ulbiony lakier do paznokci księżnej Kate
Fot. East News
O tym się mówi

Wielka Brytania. Dlaczego księżna Kate przestała malować paznokcie?

Odpowiedź może być zaskakująca!

Marta Cieplak 2 września 2022 13:30
ulbiony lakier do paznokci księżnej Kate
Fot. East News

Księżna Kate jest jedną z najczęściej fotografowanych kobiet świata. Jej stylizacje, makijaż i fryzury są naśladowane na całym świecie. Ma bowiem bez wątpienia swój własny styl. A to wcale nie takie łatwe, gdy protokół królewski obliguje do noszenia konkretnych fasonów, długości, a nawet kolorów. Także w kwestii makijażu! Jak wiadomo, kobiety z rodziny królewskiej nie mogą na przykład malować paznokci na inny kolor niż beżowy lub pastelowy róż! Czy to właśnie dlatego, w ramach buntu, Kate Middleton zupełnie zrezygnowała z ich malowania? Odpowiedź może być znacznie prostsza!

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsze kreacje księżnej Kate w czerwieni!

Księżna Kate zrezygnowała z malowania paznokci

Kate Middleton jest nie tylko żoną przyszłego króla Anglii, ale przede wszystkim zabieganą mamą trójki dzieci. Sama przyznaje w wywiadach, że największą radość sprawia jej czas spędzany z maluchami w ogrodzie i przy przygotowywaniu wspólnych posiłków. A w takich warunkach nietrudno o odpryski czy złamania płytki. Mógł być więc to powód dla którego księżna Kate co najmniej od kilkunastu miesięcy nosi tylko krótkie, idealnie przypiłowane, ale niepomalowane paznokcie. 

Jakiego lakieru do paznokci używa księżna Kate?
Fot. East News

Spory wpływ na jej wygląd mógł mieć także wybuch pandemii. Sama przyznała, podobnie jak jej fryzjer, że Kate nie ma w tej kwestii przywilejów i nie może korzystać z usług ani stylistów od włosów ani manikiurzystek. Może więc znacznie łatwej jest jej wykonać taki naturalny manicure niż decydować się na samodzielne malowanie. Zresztą przy trójce maluchów malowanie, a dokładnie suszenie, paznokci może skończyć się tragicznie:-)

Kolejny trop to fakt, że ulubione lakiery Kate Middleton, czyli Bourjois w kolorze Rose Lounge oraz Essie nr 423, którymi miała pomalowane paznokcie w czasie ślubu z księciem Williamem, nie są już dostępne w sprzedaży! Czyżby nie mogła znaleźć nowego odcienia, który rzeczywiście by się jej podobał?

Zobacz także: Porównajcie ślubne makijaże Kate Middleton i Meghan Markle!

Jakiego lakieru używa księżna Kate?
Fot. East News

Zostaje jednak pytanie, czy może za zmianą stylu i nawyków Kate nie stoi jednak królewski protokół. Ale okazuje się, że absolutnie nie i że to decyzja, którą Kate może podejmować samodzielnie.

„Każdemu seniorowi królewskiemu można zaufać w zakresie wyboru stylu i pielęgnacji, w tym produktów, których chcą używać. Podczas gdy w przeszłości widzieliśmy księżną Cambridge w jasnoróżowym lub nawet przezroczystym lakierze (...), teraz zdecydowała się na wypolerowany paznokieć o naturalnie kwadratowym, łatwym w utrzymaniu kształcie, który nie tylko pasuje do wszystkiego, co nosi, ale wygląda czysto, naturalnie i cudownie” powiedziała w rozmowie z brytyjskim Glamour ekspertka od królewskiego protokołu, Myka Meier.

My uważamy, że jej naturalny manicure wygląda fantastycznie. I sami zachęcamy, bo od czasu do czasu dać swoim paznokciom odpocząć i zrezygnować z lakieru na rzecz odżywki lub japońskiego manicure. 

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie mieszkają księżna Kate i książę William? Oto tajemnice pałacu Kensington

Księżna Kate, 31.07.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Księżna Kate, 31.07.2022

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.