Księżna Kate z wizytą w Kornwalii, 1.09.2016
Fot. James Whatling /EAST NEWS
Królewskie życie

Wielka Brytania. Dlaczego księżna Kate musiała tak długo czekać na oświadczyny Williama?

Brytyjskie media okrzyknęły ją... Czekającą Kasią

Marta Nawacka 2 września 2022 14:50
Księżna Kate z wizytą w Kornwalii, 1.09.2016
Fot. James Whatling /EAST NEWS

Książę William i księżna Kate są małżeństwem już od jedenastu lat. I mimo że dziś stawiani są za wzór kochającej się i zgranej pary, to nie każdy wie, że mało brakowało i... w ogóle mogli się nie pobrać! Cztery lata przed tym jak książę i księżna Cambridge stanęli na ślubnym kobiercu w ich związku nastąpił kryzys. Starszy z synów księcia Karola i księżnej Diany wówczas długo się wahał, czy wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy... Dlaczego? Poznajcie szczegóły!

Książę William i Kate Middleton: poznali się na studiach

Kate Middleton i starszy z synów księżnej Diany i księcia Karola poznali się w 2001 roku. Oboje byli wtedy studentami historii sztuki na najstarszym szkockim uniwersytecie: University of St. Andrews. Początkowo byli tylko przyjaciółmi. Książę William lubił imprezować, a Kate była nieco spokojniejsza i skromniejsza. Zdarzało jej się nawet ratować swojego przyjaciela przed nachalnymi adoratorkami, udając podczas imprez jego dziewczynę. W jednym z wywiadów wnuk królowej Elżbiety II tłumaczył: „Na początku byliśmy przyjaciółmi. Nic nie wskazywało na to, by było to coś innego. Potem zaczęliśmy spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Okazało się, że mamy podobne zainteresowania, dużo wspólnych tematów. I tak zaczęliśmy być ze sobą”.

Z czasem William i Kate przestali ukrywać swoje uczucie i w 2006 roku postrzegano ich już jako parę. Panna Middleton podobno cały czas czekała aż ukochany się jej oświadczy, przez co brytyjskie media oraz Brytyjczycy nadali jej przydomek... „Czekająca Kasia”. Książę jednak wydawał się nie spieszyć z decyzją o ożenku... Według królewskich biografów duży wpływ na wątpliwości następcy tronu miał związek jego rozwiedzionych rodziców. Mimo że był pewny uczuć do Kate, to wciąż nie potrafił się zdecydować na kolejny poważny krok. Z kolei dzisiejsza księżna Cambridge miała się wahać, czy da radę porzucić karierę zawodową i żyć z ukochanym na dworze. Ostatecznie jednak bardziej niż on pragnęła stabilizacji. To miało popchnąć Williama do decyzji o rozstaniu z ukochaną.

Czytaj też: Meghan Markle oburzona słowami Mariah Carey. „Odebrałam to jako obelgę”

Księżna Kate i książę William w Kornwalii, 1.09.2016
Fot. James Whatling/EAST NEWS

Księżna Kate i książę William w Kornwalii, 1.09.2016

Księżna Kate i książę William z wizytą w Kanadzie, 30.09.2016
Fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Księżna Kate i książę William z wizytą w Kanadzie, 30.09.2016

Rozstanie i powrót księżnej Kate i księcia Williama

W książce „Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny” Robert Lacey, królewski biograf, przybliżył szczegóły rozstania zakochanych. Mężczyzna twierdzi, że duży wpływ na decyzję księcia Williama o rozstaniu z Kate miało jej zachowanie w jednej konkretnej sytuacji. Panna Middleton, zaproszona przez królową Elżbietę II na bożonarodzeniowy obiad do Sandringham, odmówiła przyjścia. Swoją decyzję argumentowała mówiąc, że nie jest przecież nawet narzeczoną księcia, a jedynie... nieoficjalną dziewczyną.

„Po raz pierwszy zdarzyło się, by królowa wystosowała takie zaproszenie do nieoficjalnej dziewczyny, ale Kate postanowiła inaczej wykorzystać to odejście od tradycji. Powiedziała, że pojedzie do Sandringham na Boże Narodzenie tylko jako oficjalna narzeczona Williama, z pierścionkiem zaręczynowym na palcu”, wyjaśnił Robert Lacey. To sprawiło, że książę Cambridge poczuł się w pewien sposób zmuszany do zaręczyn, przez co zdecydował o rozstaniu z Kate. „Rozstaliśmy się na pewien czas, bo byliśmy bardzo młodzi. Kształtowały się nasze charaktery, dojrzewaliśmy. Potrzebowaliśmy trochę przestrzeni”, tłumaczył starszy z synów księżnej Diany w jednym z wywiadów.

Po kilku tygodniach okazało się jednak, że książę William i Kate Middleton nie mogą bez siebie żyć. Postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę i wygląda na to, że od tamtej pory ich związek ma się bardzo dobrze. W 2010 roku, podczas jesiennej, romantycznej podróży do Kenii, książę Cambridge oświadczył się swojej ukochanej, wręczając jej pierścionek, który należał wcześniej do jego mamy, tragicznie zmarłej księżnej Diany. 29 kwietnia 2011 roku zakochani powiedzieli sobie sakramentalne „tak”, a dziś ich miłość dalej kwitnie. Książę William i księżna Kate doczekali się wspólnie trójki dzieci: księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Księżna Kate i książę William zamieszkają w domu ze skandaliczną historią

Ślub księżnej Kate i księcia Williama, 29.04.2011
Fot. Allstar/Kurt Kreiger/Mary Evans Picture Library/East News

Ślub księżnej Kate i księcia Williama, 29.04.2011

Księżna Kate i książę William z dziećmi: Georgem, Charlotte i Louisem na przedstawieniu, 11.12.2020
Fot. AARON CHOWN/AFP/East News

Księżna Kate i książę William z dziećmi: Georgem, Charlotte i Louisem na przedstawieniu, 11.12.2020

Księżna Kate i książę William, Oficjalne zdjęcia książąt Cambridge z okazji 10. rocznicy ślubu
Fot. Chris Floyd/Camera Press/Shutterstock/Rex Features/East News

Księżna Kate i książę William, Oficjalne zdjęcia książąt Cambridge z okazji 10. rocznicy ślubu

Źródło: magazyn Dobre Chwile

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.