Przez lata przyjaźniła się z Kate...

Weronika Kostyra 15 czerwca 2021 06:59

Gdy w 2019 roku media na całym świecie obiegła plotka o rzekomym romansie księcia Williama, Wielka Brytania, a przede wszystkim rodzina Windsorów wstrzymała oddech. Pisano wprost, że syn Diany miał zdradzić swoją żonę z jej przyjaciółką. Księżna Kate zerwała z nią kontakt i nakazała małżonkowi, by wykluczył ją wraz z mężem z życia towarzyskiego Londynu. Kim jest Rose Hanbury, domniemana kochanka księcia i jak dziś wygląda jej życie?

Rose Hanbury - kim jest kochanka księcia Williama?

Informację o romansie wyjawił w 2019 roku  Giles Coren, który jest blisko rodziny królewskiej. „Tak, to jest romans. Nie czytałem artykułów, ale wiem o tym romansie. Każdy o nim wie, nawet my, Żydzi”, napisał na Twitterze. Mediom nie zajęło wiele czasu ustalenie tożsamości kochanki Williama. Rose Hanbury od lat była blisko rodziny królewskiej. Dobrze znała rodzinę i przyjaźniła się z księżną Kate.

ZobaczKsiążę William zdradził ukochaną? Kate nie mogła mu tego wybaczyć...

Rose Hanbury od dziecka obracała się w tych samych kręgach, co William. Jej babcia, Lady Elizabeth Lambert, była druhną na ślubie królowej Elżbiety i księcia Filipa. Rose jest żoną Davida Rocksavage, Markiza Cholmondeley, który jest przyjacielem księcia Williama. Para ma troje dzieci: dziewięcioletnie bliźnięta Alexandra i Oliviera, oraz trzyletnią córkę Iris. Kiedy jeszcze się przyjaźniły, Kate i Rose często wymieniały się doświadczeniami dotyczącymi dzieci, a także wspierały się w trudnych chwilach. Obie zaprzyjaźnione pary często wspólnie uczestniczyły w przyjęciach organizowanych na królewskim dworze. Wszystko zakończyło się, kiedy Williama i Rose połączyło „coś więcej”. 

Rose Hanbury i książę William - co ich łączyło?

Przed swoim ślubem Rose pracowała jako modelka. Była znana z zamiłowania do imprez i wyzywających strojów, podkreślających jej kobiecą figurę. Często wybierała głębokie dekolty, które przyciągały uwagę mężczyzn. Czy w ten sposób uwiodła też Williama? Tego nie wiadomo, bo afera z udziałem romansu księcia Williama i Rose Hanbury zniknęła równie szybko, co się pojawiła. W 2019 roku księżna Kate ograniczyła kontakty z przyjaciółką, a finalnie całkiem go zerwała.

Zobacz również: Smutne wyznanie księcia Williama o małżeństwie zaszokowało księżną Kate

Informację o kiepskich relacjach pań, których powodem miała być... zazdrość potwierdziły osoby z otoczenia brytyjskiej rodziny królewskiej, które pozostając anonimowymi, w rozmowie z The Sun przyznały: „Nie jest tajemnicą, że Kate i Rose okropnie się pokłóciły. Kiedyś były naprawdę blisko, ale teraz jest wręcz przeciwnie”. Brytyjska prasa podawała, że Kate dała Williamowi ultimatum - albo ona i dzieci, albo romans z zamężną markizą. „Wyraziła się jasno. Nie chce ich więcej widzieć i poprosiła Williama, żeby usunął ich z towarzystwa. Niezależnie od ich wysokiego statusu społecznego”, pisał The Sun. I rzeczywiście dało się zauważyć, że relacje z przyjaciółką rodziny nieco się zmieniły. 

Sporym zaskoczeniem było wydane chwile później oświadczenie w imieniu księcia, który stanowczo zaznaczył, że rozpowszechnianie fałszywych informacji na jego temat stanowi naruszenie praw człowieka, a kontynuowanie takiego działania, będzie miało swoje konsekwencje prawne. Specjaliści od wizerunku pisali wprost, że takie oświadczenie jest czymś bezprecedensowym. Nikt nie miał więc wątpliwości co do tego, że sytuacja jest naprawdę poważna. Chwilę po tej sensacji w mediach pojawiła się masa artykułów na temat zachowania księżnej Meghan, co odciągnęło uwagę od plotek o Williamie. 

Zobacz także: Księżna Kate udawaładziewczynę księcia Williama zanim byli parą?

Co dziś robi Rose Hanbury?

Niedawno minęły dwa lata od momentu, kiedy media rozpisywały się o bliskiej relacji księcia Williama z Rose Hanbury. Książęca para Cambridge niedawno świętowała dziesiątą rocznicę ślubu i nic nie wskazuje na to, by ich uczucie do siebie osłabło, a wręcz przeciwnie. Jeśli więc mieli jakieś kryzysy, wygląda na to, że najgorsze za nimi. A co dziś robi Rose Hanbury? Wciąż prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie dzieli się się obrazami sielskiego życia w Norfolk. Pokazuje swój stylowy dom i jego wnętrza oraz otaczającą ją przyrodę. Rzadko publikuje rodzinne zdjęcia, ale najczęściej pojawiają się na nich tylko jej zdjęcia z dziećmi. Choć wciąż jest mężatką, to jej partnera próżno szukać w internetowych postach. Wygląda na to, że para wciąż próbuje poradzić sobie z kryzysem...  

1/4
Rose Hanbury, kochanka księcia Williama
Copyright @Alan Davidson/REX/Shutterstock/East News
1/4

Rose Hanbury od lat była blisko rodziny królewskiej. Dobrze znała rodzinę i przyjaźniła się z księżną Kate.

2/4
Rose Hanbury, kochanka księcia Williama
Copyright @REX/Shutterstock/East News
2/4

Rose jest żoną Davida Rocksavage, Markiza Cholmondeley, który jest przyjacielem księcia Williama.

3/4
Rose Hanbury, kochanka księcia Williama
Copyright @Alan Davidson/REX/Shutterstock/East News
3/4

Przed swoim ślubem Rose pracowała jako modelka.

4/4
Rose Hanbury, kochanka księcia Williama
Copyright @Alan Davidson/REX/Shutterstock/East News
4/4

Była znana z zamiłowania do imprez i wyzywających strojów, podkreślających jej kobiecą figurę.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.