Rose Hunbury, kochanka księcia Williama, na zdjęciu z księżną Kate
Fot. Rex Features/Shutterstock/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Była posądzana o romans z księciem Williamem. Co stało się z Rose Hanbury?

Od skandalu minął ponad rok...

Redakcja VIVA! 8 grudnia 2020 17:00
Rose Hunbury, kochanka księcia Williama, na zdjęciu z księżną Kate
Fot. Rex Features/Shutterstock/East News

W marcu zeszłego roku media obiegła informacja o domniemanym romansie księcia Williama. Co gorsza, wnuk królowej Elżbiety II miał zdradzić swoją żonę z jej przyjaciółką. Rose Hanbury od lat była blisko rodziny królewskiej. Dobrze znała i przyjaźniła się z księżną Kate. Od skandalu minął już ponad rok. Co stało się z domniemaną kochanką księcia Cambridge po tym, jak zyskała to niesławne miano?

Kim jest domniemana kochanka księcia Williama, Rose Hanbury?

Brytyjski dziennikarz Giles Coren, który zajmuje się rodziną królewską w mediach od lat, nie miał co do tego wątpliwości. "Tak, to jest romans. Nie czytałem artykułów, ale wiem o tym romansie. Każdy o nim wie", skomentował plotki o romansie księcia Williama na Twitterze. Jego kochanką miała być Rose Hanbury. Co gorsza, była to długoletnia przyjaciółka księżnej Kate.

Zanim wyszła za mąż Rose Hanbury pracowała jako modelka. Była znana z zamiłowania do imprez i wyzywających strojów, podkreślających jej kobiecą figurę. Często wybierała głębokie dekolty, które przyciągały uwagę mężczyzn. 

Rose Hanbury obraca się w tych samych kręgach towarzyskich, co książęca para. Jej babcia, Lady Elizabeth Lambert, była druhną na ślubie królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Jej mężem jest natomiast obecny markiz Cholmondeley, jako filmowiec znany pod pseudonimem David Rocksavage, lord David George Philip Cholmondeley, z którym doczekała się trójki dzieci. Mieszkają w rezydencji w pobliżu Anmer Hall, letniej posiadłości księcia Williama i księżnej Kate. Dom markiza i jego żony został zbudowany w XVIII wieku dla premiera Wielkiej Brytanii i znajduje się zaledwie trzy mile od włości Cambridge'ów.  

Oba małżeństwa swego czasu utrzymywały ze sobą bliskie kontakty. Często widywani byli wspólnie podczas przyjęć organizowanych na dworze królewskim. Zmieniło się to jednak, kiedy media obiegła skandaliczna informacja o domniemanym romansie księcia Williama z Rose Hanbury.  

Rose Hunbury, kochanka księcia Williama, na zdjęciu z księżną Kate
Fot. Rex Features/Shutterstock/East News

Skandal, który wstrząsnął Wielką Brytanią. Co stało się z domniemaną kochanką księcia Williama, Rose Hanbury? 

Kate Middleton i Rose Hanbury przez lata utrzymywały ze sobą bliskie kontakty. Podobno mocno się przyjaźniły, wspierały w trudnych chwilach, a nawet zwierzyły się sobie z sekretów. Pod koniec marca 2019 roku media na całym świecie obiegła skandaliczna informacja o domniemanym romansie księcia Williama z przyjaciółką swojej żony. Księżna Kate zerwała wówczas z nią kontakt, a podobno nawet nakazała swojemu mężowi wykorzystać swoje wpływy do wykluczenia rzekomej kochanki z kręgów towarzyskich elitarnych Brytyjczyków. 

Biorąc pod uwagę wysoką pozycję męża Rose Hanbury, żądanie księżnej Kate nie miało jednak możliwości się ziścić. Pozostało jej jedynie unikać byłej przyjaciółki. To także nie było takie łatwe, jakby się wydawało. Na liście gości uroczystej kolacji w Pałacu Buckingham z udziałem Donalda Trumpa w czerwcu 2019 roku znalazła się m.in. właśnie Rose Hanbury z mężem. Szybko zauważono wówczas, że na palcu byłej modelki brakuje obrączki ślubnej, przez co plotki o jej romansie z księciem Williamem powróciły. 

Sprawy nie poprawił fakt, że na bankiecie zorganizowanym przez królową Elżbietę II małżonków usadzono oddzielnie. Choć miało to oczywiście związek z zasadami protokołu, zwróciło uwagę światowych mediów. Rose Hanbury została posadzona dalej od swojego męża, za to blisko księcia Williama. Markiz Cholmondeley został z kolei posadzony niedaleko księżnej Kate. Książęca para siedziała zaś po przeciwległych stronach stołu. Co więcej, Rose Hanbury wybrała tego dnia zwiewną suknię z głębokim dekoltem w białym kolorze, która bardzo przypominała kreację księżnej Kate. Wielu spekulowało, że domniemana kochanka księcia Williama chciała w ten sposób dopiec swojej byłej przyjaciółce. 

Rose Hanbury, kochanka księcia Williama. Kim jest, co robi?
Fot. Victoria Jones/Press Association/East News

Kolejne niezręczne spotkanie byłych przyjaciółek miało miejsce na początku tego roku. Rodzina królewska wraz z księżną Kate oraz jej mamą, Carole Middleton, 5 stycznia brała udział w uroczystej mszy w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham w hrabstwie Norfolk. W świątyni było obecnych wówczas wielu innych przedstawicieli wyższych sfer brytyjskiego społeczeństwa, a wśród nich m.in. właśnie Rose Hanbury. Ze zdjęć wykonanych przez paparazzich wynika, że tym razem i była przyjaciółka księżnej Kate nie była zadowolona ze spotkania. Wyglądała na zawstydzoną i zmieszaną. Jak tylko dostrzegła fotografów, zniknęła w tłumie uczestników mszy.  

Rose Hanbury, kochanka księcia Williama
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?