Dlaczego Kate Middleton zawsze kurczowo trzyma torebkę
Fot. Getty Images
Stylizacje gwiazd

Dlaczego księżna Kate zawsze kurczowo trzyma torebkę obiema dłońmi?

Powód jest naprawdę zaskakujący!

Marta Cieplak 16 marca 2021 19:30
Dlaczego Kate Middleton zawsze kurczowo trzyma torebkę
Fot. Getty Images

Księżna Kate jest prawdziwą ikoną stylu. Jej stylizacje podziwiają i kopiują kobiety na całym świecie. A stroje, które zakłada natychmiast zostają wyprzedane ze sklepów. Księżna słynie też z ogromnej kolekcji torebek, pasujących do każdej okazji. Szczególnie dużo ma w niej niewielkich kopertówek, które zawsze kurczowo trzyma w obu dłoniach, a nie jak większość kobiet, w jednej. Ten szczegół przykuł uwagę ekspertki od królewskiej etykiety, Myki Meier. Czy rozwikłała tę zagadkę?

Dlaczego księżna Kate zawsze kurczowo trzyma torebkę?

Niemal na wszystkich zdjęciach księżnej Kate można zauważyć, że trzyma torebkę w lewej dłoni, albo, gdy z kimś rozmawia ,w obu. To zachowanie księżnej Kate dość często było komentowane przez stylistów z całego świata, ale dopiero Myka Meyer w rozmowie z Good House Keeping, wytłumaczyła, dlaczego tak się dzieje. Okazuje się, że przytrzymywanie torebki lewą dłonią jest zalecane w protokole królewskim od lat. Tak samo robiła księżna Diana, Meghan Markle i oczywiście do dziś robi sama królowa Elżbieta II. Dlaczego? Bo prawa ręka powinna być wolna, by można było zawsze... pomachać do poddanych!

Więc dlaczego Kate jak tylko zaczyna z kimś rozmawiać, nagle łapie ją obiema rękoma? Powód jest dość prozaiczny – okazuje się, że Kate Middleton po prostu nie zawsze chce podawać dłonie na przywitanie podczas oficjalnych spotkań i to jest doskonały sposób, by uniknąć tej krępującej sytuacji nie robiąc przy okazji nikomu przykrości.

Dlaczego księżna Kate zasłania brzuch torebką?
Fot. Getty Images

Księżna trzyma przed sobą torebkę zawsze wtedy, gdy wymiana uścisków może być dla niej niezręczna” powiedziała Myka Meyer.

Czy jest to koniecznie i zgodne z protokołem? Eksperci przekonują, że choć rzeczywiście to członkowie rodziny królewskiej podają dłoń jako pierwsi swoim rozmówcom, to gest ten wcale nie jest konieczny. 

Są na to inne sposoby niż używanie torebki. Królowa i pozostali członkowie rodziny królewskiej doskonale sobie z tym radzą. Przede wszystkim nikt nie może podać im ręki pierwszy, więc decyzja jest zawsze po ich stronie. Grzeczny uśmiech zamiast podania dłoni też jest absolutnie wystarczający, komentuje William Hanson tzw. torebkowy trik Kate na łamach „Daily Mail”. 

Najwyraźniej Kate czuje się pewniej, mając swego rodzaju „wymówkę”. 

Dlaczego Kate Middleton zawsze trzyma tak samo torebkę?
Fot. Getty Images

Jednak ilu ekspertów, tyle opinii. „Postawa księżnej jest często spotykana wśród innych ważnych osobistości, takich jak na przykład głowy państw. (...) Można się tym zainspirować” twierdzi Granta Harold, znany specjalista od protokołu królewskiego. Znawcy tematu przekonują też, że trzymanie torebki obiema dłońmi jest oznaką dobrego wychowania. Przeciwnie niż na przykład trzymanie jej... pod pachą!

Co ciekawe Kate ściska w obu dłoniach nie tylko uwielbiane kopertówki, ale także większe torebki z rączką! Jak widać nie jest fanką bliskich kontaktów z obcymi osobami. Teraz, w czasie pandemii, jest to zresztą bardzo zrozumiałe.

Dlaczego Kate Middleton zawsze trzyma tak samo mocno torebkę?
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…