwszym, który nazywany jest uderzeniowym, je się wyłącznie białko. Potem, w fazie drugiej-naprzemiennej, można dodawać do białka warzywa, ale tylko co drug dzień. W trzeciej fazie utrwalania do menu wprowadza się niewielkie ilości węglowodanów złożonych i tłuszczy. W ostatniej fazie stabilizacji wprowadzamy wszystkie zdrowe produkty i utrzymujemy dietę zbilansowaną, która pozwala utrzymać efekty odchudzania według Dukana.

Dlatego Kate od razu po powrocie do dawnej figury zawsze wraca do racjonalnego odżywiania.
Jakie są zasady komponowania jej menu?

1. Unika nabiału.

2. Codziennie pije świeże koktajle, w skład których wchodzi spirulina, jarmuż, matcha, szpinak, sałata i borówki. jak podaje Daily Mail, po południu pije także zmiksowane borówki z mlekiem owsianym w ramach przekąski.

3. Ze względu na doskonały wpływ na wygląd skóry Kate chętnie wybiera także takie produkty jak: sałatka z melona, gazpacho, jagody goji,  sałatkę tabbouleh oraz ceviche.

4. Według źródeł Vanity Fair wieczorami Kate sama gotuje. Ulubione danie Williama, które często gości na ich stole, to pieczony kurczak. Oprócz tego Kate chętnie przygotowuje curry i wszelkiego rodzaju zupy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

It’s getting very competitive in the kitchen… #ABerryRoyalChristmas

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

„Musimy pamiętać, że ona nie pochodzi z rodziny królewskiej, ale z normalnego domu, w którym się gotowało. Zawsze słyszałam, że William lubi spędzać czas z rodziną i moment, gdy siedzą razem przy jednym stole, jest dla niego ważny. Jestem pewna, że nadal to robią” powiedziała w jednym z wywiadów Carolyn Robb, była pracownica Kensington Palace.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.